تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند اروپا از محبوب ترین انتخاب ها برای آن ها می باشد. این استقبال فقط از سوی دانشجویان کشور ما نیست و اروپا از کشور های دیگر نیز مهاجران زیادی دارد. به طوری که امروزه بیش از ۱۲ درصد دانشجویان دانشگاه ها و کالج های اروپا از کشورهای دیگر هستند. اروپا مکان بی نظیری برای تحصیل و مهم تر از آن تجربه یک زندگی منحصر به فرد و البته دانشجوییاست. در نوشتار پیش رو شرایط و چگونگی تحصیل در اروپا را بررسی خواهیم کرد. تا با آگاهی کامل و اطلاعات کامل نسبت به آن اقدام نمایید. مهاجرت تحصیلی به اروپا و در دانشگاه های قاره سبز به خاطر برتری در زیرساخت ها مزیت غیر قابل چشم پوشی دارد. در این جا به روزترین دوره ها ی آموزشی ارائه می شوند و شناخته شده ترین اساتید به آموزش می پردازند.

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

چرا تحصیل در اروپا:

مزیت های بی شماری را برای تحصیل در اروپا می توان بر شمرد که تعدادی از آن ها اشاره شد. در ادامه به بخشی دیگر از مزیت های تحصیل در اروپا اشاره می کنیم. اگر به دنبال بهترین کیفیت آموزش در مقاطع تحصیلات عالی هستید اروپا می تواند مقصد خوبی برای مهاجرت شما باشد. زیرساخت های تحقیقاتی و روش تدریس اساتید را می توان مهم ترین ویژگی آموزشی دانشگاه های اروپا تلقی کرد. این موارد در کنار تحصیل کم هزینه و برتری شغلی مزایایی هستند که نمی تواند به راحتی از کنار آنها گذشت. با بررسی مواردی که ذکر شد می توان این گونه نتیجه گرفت که تحصیل در اروپا تصمیم صحیحی برای شماست. دانشگاه های اروپا تحت اصلاحات بولونیا کار می کنند. اصلاحات بولونیا تضمین کننده یک پارچگی و شناخت بین المللی صلاحیت دانشجویان است. در دانشگاه های این قاره بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.

انگلیسی به عنوان دومین زبان اصلی در اکثر دانشگاه های سراسر جهان تدریس می شود. کشور های اروپایی از سیستم حمل و نقل عالی برخوردار هستند. این مورد به خصوص برای کسانی که مهاجرت کرده اند و در حال تحصیل در اروپا هستند شایان توجه است.  چرا که به دلیل نزدیک بودن مسافت بین کشو های اروپایی؛ به راحتی با ویزای تحصیلی خود می توانید به سراسر اتحادیه اروپا با هزینه های بسیار کمی سفر کنید. لازم به ذکر است که در بعضی از دانشگاه های اروپا امکان تحصیل رایگان وجود دارد. امکان گرفتن بورسیه تحصیلی نیز محیا می باشد.

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل:

اما کدام کشور اروپایی شرایط بهتری برای تحصیل در اروپا دارد. بدیهی است هر کشوری شرایط  خاص خود را دارد. این شرایط شامل قوانین، هزینه های زندگی، ویژگی های و … می شود. لذا با دانستن ویژگی هر کشوری می توان آن را با خواسته خود مقایسته کرد و نتیجه دل خواه گرفت. برای تحصیل در اروپا کدام کشور می تواند برای شما مناسب باشد؟ با این سوال می توان به نکته ای    پی برد. این که کشور خوب یا بد برای مهاجرت وجود ندارد. بلکه این اهداف ماست که تعیین می کند کدام کشور را برای مهاجرت باید برگزید. بعضی از کشور ها هستند که سیستم آموزشی خاصی دارند. کشورهایی که فاصله بین تحصیل در مقاطع گوناگون برای آن‌ ها مهم است. به این فاصله به‌ اصطلاح گپ تحصیلی می‌ گویند. باید گفت کشورهایی مانند هلند و سوئد و ایتالیا نسبت‌ به این‌ موضوع یعنی گپ تحصیلی حساسیت ندارند.

وقتی صحبت از تحصیل در کشورهای اروپایی می گردد. ذهن متقاضیان نیز به سمت 2 سیستم متفاوت آموزشی سوق می یابد. این سیستم های آموزشی ویژگی های خاص خود را دارند که بدین صورت می باشد. نوع و دسته اول کشورهایی هستند که نظام تحصیلی رایگان دارند. و دسته دوم کشورهایی هستند که نظام تحصیلی آن ها مشمول هزینه است و رایگان نیست. منتهی تعداد کشورهایی که برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز تحصیل رایگان دارند، در طول زمان کمتر شده است. از جمله این کشورها که تحصیل  رایگان ندارند می توان به اتریش، آلمان و فرانسه اشاره نمود.

چرا تحصیل در اروپا

تحصیل رایگان در اروپا:

کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی عموما از کشورهای برتر دنیا به شمار می آیند. وجود صنایع عظیم و تکنولوژی های نوین در این کشورها زبان زد خاص و عام می باشد. تمام این پیشرفت ها طی سالیان اخیر به علت دانش و تحقیقات در زمینه علم و فناوری صورت گرفته. دانشگاه های متعددی در این منطقه از کره زمین وجود دارد. این دانشگاه ها که برترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می نماید دانشجویان زیادی از همه نقاط جهان می پذیرند. برای تحصیل در اروپا شرایط خاص و ویژه ای در نظر گرفته شده است. از این رو دانشجویان می توانند با تحصیل رایگان در اروپا یا تحصیل ارزان به مقاصد خود دست یابند. با تحصیل در اروپا می توان از پتانسیل های موجود در این کشورها در زمینه کسب و کار بهرمند گردند. علاوه بر آن می توان برای آینده شغلی خود شرایط مطلوبی را متصور با شند.

 شمار کشورهای اروپایی که تحصیل رایگان ارائه می نمایند زیاد می باشد. لذا افراد می توانند با داشتن شرایط لازم برای تحصیل این کشورها اقدام نمایند. که در ادامه این نوشتار شرایط لازم برای تحصیل در اروپا را بررسی خواهیم کرد. همچنین دانشگاه های موجود در کشورهای اروپایی که تحصیلات رایگان یا ارزان برای دانشجویان ارائه می نماید بحث خواهیم کرد. 15 کشور برتر در زمینه آموزش و پرورش در اروپا دسته بندی شده اند. این دسته بندی بر اساس کیفیت تحصیلی، هزینه های تحصیلی و زندگی وآینده صورت گرفته است. تحصیل در اروپا شرایط زندگی را تغییر می دهد.

دانشگاه برای تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی:

وقتی صحبت از تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی می کنیم دقیقا از چه صحبت می کنیم. در کشور هایی نظیر آلمان، سوئیس، فرانسه، اتریش، هلند، فنلاند، نروژ، دانمارک و رومانی جز کشورهای برتر هستند. گاهی تحصیل به زبان انگلیسی در بعضی مقاطع محدود می شود که این امری بدیهی است. از این رو امکان این که بتوان به سادگی در نروژ و کشور های از این دست  تحصیل رایگان داشته باشید، کم است. گفتنی است در یک بازه زمانی دانشگاه های وین پذیرش به زبان آلمانی داشتند. لذا داوطلبان برای یک و نیم تا دو سال زمان داشتند تا آلمانی بخوانند و در محیط آلمانی یاد بگیرند. بسیاری از افراد در این زمینه فیلد شده و حتی برای یک ترم اضافه نیز وقت می گرفتند. لازم به ذکر است امروزه پذیرش دانشگاه های کشور اتریش خیلی سخت تر شده است. می توانید از افراد مختلف پرس و جو کنید.

 حدود 70 در صد از ایرانیان با این که زبان آلمانی را یاد گرفته اند. در این تجربه از این روش تحصیل انصراف داده اند. علت این امر آشنایی کم یا نا آشنایی ما به زبان آلمانی است. اما در  مقابل ما از کودکی با زبان انگلیسی آشنا شده ایم گوش ما زبان انگلیسی آشنا است. به لحاظ قواعد زبان انگلیسی همچون زبان های آلمانی و… مذکر و مونث و خنثی ندارد. از این رو زبان آلمانی بسیار سخت تر از زبان انگلیسی است. خبر خوب این که امروزه تحصیل در بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی امکان پذیرشده است.

مهاجرت تحصیلی به اروپا

روند بولونیا:

فرایند و روند بولونیا در تحصیل در اروپا چه مفهومی دارد. باید گفت فرآیند به اصطلاح بولونیا برای هماهنگی آموزش عالی در اروپا معرفی شد. این فرآیند به نام دانشگاه بولونیا در ایتالیا نام گذاری شده است. جایی که اعلامیه بولونیا توسط وزرای آموزش ۲۹ کشور اروپایی در سال ۱۹۹۹ امضا شد. فرآیند بولونیا یک سیستم سه سطحه از آموزش عالی را در بیشتر کشورهای اروپایی ارائه می دهد. اولین سطح آموزش عالی لیسانس است که به طور معمول سه تا چهار سال طول می کشد. سطح دوم مدرک کارشناسی ارشد است که به طور معمول دو سال طول می کشد. از مزایای این سیستم این است که اکنون استفاده از مدارک تحصیلی بسیار آسان شده است. به گونه ای است که از یک کشور اروپایی برای درخواست کار یا دوره در کشور دیگر آسان تر است. همچنین سازگاری بیشتری بین سیستم های آموزشی، حرکت دانشجویان در اروپا وجود دارد.

 نکته مهم این است که  از همان زمان اصلاحات بولونیا به رشد دانشگاه ها کمک کرد. تا دانشگاه ها و کالج های اروپایی برای سایر کشورهای جهان از رقابت و جذابیت بیشتری برخوردار شوند. لطفا توجه داشته باشید که اگرچه در سال های اخیر در آموزش عالی اروپا اتفاقات زیادی افتاده است. اما باز هم، اختلافاتی از نظر کیفیت آموزشی در بین کشورها موجود می باشد. باید گفت تغییرات هنوز هم در حال وقوع است. چرا که هر کشور این اصول را کمی متفاوت تصویب می کند. از این رو مهم و حتی بایدی است که مقررات ملی بررسی گردد.

مطلب پیشنهادی: راحت ترین کشور برای مهاجرت

روند بولونیا

هزینه تحصیل در اروپا:

یکی از مهمترین مسائل در امر مهاجرت تحصیلی به اروپا، هزینه های این اقدام است. هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی با توجه به مقصد انتخابی شما، نوع دانشگاه یا کالج متغیر است. البته امکانات و تجهیزات، برخورداری از بورسیه یا شرایط خاص و هزینه های زندگی متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که برای بررسی شهریه دانشگاه ها یا کالج های اروپایی بهترین کاراین است. لذا باید به وب  سایت خود دانشگاه یا کالج مراجعه کنید. همچنین باید هزینه اقامت خودتان را با توجه به سبک زندگی که در آن کشور دارید، مورد ارزیابی قرار دهید. در مورد هزینه تحصیل در اروپا خوب است بدانید که گاهی با دریافت بورسیه تحصیلی، شرایط فول فاند تحصیلی پیش می آید. با دانستن زبان محلی در برخی کشورها، نیازی به پرداخت هزینه تحصیل نمی باشد. یا با دانستن زبان محلی باید مبالغ بسیار ناچیزی را تقبل کنید. تحصیل در اروپا شرایط گسترده  دارد.

دانشگاه های زیادی در اروپا وجود دارند که بالاترین کیفیت آموزشی را ارائه می‌دهند. دانشجویانی که در مقطع لیسانس در یکی از کشورهای اروپایی مشغول به تحصیل هستند از آموزش عالی بهره‌مند هستند. علاوه بر این استانداردهای بالایی از زندگی و فرصت سفرهای هیجان‌انگیز در سراسر قاره را تجربه خواهند کرد. از بین رشته های متنوع که در دانشگاه های اروپا ارائه می شود برخی از رشته‌ها متقاضیان بیشتری دارد. علوم سیاسی، امور بین‌الملل، تجارت، اقتصاد، تاریخ، هنر، جامعه‌شناسی، مهندسی، علوم پایه، فلسفه و فن‌آوری اطلاعات از جمله آن ها هستند. هزینه تحصیل در اروپا بسته به عوامل متغیر است. 

هزینه تحصیل در اروپا

شرایط تحصیل در اروپا، مقطع دکتری:

 برای تحصیل در مقطع دکتری رزومه متقاضی بسیار مهم می باشد. داشتن مقالات بین المللی، دانش زبان در سطح آیلتس ۷ و استاد راهنما از الزامات پذیرش در این دوره می باشد. تحصیل رایگان در این مقطع در صورتی که فرد شهروند اتحادیه اروپا باشید. در دانشگاه های دولتی آن امکان پذیر می باشد. برای افرادی که خارج از اتحادیه هستند در صورتی که شرایط لازم را اخذ نمایند می توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. برای تحصیل در این مقطع با توجه به رشته و شرایط کشور به زبان رسمی آن کشور نیز تسلط داشته باشید. طول دوره تحصیل معمولا ۸ ترم می باشد که بسته به رشته تحصیلی می تواند کمتر و یا بیشتر نیز باشد. علاوه بر شرایط مذکور، بیشتر دانشگاه های معتبر اروپا به دانشجویان بورسیه اختصاص می دهند. دانشجویان می توانند از شرایط بورسیه و فاند تحصیلی بهره مند و تحصیل در اروپا را تجربه کنند.

در این بین کشور از نظر هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه است. حتی امکان گرفتن بورسیه برای دانشجویان خارجی را نیز دارد. این کشور امکان گرفتن این بورس ها را برای دانشجویان را فراهم می سازد. با تخصیص این بورس ها به دانشجو تقریبا هزینه تحصیل و زندگی دانشجو به صفر می رسد. باید بدانید که امروز تحصیل در اروپا کار محالی نیست کافی است گام های درست بردارید. این کار می توانید با رفتاری اصولی تحصیل در اروپا را تجربه کنید. با این کار می توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید.

تحصیل دکتری

مهاجرت به کدام کشور اروپایی؟

در ادامه مقاله قصد داریم مصداقی تر صحبت کنیم و به معرفی یکی از کشور های خوب برای تحصیل در اروپا بپردازیم. بدون مقدمه و اضافه گویی کشور رومانی را به عنوان پیشنهاد خود معرفی می کنیم.  مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی یکی از بهترین نوع مهاجرت است. زیرا از لحاظ اقتصادی نسبت به دیگر کشورها ارزان‌تر بوده است. افزون بر آن در هنگام تحصیل نیز می‌توان ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول کارهای نیمه وقت دانشجویی شد. بیشتر علاقمندان به مهاجرت از شرایط متناسب این کشور برای مهاجرت تحصیل پزشکی آگاه نیستند. رومانی کشوری اروپایی است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور بزرگ‌ترین کشور بالکان می باشد. این کشور از شمال و شمال شرقی با اکراین و مولداوی، ‌از جنوب با بلغارستان همسایه است. همین طور رومانی از غرب با کشورهای مجارستان و صربستان هم‌مرز است. تحصیل در اروپا کشور رومانی پیشنهاد خوبی است.

براساس آمار‌، رومانی دومین نرخ مهاجرت از کشورهای غیر اتحادیه اروپا را دارد. پایتخت این کشور بخارست بوده و زبان رسمی آن رومانیایی است. پول رسمی کشور رومانی که لئو است اما می توانید در کل این کشور با یورو به خرید بپردازید. دین کشور مردم رومانی مسیحی است، اکثریت مردم رومانی پیرو شاخه‌ی ارتودکس هستند. در سال های اخیر چند دانشگاه این کشور در لیست وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. این مهم علاقمندی به مهاجرت تحصیلی به رومانی در بین ایرانیان افزایش داده است. متقاضیان ‌ تحصیل رشته‌های پزشکی در‌ کشور رومانی باید دارای معدل بالای ۱۴ باشند.

تحصیل در بهترین کشور

چرا تحصیل در رومانی:

 کشور رومانی یکی از مقاصد مهم مهاجرتی برای افرادی است که قصد تحصیل در اروپا را دارند.  این امر با تنوع فرهنگ، هزینه های مقرون به صرفه نمود بیشتر پیدا می کند. همچنین امکان ورود به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و داشتن مراکز مهم تحقیقاتی به این مزیت ها دامن زده. از این رو می توان گفت رومانی یکی از مقاصد پرطرفدار دانشجویان جهت ادامه تحصیل می باشد. این کشور نیز نسبت به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در دسته کشورهای اروپایی قرار می گیرد که هزینه تحصیل بسیار پایینی را دارند. که این مسئله مهمی برای بسیاری از افراد برای انتخاب کشور مقصد مهاجرتی است. کشور رومانی در سال های اخیر دارای رشد سریع جذب دانشجو بوده است. می شو د گفت رومانی به طور کلی یک مرکز عالی تحقیقات آموزشی می باشد. رومانی از نظر پذیرش دانشجوی  بین المللی از شهرت جهانی برخوردار می باشد.

اما چرا تحصیل در رومانی مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است؟ دلایل انتخاب کشور رومانی جهت تحصیل موارد گوناگونی است. کشور رومانی عضو اتحادیه اروپا است. از این رو، مدرک دانشگاهی از اتحادیه اروپا همیشه بالاتر از مدارک دانشگاهی سایر نقاط اروپا دیده می شود. هزینه زندگی در کشور رومانی ارزان تر از سایر نقاط اروپا می باشد. برای تحصیل در رومانی نیازی به مدرک تافل و یا آیلتس نیست. دانشجویان بین المللی در رومانی به دلیل فرهنگ چند ملیتی در دانشگاه های این کشور پذیرفته می شوند. البته موارد دیگری نیز هست.

هزینه زندگی و تحصیل در رومانی:

در این قصد داریم به بررسی  هزینه های  تحصیل دراروپا و به خصوص کشور رومانی بپردازیم. هزینه های زندگی در کشور رومانی به نسبت دیگر کشور های اروپایی  پایین تر است. این موضوع را در مقایسه با امکانات و سطح رفاه در کشور رومانی بیان می کنیم. وقتی صحبت از هزینه زندگی در رومانی می شود، بخارست گران ترین شهر است. با این حال، پایتخت رومانی در رتبه 174 در رتبه بندی هزینه زندگی مرسر قرار دارد. بخارست ترکیبی معتبر از بسیاری از چیزهای متضاد است. با معماری شروع می شود، که از پاریسی تا کمونیستی را شامل می شود. تیمیسوارا روحیه شاداب و جوانی دارد، با این حال تاریخچه آن به دهه 1200 بر می گردد. کشور رومانی تا ساحل آرام رودخانه و زندگی شبانه پر سر و صدا. مردم محلی دوستانه و راحت آن را به یکی از بهترین مکان ها برای مهاجران در رومانی تبدیل کرده است.

در طول قرن ها، فرهنگ های بسیاری در این شهر اثری از خود بر جای گذاشته اند. آن را به یکی از منحصر به فرد ترین نقاط کشور تبدیل کرده است. اگرچه بزرگ نیست، اما همیشه چیزی در جریان است. اگرچه کلوژ-ناپوکا پایتخت ترانسیلوانیا است، اما بسیار جذاب است. به محض دیدن خیابان های جذاب و فضاهای سبز آن متوجه خواهید شد. این شهر ‌به خاطر فستیوال‌ ها و هنرهای رو به ‌رشد و جمعیت زیادی از دانشجویان شناخته شده است. همچنین یکی از بهترین مکان‌ ها برای لذت بردن از فرهنگ کافه‌ داری و گذران وقت در آن است.

تحصیلات در اروپا

مدارک دانشگاه های رومانی مورد تایید است؟

 بدون شک تحصیل در اروپا مانند هر کشور دیگری با توجه به آینده شروع می شود. اما اگر دانشگاه های یک کشور مورد تایید نباشد کار بری تطبیق مدارک آسان نیست. کشور رومانی 17 دانشگاه غیر پزشکی و 4 دانشگاه پزشکی مورد تایید ایران در خود جای داده است. از این رو وضعیت بسیار خوبی از نظر تنوع دانشگاه ها و رشته ها در اروپا دارا است. دانشگاه های پزشکی این کشور تاییدیه سازمان های پزشکی کشورهای مختلف اروپایی را دارند. از این نظر کاملاً امکان ادامه تحصیل یا کار خارج از رومانی را برای فرد فارغ التحصیل فراهم می کنند. با توجه به سن و نبود مدرک زبان می توان به دانشگاه های رومانی وارد شد؟ نکته مهم این است که ورود به دانشگاه های کشور رومانی محدودیت سنی ندارد. از این رو هر فردی می تواند به این دانشگاه ها ورود کند و به تحصیل در اروپا بپردازد.

گپ تحصیلی نیز در این موضوع بی تاثیر است و خللی در اخذ پذیرش یا ویزا ایجاد نمی کند. نداشتن آزمون ورودی از دیگر امتیازات ورود به دانشگاه های کشور رومانی می باشد. نکته مهم دیگر نداشتن مدرک زبان است که در این خصوص نیز کالج زبان در نظر گرفته شده است. متقاضیانی که مدرک زبان ندارند برای حضور در مقاطع مختلف میتوانند با دانش حداقلی زبان انگلیسی وارد کالج زبان رومانیایی شوند. پس از آن وارد کورس اصلی به زبان رومانیایی شوند.  دانشگاه های کشور رومانی بدون محدودیت سنی، بدون نیاز به مدرک زبان و بدون آزمون ورودی هستند.

دانشگاه های رومانی

جمع بندی تحصیل در اروپا:

ادامه تحصیل در اروپا می تواند آینده ای درخشان برای شما رقم بزند. به شرط آن که کشوری درست را برای این امر انتخاب کنید. ما به بررسی ابعاد مختلف تحصیل در اروپا پرداختیم. امدواریم توانسته باشیم در انتخاب درست کمک تان کنیم. رویزا گروپ مرکز تخصصی مهاجرت به خصوص در زمینه مهاجرت تحصیلی است. شما میتوانید با ثبت درخواست خود در زمینه مهاجرت تحصیلی یک مهاجرت آسان و سریع را تجربه کنید. مهاجرت به اروپا تخصص ما است و ما میتوانیم بهترین راهکار و روش ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مطلب پیشنهادی: تحصیل در رومانی

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

امیدواریم مطالب مفیدی را در زمینه تحصیل در اروپا به شما ارائه کرده باشیم. این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاروین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا گروپ:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزا ها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا گروپ است. رویزا گروپ شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا