مهاجرت

مهاجرت

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند اروپا از محبوب ترین انتخاب ها برای آن ها می باشد. این استقبال فقط از سوی دانشجویان کشور ما نیست و اروپا از کشور های دیگر نیز مهاجران زیادی دارد. به طوری که امروزه بیش از ۱۲ درصد دانشجویان دانشگاه ها و کالج های اروپا از کشورهای دیگر هستند. اروپا مکان بی نظیری برای تحصیل و مهم تر از آن تجربه یک زندگی منحصر به فرد و البته دانشجوییاست. در نوشتار پیش رو شرایط و چگونگی تحصیل در اروپا را بررسی خواهیم کرد. تا با آگاهی کامل و اطلاعات کامل نسبت به آن اقدام نمایید. مهاجرت تحصیلی به اروپا و در دانشگاه های قاره سبز به خاطر برتری در زیرساخت ها مزیت غیر قابل چشم پوشی دارد. در این جا به روزترین دوره ها ی آموزشی ارائه می شوند و شناخته شده ترین اساتید به آموزش می پردازند.

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

مهاجرت خارجی:

یکی از انواع مهاجرت، مهاجرت خارجی است که در این بخش به آن می پردازیم. در مهاجرت خارجی، مهاجرت بین کشورها صورت می‌گیرد. یعنی مهاجران از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می‌کنند. مهاجران اهداف مختلفی از این کار دارند. برخی مهاجرت‌های خارجی با هدف دستیابی به منابع طبیعی و ثروت یا دستمزد و رفاه بیشتر انجام می‌پذیرد. اگر مهاجرت بع این هدف ها صورت گیرد به آن مهاجرت اختیاری گفته می‌شود. در این گونه مهاجرت‌ ها کشور مبدأ دچار مشکلات اقتصادی است. لذا نمی تواند رفاه نسبی را برای ساکنان خود فراهم کند. به‌عنوان نمونه مهاجرت اروپاییان به آمریکا، استرالیا، کانادا و آفریقا در قرن نوزدهم یک مهاجرت اختیاری است. مهاجرت کارگران ترکیه به آلمان غربی پس از جنگ جهانی دوم. همچنین مهاجرت مردم اتریش، مجارستان و یوگسلاوی به آلمان پس از سال ۱۹۸۹ نیز مهاجرت‌های اختیاری هستند. مهاجرت های اختیاری به انتخاب خود شخص است و تحت فشار نیست.

نوع دیگر مهاجرت، مهاجرت اجباری است که پناهندگی از این دست است. پناهندگی نوعی از مهاجرت خارجی است که عوامل دافعه در مبدا؛ مردم را مجبور به نقل مکان می‌کند. به‌عنوان نمونه، تشکیل دولت اسراییل زمینه ‌ساز پناهندگی بسیاری از فلسطینی‌ها به اردن، مصر، سوریه و لبنان شد. و یا در مثال دیگر حمله شوروی به افغانستان و جنگ‌ های داخلی در آن کشور، باعث پناهندگی افغان‌ها به ایران گردید. عوامل مهاجرت اجباری و پناهندگی به مسائل جنگ محدود نمی شود. قحطی باعث پناهندگی سکنه اتیوپی به کشورهای مجاور شد. به اشتباه افرادی پناهندگی را گزینه ای برای مهاجرت می‌دانند.

پناهندگی:

در قسمت قبل اشاره کردیم که برخی به اشتباه پناهندگی را گزینه ای برای مهاجرت می‌دانند. اما این اصلا درست نیست چرا که پناهندگی در اصل شرایط اضطراری برای فرد مهاجرت کننده می‌باشد. افزون بر این تمامی افراد واجد شرایط به پناهندگی نمی‌ باشند. در قوانین پناهندگی فرد پناهجو اگر از لحاظ امنیت جانی در کشور مبدأ با مشکل روبه‌ رو شود. یا با برگشتن به کشور مبدأ با شکنجه و حبس مواجه شود می‌تواند در کشور مقصد پناهنده شود. و از حقوق پناهندگان که از طرف سازمان حقوق بشر تعریف شده ‌است بهره‌ مند شود. متاسفانه بعضی از افراد در سودای مهاجرت دست به هر کاری می زنند. که فراهم کردن شرایط پناهدگی هم یکی از آن ها است. این افراد برای این که پناهنده کشوری شوند دست به اقدامات اعجاب انگیز می زنند. اما پناهنده کیست و پناهدگی چیست؟ پاسخ این سوال را در ادامه مقاله خواهیم داد.

متقاضی پناهندگی کسی است که یک فرم درخواست رسمی را برای گرفتن حق اقامت در کشور دیگری پرکند. این حق یا موقعیت قانونی را مادامی که درخواست نامه پناهندگی اش تحت بررسی است. به پایان نرسیده حفظ می‌کند. مقامات مربوط به بخش مهاجرت کشور پناهندگی تعیین می‌کنند. که یا متقاضی پناهندگی، پناهندگی اش مورد پذیرش قرار می‌گیرد. به‌ طور رسمی موقعیت پناهندگی کسب می‌کند. فرد پناهنده به واسطه شرایط نا مناسب کشور مبدا اقدام به مهاجرت و دریافت پناهندگی می کند. شرایط اخذ پناهندگی برای هر کشور متفاوت است. در ادامه مقاله حتما به بررسی قانون های مهاجرت خواهیم پرداخت.

مهاجرت خارجی

پیامد های مهاجرت:

در این بخش قصد داریم پیامد و آثار مهاجرت را مورد بررسی قرار دهیم. از گذشته تا کنون مهاجرت هميشه همراه و همدم آدميان بوده است. این موضوع از سپيده ‌دم تاريخ بشري تا به امروز به شيوه‌ها و چهره‌هاي گوناگون جريان داشته و دارد. با بررسی های دقیق متوجه خواهید شد که نمي‌توان فصل و مقطعي از تاريخ و سرگذشت آدميان را يافت. كه عاري و تهي از هجرت و نقل مكان افراد و گروه و هاي بشري باشد. مهاجرت آثار زیادی در روند رو به رشد انسان داشته است. مهاجرت یکی از چهار عامل اصلی تغییر و تحول جمعیت بوده است. مهاجرت به دلیل ماهیت خود می تواند تغییرات دراز مدت و طولانی را در جوامع داشته باشد. علاوه بر آن  آثار سریع و کوتاه ‌مدتی را نیز در تعداد و ساختار جمعیت ایجاد می کند. تعادل یا عدم تعادل هایی را در جمعیت‌های تحت‌ تأثیربه وجود بیاورد.

 مهاجرت، مشخصه زندگی اجتماعی و اقتصادی بین کشورها است. اما ویژگی های جمعیت های مهاجر به گونه قابل توجهی با هم متفاوت است. این امر تا حدی به دلیل سرچشمه های متنوع مهاجرت است. برای مثال در بیشتر کشورهای اروپایی، شهر وندان از حق گسترده جا به جایی برخوردار هستند. در استرالیا، کانادا و نیوزیلند، مدیریت مهاجرت نیروی کار نقش مهمی در اقتصاد بازی می کند. به جز کار، مهاجرت های مربوط به مسائل خانوادگی و انسانی نیز مورد توجه هستند. مهاجرت با هر منبعی، تاثیرات مهمی بر جوامع دارد که تاثیر اقتصادی یکی از همین پیامدهای مهاجرت می باشد.

انواع مهاجرت

مهاجرت و زنان:

 اگرچه زنان نیز مانند مردان، به دلایل مختلفی از جمله دلایل سیاسی، وجود جنگ یا فرار از فقر و گرسنگی مهاجرت می‌کنند. اما تاثیر زنان بر جامعه چیزی فراتر از حد تصور است. از این رو دراین بخش یه صورت اختصاصی به این مسئله می پردازیم. تعداد زیادی از زنان مهاجر هم از نظر اقتصادی به مردان وابسته هستند. از طرف دیگر قوانین مهاجرت، اقامت آنان را به زندگی با مردان منوط می‌سازد. به عنوان مثال طبق قوانین زنی که به ‌عنوان همسر، به مردی که ساکن یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. ملحق می‌شود، اجازهٔ اقامتش در صورت جدایی از شوهر لغو می‌شود. به این ترتیب خطر استثمار جنسی و اقتصادی زنان مهاجر به طرز چشمگیری وجود دارد. با این تعاریف این زنان در معرض انواع و اقسام تعرضات قرار دارند. باید گفت که این مورد بسیار ناراحت کننده است که واقعا تغییر قانون ها را می طلبد.

طبق آمار رسمی تعداد زنان مهاجر که در درون مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا به کارهای غیرقانونی اشتغال دارند. ۴۴ درصد و آمار زنان بیکار ۱۹ درصد کل زنان مهاجر در این کشورها است. این آمار واقعا ناراحت ککنده است. به این ترتیب زنان مهاجر در درون خانواده به‌علت وابستگی اقامتی به مرد استثمار می‌شوند. متاسفانه زنان مهاجر در محیط کار از کمی دستمزد و شرایط دشوار کاری در رنج‌ هستند. و در جامعه به ‌عنوان زن مهاجر در مقابل سیاست‌ها و اعمال خشونت‌آمیز نژادپرستانه قرار دارند. این مسائل در جهان امرزی که ادعای روشن فکری دارد بسیار ناراحت کننده است.

 

پناهندگی

راه‌های درخواست پناهندگی:

همان طور که گفتیم پناهندگی دردسته راه های مهاجرت قرار نمی گیرد. اما برخی از افراد به هر قیمتی قصد مهاجرت دارند. ازاین رو به پناهندگی تن می دهند. در این بخش به پناهندگی خواهیم پرداخت اما در ادامه راه های صحیح مهاجرت را معرفی خواهیم کرد. برخی از کشورها در ورود «ویزای پناهندگی» می‌دهند که یک راه امن و قانونی برای رسیدن به کشوری است. که در آن تقاضای پناهندگی صورت می‌ گیرد. اما بسیاری از کشورها این کار را نمی‌کنند و از دادن پناهندگی سرباز می زنند. به همین دلیل بسیاری از افراد برای ورود به این کشورها با خطرات زیادی مواجه می‌شوند. در بسیاری از کشورها تقاضای پناهندگی تنها زمانی انجام می‌شود که در ورود به آن کشور باشد. هنگامی که پناهجو برای اولین بار وارد کشور می‌شود، قبل از عبور از کنترل مهاجرت در بدو ورود در بندر. برای مهاجرت و پناهندگی گذراندن مراحلی نیاز است.

 متقاضی پناهندگی در ورود به کشور پس از گذر از کنترل مهاجرت در جا برای پناهندگی اقدام می‌کند. در ساحل ورودی کشور بعد از گیشه کنترل مهاجرت فرد درخواست پناهندگی می‌کند. برخی کشورها مدارا کرده و در ساحل می‌پذیرند. اما برخی دولت‌ها اقدام به دستگیری یا بازداشت کسانی که برای پناهندگی اقدام کرده‌اند. پس از ورود غیرمجاز و دور زدن کنترل مهاجرت. پس از ورود قانونی، اما پس از آن که مهلت اقامت از سررسید بگذرد. مانند گذشتن از مهلت ویزا در واکنش به بازداشت یا دستگیری توسط مجریان اداره مهاجرت. درخواست پناهندگی می‌کند. در صورت پذیرش پناهنده می شود.

مهاجرت زنان

مهاجرت تحصیلی:

همان طور که وعده داده بودیم قصد داریم راه های اصولی و درست مهاجرت را معرفی کنیم. اولین موردی که توضیح خواهیم داد مهاجرت تحصیلی است. مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های رایج مهاجرت است. مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی، اغلب به دو صورت صورت می پذیرد. روش اول اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های کشور مقصد است. راه دیگری که مهارجان در پیش می گیرند از طریق اخذ بورسیه تحصیلی انجام می‌گیرد. شرایط مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور در کشورهای مختلف متفاوت است. هر کدام از مقاطع، مدارک و آزمون‌های ورودی مختص به خود را دارند. با این وجود ارائه برخی از مدارک و داشتن تعدادی از شرایط برای تحصیل در خارج ضروری است. این مدارک در بیشتر موارد مشترک با کشور های دیگر می باشد. شرایط و مدارکی همچون داشتن مدرک زبان یکی از آن مدارک است. مدرک دیگر نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر است.

در کنار این موارد ارائه مدارک هویتی و داشتن شرایط مالی مناسب نیز لازم است. همچنین ارائه مدارک تحصیلی دوره‌های قبل، ریز نمرات سال‌های گذشته تحصیل نیز مورد نیاز است. مهاجرت به خارج شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است. اما در اغلب کشورها دانشجویان در ابتدا اقامت موقت دریافت می‌کنند. دانشجویان پس ازدریافت اقامت موقت در صورت تمایل می‌توانند. پس از طی یک پروسه مشخص به اقامت دائم یک کشور برسند. شرایط دریافت اقامت دائم کشور ها متفاوت است. قوانین برخی از کشور ها سخت است.  برخی نیز قوانین راحت‌ تری برای اخذ اقامت دارند.

مهاجرت کاری:

یکی از راه های دیگر مهاجرت که اتفاقا متداول نیز است؛ مهاجرت کاری است. اما تعریف مهاجرت کاری چیست. رفتن یک فرد از کشور خود به کشوری دیگر که بومی آنجا به‌ شمار نمی ‌رود را مهاجرت کاری می گویند. همچنین رفتن فرد از کشور خود برای دلایلی چون کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و در مجموع زندگی، مهاجرت نامیده می‌شود. طبق این تعاریف بدیهی است مهاجرتی که برای کار در کشوری دیگر انجام شود، مهاجرت کاری نام گرفته است. این که چه دلایلی باعث مهاجرت کاری می شود را باید در مقاله ای مفصل بررسی کرد. چرا بسیاری ارعوامل در کنار هم باعث تصمیم یک فرد برای مهاجرت می شود. یکی از اصلی ترین دلایل شرایط اقتصادی کشور مبدا است.عوامل اقتصادی مشخصی در تصمیم به مهاجرت کاری افراد سهم دارند.  از جمله این شرایط می توان به تمایل دریافت دستمزد بالاتر اشاره کرد. این می توان اصلی ترین دلیل مهاجرت باشد.

همچنین بهبود شرایط و استاندارد‌های کاری و زندگی، فرصت‌های شغلی بهتر نیز در تصمیم یک فرد برای مهجرت تاثیر گذار است. افزون براین موارد تحصیل و آموزش به ‌روز در حین کار، از جملۀ مهمترین این دلایل هستند. درکنار این موارد و دلایل که همگی اقتصادی قلمداد می شوند. دلایل غیر اقتصادی هم برای مهاجرت وجود دارد. عوامل غیر اقتصادی مهمی وجود دارد که اثرگذار بر مهاجرت کاری هستند. ازجمله آن ها می ‌توان به بحران‌های اقتصادی یک کشور که بر اثر جنگ به وجود می آید اشاره کرد. نسل‌ کشی، بلایای طبیعی و مسائل سیاسی هماز دلایل دیگر است.

رفتن

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

در کنار مواردی که ذکر شد مهاجرت سرمایه ‌گذاری نیز یکی از روش‌های مهاجرت است. در این روش مهاجرتی، فرد متقاضی باید اقدام به سرمایه گذاری در کشور مبدا نماید. این سرمایه‌ گذاری باید مبلغ مشخصی پول در کشور مقصد باشد که این مبلغ در قوانین هر کشور متفاوت است. سرمایه گذاری انجام شده برای مدتی معلوم حق برداشت و درخواست سود از آن را ندارد. در عوض در این مدت می‌ تواند اجازه اقامت در آن کشور را داشته باشد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین شیوه های مهاجرت است. چرا که در کنار رسیدن به هدف که همان مهاجرت است جایگاه اجتماعی فرد نیزحفظ می شود. مهاجرت سرمایه‌ گذاری مزایای زیادی برای فرد دارد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. در این روش مهاجرت، علاوه بر خود فرد همسر و فرزند. در برخی کشورها، والدین نیز می‌تواند در کشور مقصد اقامت داشته باشند.

 برای مهاجرت از این طریق تی مراحی لازم است. در مرحله اول اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه ‎‌گذاری باید مدارک متقاضی ترجمه رسمی شده ارائه شود. این مدارک باید به تأیید سفارت کشور موردنظر برسد. پس از طی این مرحله طرح توجیهی که توسط مشاوره حقوقی آماده می‌گردد. تا پس از تأیید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‎ها در ایالت موردنظر متقاضی. برای او اجازه فعالیت اقتصادی صادر گردد. طرح توجیهی همان برنامه اداره کسب و کار فرد است. در این طرح تمام جزئیات فعالیت کاری فرد آورده شده است. با مراجعه به سفارت درخواست خود را ثبت نماید.

مطلب پیشنهادی: سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت:

بعد از بیان چند روش مهاجرتی حالا نوبت به بررسی مزایای مهاجرت رسیده است. البته در ادامه باز هم راه های مهاجرت دیگری را بررسی می کنیم. مهاجرت تاثیرات زیادی بر روی فرد، کشور مبدا و کشور مقصد دارد. این تاثیرات بیشتر متوجه کشور مبدا است که این شاید تعجب آور باشد. شاید بیشتر تعجب کنید اگر بدانید بر طبق آخرین گزارش‌ها برنامه که توسط توسعه سازمان ملل متحد ارائه شده است.  مهاجرت به نفع کشورهای فقیر نیز است. همانند آن چه که در بازار آزاد جهانی وجود دارد این‌طور به‌نظر می‌رسد. که نیروی کار مازاد کشورهای خود را که تقاضا برای آن‌ها کم است ترک کرده است. این نیرو های های کار به کشورهایی می‌روند که تقاضا برای آن‌ها زیاد است. ازمحاسن مهاجرت این است که مهاجرت‌های بین‌المللی منجر به کسب مهارت و آموزش می‌شود. با کسب مهارت و برگشتن به کشور می توان در رشد کشور موثر بود.

مزایای مهاجرت برای کشورهایی مثل کانادا که نرخ تولد در آن پایین است به وضوح قابل مشاهده است. طبیعی است که کشورهای فقیر تمایلی به از دست دادن نیروهای متخصص ندارند. اما راه حل این مشکل این نیست که نیروی کار آماده در جایی باشد که به کار گرفته نشود. این نیرو ها معمولا چون زیر زاحت وجود ندارد عملا ی محروم از کار کردن هستند. در واقع شواهدی موجود است که مهاجرت‌ های این چنینی موجب مساعدت به کشورهای فقیر است. به هر حال اگر تصمیم به مهاجرت دارید توصیه می کنیم عواقب اجتماعی رفتار خود را بررسی کنید.

بهترین کشور برای بانوان

مهاجرت برای خانم ها به دلایل مختلفی که به آن ها می پردازیم کمی مشکل تر از آقایان است. از این رو معمولا خانم ها و خانواده های آن ها در انتخاب کشور مقصد بسیار وسواس دارند. اولین موضوع که باید مد نظر قرار داده شود امنیت اجتماعی کشور است. این که مزاحمتی برای فرد ایجاد نشود و همین طور مرود سوئ استفاده قرار نگیرد بسیار مهم است. توصیه ما این است که به کشور هایی با پیشینه ای غنی مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید کشور های شرق اروپا چنین ویژگی دارند. موضوع دیگر کار است. حتما بررسی کنید که با توجه به مهارت هایی که دارید کدام کشور برای شما مناسب تر است. و حتما به نیاز آن کشور به مهارت خود نیز فکر کنید. اصلا بر اساس شنیده های کشوری را برای مهاجرت انتخاب نکیند و حتما در مورد کشور های مختلف تحقیق کنید.

برای تحقیق می توانید در ویکی پدیا در مورد آن کشور مطالعه کنید. مستند های مربوط به آن کشور را مشاهده کنید. و یا می توانید به سفارت آن کشور مراجعه کنید و در مورد شرایط کشورشان تحقیق کنید. اگر برای تحصیل می خواهید مهاجرت کنید نگران نباشید. چرا که معمولا دانشجویان مورد حمایت ویژه ای از سوی دولت ها قرار داند. توصیه می کنیم از حضور در هر جمعی پرهیز کنید. همین طور در انتخاب دوست نیز دقت کنید و به راحتی به هر کسی اعتماد نکنید. با رعایت این نکات همه کشور های برای مهاجرت مناسب خواهند بود.

مزایای مهاجرت

قوانین مهاجرت:

اگرچه آزادی حرکت و کوچ اغلب به‌عنوان حقوق فردی شناخته می‌شود. ولی این آزادی حرکت و کوچ در درون مرزهای یک کشور و ملت است. لذا برای مهاجرت یا همان جا به جایی بین کشور ها قوانینی وجود دارد. این قوانین توسط جایگزینی یا با حقوق قانونی بشری تضمین می‌شود. به‌علاوه، این آزادی اغلب منحصر به شهروندان آن کشور است. از این رو معمولا افراد دیگر را دربر نمی‌گیرد و شامل آن ها نمی شود. امروزه هیچ کشوری آزادی کامل برای رفت ‌و آمد و کوچ کردن را فراتر از مرزهای خود نمی‌دهد. چرا که اگر این طور باشد کشور دچار هرج و مرج می شود. افزون بر این قوانین حقوق بشر بین‌المللی نیز اجازه داخل شدن به مرزهای کشور دیگر را نمی‌دهد. بر طبق ماده ۱۳ اعلامیه بین‌المللی حقوق بشر شهروندان نبایستی ممانعتی در ترک کشور خود داشته باشند. که این یعنی ماندن در یک کشور اصلا اجباری نیست.

در بین قوانین، قوانین مشابهی دربارهٔ ورود افراد غیر شهروند وجود ندارد. آن ‌هایی که تمایز و تفاوت در زمینه‌ های قانونی را رد می‌کنند. این افراد می ‌گویند که همان طور آزادی رفت ‌و آمد در داخل یک کشور ازحقوق افراد است. رفت و آمد میان کشورهای مختلف یک حق بشری مهم و اساسی است. این دسته از افراد در مورد سیاست‌ های محدود کننده مهاجرت اعتقاد دارند. اگر کشورها و دولت هایی این حق آزادی رفت‌ و آمد و کوچ کردن را رد و برای آن قانون وضع کنند. در حقیقت حقوق و آزادی بشریت را رد کرده‌اند.

مزایای بیشتر:

مهاجرت کردن برای خود فرد، برای کشور مبدا و همین طور کشور مقصد دارای مزایایی است. در این بخش از مقاله بررسی اجمالی در خصوص این مزایا خواهیم داشت. ابتدا به مزایای مهاجرت برای خود فرد می پردازیم. مهاجرت برای یک فرد به معنای تجربه زندگی کاملا جدید است. از این رو فرد می تواند با فرهنگ های جدید آشنا شود. آداب و رسوم کشور های دیگر را بشناسد. اگر به کشوری با شرایط اقتصادی بهتر مهاجرت کند می تواند رفاه بیشتری را تجربه کند. البته که معمولا تصور انسان ها از شرایطی که در آن قرار دارند بدتر از واقعیت آن است. در مقابل نیز شرایط پیش رو را از آن چه هستند بهتر می بینند. از این رو توصیه می کنیم برای انتخاب کشور مقصد از روی منطق تصمیم بگیرید. تا بعد ها از تصمیم خود پشیمان نشوید و اصطلاحا از اینجا رانده واز آن جا مانده نشوید.

مورد دیگر مزایای مهاجرت برای کشور مهاجر پذیر است. اولین موضوع داشتن نیروی کار ارزان است. چرا که در تمام کشور ها حقوق مهاجران به نسبت بومیان بسیار کمتر است. مصداق بارز آن مهاجران افغان هستند که به کشور ما مهاجرت کرده اند. مزیت دیگر این است که کشور مقصد بدون صرف هزینه ای نیروی کار دریافت می کند. چرا که کشور ها برای سلامت، آموزش و موارد بسیاری برای مردم خود هزینه می کنند. تا زمانی که فرد به سن کار برسد و کشور بتواند از آن بهره برداری کند. می توان گفت بازنده این موضوع کشور مبدا است.

بهترین روش ها

در چه سنی مهاجرت کنیم؟

این سوال یکی از پر تکرار ترین سوالات در خصوص مهاجرت است. این موضوع را در این بخش از مقاله از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهیم. تا با مطالعه آن بتوانید تصمیمی درست برای زندگی خود و موضوع مهاجرت بگیرید. این که در چه سنی مهاجرت کنید اول به هدف شما از مهاجرت برمی گردد. اگر هدف شما از مهاجرت ادامه تحصیل باشد. بدیهی است در سنین بعد از دبیرستان باید مهاجرت کنید. که معمولا 18 تا 20 سال می شود. اما اگر برای کار کردن می خواهید مهاجرت کنید لازم است که کسب تخصص کنید. برای این می توانید تحصیلات خود را به پایان رسانید و یا در دوره های مختلف شرکت کنید. بسته به مهارتی که قصد یادگیری آن را دارید. هر زمان که مهارت آموزی شما به پایان رسید. می توانید مهاجرت کنید حال ممکن است سن شما 20 سال و یا 40 باشد.

هدفی دیگری که معمولا برای مهاجرت وجود دارد سرمایه گذاری است. افرادی که معمولا برای سرمایه گذاری مهاجرت می کنند معمولا بالای 40 سال سن داند. چرا که برای سرمایه گذاری در کشور دیگر لازم است که ابتدا به ثبات مالی برسید. معمولا این ثبات در همین سن ها به وجود می آید. در مجموع در پاسخ به این سوال که در چه سنی مهاجرت کنیم. باید بگوییم همه چیز به هدف شما بستگی دارد. هر زمان که برای مهاجرت شما مساعد بود در هر سنی که باشید می توانید مهاجرت کنید. البته خود سن از شرایط محصوب می شود.

سازمان بین المللی مهاجرت:

یکی از سازمان ها و نهاد هایی که به مسئله مهاجرت رسیدگی می کند؛ سازمان بین‌المللی مهاجرت است. سازمان بین المللی مهاجرت یک سازمان بین‌المللی دولتی است. این سازمان اکنون فعالیت هایی برای کل جهان انجام می دهد اما در زمان تاسیس این گونه نبود. این سازمان در حدود سال ۱۳۳۰ هجری شمسی تاسیس شده است. این سازمان به عنوان یک کمیته دولتی بین‌المللی برای اروپاییان شروع به فعالیت کرده است. هدف از تاسیس این سازمان کمک کردن به اسکان دوباره مردمی که در طی جنگ جهانی دوم آواره شده بودند می باشد. تا ماه دسامبر ۲۰۱۳ سازمان بین المللی مهاجرت ۱۵۵  کشور عضو و ۱۱ کشور ناظر دارد. که کشورمان ایران جزو کشور های عضو می باشد. سازمان بین‌المللی مهاجرت، سازمان بین‌المللی دولتی اصلی در زمینه مهاجرت است. دفتر اصلی این سازمان در ژنو در کشور سوییس می باشد. بودجه این سازمان در سال ۲۰۱۳ ۱٫۶۷۵ بیلیون دلار بوده.

سیاست‌های مهاجرت که به‌ طور انتخابی آزادی مهاجرت را تضمین می‌کنند. برای افراد مورد نظر دسترسی به شبکه اقتصادی را در کشور میزبان فراهم می‌کنند. معنی دیگر این مسئله، ضررو زیان خالص برای منابع ملی و نیروی کارآمد کشورهای فقیر است. که با از دست دادن اقلیت تحصیل کرده و کارآمد، است یا فرار مغزها است. این مسئله هم‌چنین باعث کاهش عدم واجدیت بین‌المللی در استاندارد های زندگی می‌شود. که تحرک و تشویق برای افراد ایجاد می‌کند که به اولین محل مهاجرت کنند. یک مثال در این مورد «رقابت نیروی کار ماهر» در استخدام کارکنان بهداشتی کشورهای جهان سوم است.

مهاجرت رویزا گروپ

مهاجر پذیر ترین کشور های جهان:

در این بخش از مقاله به مهاجر پذیر کشور های جهان می پردازیم. شناخت این کشور ها در انتخاب بهترین مقصد مهاجرت می تواند به شما کمک کند. ذکر این نکته مهم است که این لیست بر اساس بیشترین تعداد مهاجرت ترتیب بندی نشده است. اولین کشور در این لیست سوئد است. این کشور بزرگ ترین و پرجمعیت ‌ترین کشور اسکاندیناوی می باشد. نظام برابری ثروت و رفاه در این کشور باعث شده است که. افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور از خودتمایل نشان دهند. دیگر کشوری که به آن می پردازیم سوئیس است. سوئیس کشوری کوچک است که از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی قرار دارد. نرخ بی کاری پایین از دیگر ویژگی های این کشور است که باعث مهاجر پذیری آن شده است. استرالیا کشور دیگری است که در این لیست نام آن را می بینیم. این کشور از گذشته برای مهاجرت ایرانی ها جذاب بوده است.

استرالیا در سال‌ های اخیر، سیاست‌ های خود در برابر پناهجویان را تغییر داده که باعث نارضایتی شده است. آلمان کشوری است که علاقه به مهاجرت به آن زیاد است. البته سیاست های این کشور در راستای پس زدن جمعیت مهاجر است. اما مردم آلمان با مهاجران با روی باز مراوده دارند. رومانی نیز کشوری است که تمایل زیادی به مهاجرت به آن وجود دارد. حمایت های دولت رومانی از مهاجران در کنار رفتار خوب مردم این کشور با مهاجران. همچنین نرخ بیکاری پایین و هزینه های معقول زندگی باعث شده رومانی جزو محبوب ترین کشور ها برای مهاجرت باشد.

جمع بندی:

مهاجرت اقدامی که علاوه بر تاثیری که که زندگی فرد می گذارد که می توان مثبت و یا منفی باشد. تاثیر زیادی هم بر کشور مبدا، همچنین کشور مقصد می گذارد. از این رو فردی که مهاجرت می کنید باید تاثیر این تصمیم خود را مخصوصا برای کشور خود بررسی کند. فردی که دغدغه مند است بدون توجه به تاثیرات رفتار خود تصمیم به انجام کاری مثل مهاجرت نمی گیرد. اما ما امروز در رویزا گروپ سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه کنیم. رویزا گروپ یک مرکز تخصصی مهاجرتی در زمینه مهاجرت به رومانی است. اگر شما عزیزان نیز قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید میتوانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

مطلب پیشنهادی: تحصیل در اروپا

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

این مطلب با بهره گیری از منابع معتبر مثل سایت ویکی پدیا نوشته شده است. امیدواریم مطالب مفیدی را در زمینه مهاجرت به شما ارائه کرده باشیم. این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاروین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا گروپ:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزا ها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا گروپ است. رویزا گروپ شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا