خانه » برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد؟

برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد؟

برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد
به این صفحه امتیاز دهید!

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی نوعی از ویزا است که به شما عزیزان اجازه می‌دهد در کشور مورد نظر خود تحصیل کنید. به دلیل اعتبار بالای برخی دانشگاه‌ها و یا موسسه‌های آموزشی در خارج از کشور و همچنین کیفیت بالای آموزش، سالانه افراد زیادی به کشورهای مختلف، از طریق دریافت ویزای تحصیلی و به صورت تحصیلی ماجرت می‌کنند. این ویزا به شما این اجازه را می‌دهد که در مدت زمانی مشخص در کشور مورد نظر خود اقامت کنید و به تحصیل بپردازید. جالب است بدانید که شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در کشور مورد نظر خود، پس از مدتی اقدام به دریافت ویزای کاری و سپس برای دریافت اقامت کشور مورد علاقه خود اقدام کنید و بتوانید از این روش اقامت کشور مورد نظر خود را دریافت کنید و آینده خود را در کشور بهتری بسازید. دریافت ویزای تحصیلی همواره یکی از روش‌های محبوب برای مهاجرت به کشورهای بهتر است و افراد زیادی برای مهاجرت روی این روش دست می‌گذارند. اما شاید برای شما هم سوال باشد که برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود را به راحتی دریافت کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در کشور مورد علاقه خود به تحصیل بپردازید.

انتخاب روش گرفتن ویزای تحصیلی

برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد؟ شاید این سوال خیلی از شما باشد. گرفتن ویزای تحصیلی دارای مزایای بسیار زیادی است. چرا که شما می‌توانید با گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی، به آموزش با کیفیت دسترسی پیدا کنید و در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بسیار معتبر جهانی، تحصیل کنید. شما می‌توانید با بهره‌گیری از منابع آموزشی و تجربه اساتید مجرب و برجسته بین‌المللی دوران تحصیلی خوبی را سپری کنید و دستاوردهای بزرگی داشته باشید.

همچنین شما می‌توانید با مهاجرت از طریق تحصیل، دانش و مهارت خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و با اساتید و دانشجویان برتر دنیا مراوده داشته باشید. قرار گرفتن در چنین موقعیتی باعث می‌شود تا شما تجربه‌های بسیار عالی کسب کنید و مهارت‌های فرهنگی و بین‌المللی خود را تقویت کنید. همچنین شما پس از دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید در آن کشور کار کنید. چرا که پس از دوران تحصیل خود با کشور مورد نظر آشنایی کافی را پیدا کرده‌اید و می‌توانید در صورت نیاز و علاقه، اقدام به دریافت ویزای کاری و سپس اقامت آن کشور کنید.

در مجله رویزا گروپ بخوانید: اخذ ویزای دانشجویی  

مهاجرت با گرفتن ویزای تحصیلی

مهاجرت با گرفتن ویزای تحصیلی

شما می‌توانید با تحصیل در کشوری جدید تجربه‌های بسیار متفاوتی را در زندگی خود تجربه کنید و با روبرو شدن با چالش‌های جدید به استقلال و رشد شخصی قابل توجهی دست پیدا کنید. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید ولی نمی‌دانید که باید از چه روشی استفاده کنید، مهاجرت به واسطه تحصیل می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد. چرا که شما با تحصیل در کشور مورد نظر، با فرهنگ و روش‌های زندگی کشور مقصد آشنایی کافی را پیدا می‌کنید و در صورت علاقه می‌توانید در آن کشور پس از کار، اقامت کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که مزایای ویزای تحصیلی در کشورهای متفاوت مختلف است و مهم است که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشوری کنید که بیشترین مزایا را در اختیار شما قرار می‌دهد.
با وجود تمام این موارد اگر شما هم قصد دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت از این طریق را دارید و نمی‌دانید که باید برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد، اصلاً جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که ما قصد داریم در این مطلب به طور کامل طریقه گرفتن ویزای تحصیلی را بررسی کنیم و کشور مناسبی را برای مهاجرت از طریق تحصیل به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید به راحتی تحصیل در اروپا را تجربه کنید.

مشاوره برای گرفتن ویزای تحصیلی

بسیار حائز اهمیت است که ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید که بتوانید در آغاز نزدیک‌ترین سال تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا همچون دانشگاه‌های اروپایی، تحصیل کنید. گرفتن ویزای تحصیلی آنقدرها هم سختی ندارد. البته این در صورتی است که شما برای گرفتن ویزای تحصیلی از مشاوره‌ها و پشتیبانی‌های یک آژانس مهاجرت تحصیلی مجرب و متخصص استفاده کنید.
کشور رومانی یکی از کشورهای پیشگام در زمینه توسعه شرایط تحصیلی است که در سال‌های گذشته اقدام به پذیرش مهاجران تحصیلی زیادی کرده است. تحصیل در کشور رومانی باعث می‌شود تا شما تجربه‌های جدیدی را در یک کشور اروپایی مدرن که اقتصادی رو به رشد و قابل توجه دارد تجربه کنید. شما می‌توانید با مهاجرت و گرفتن ویزای تحصیلی به کشور رومانی، در یکی از ۲۸ دانشگاه بین‌المللی رومانی تحصیل کنید و از خدمات آموزشی با کیفیت برخوردار شوید.

مطالب پیشنهادی: چگونه ویزای تحصیلی بگیریم

مهاجرت به رومانی با تحصیل

مهاجرت به رومانی با گرفتن ویزای تحصیلی

مهاجرت به کشور رومانی از طریق گرفتن ویزای تحصیلی می‌تواند دارای مزایای زیادی برای شما عزیزان باشد. قطع به یقین اگر شما هم جزو افرادی هستید که در صدد گرفتن ویزای تحصیلی هستند، گرفتن ویزای تحصیلی از کشور رومانی می‌تواند انتخابی کاملاً هوشمندانه باشد که آینده شما را تضمین کند. جالب است بدانید که هزینه زندگی در کشور رومانی به طور متوسط از ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است و این در حالی است که شما می‌توانید به عنوان کسی که با مهاجرت از طریق تحصیل وارد این کشور شده است، به سادگی از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه درآمد داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با مهاجرت به کشور رومانی از طریق گرفتن ویزای تحصیلی در محیط آموزشی با کیفیت تحصیل کنید و از برنامه‌های تحصیلی متنوع کشور رومانی که برای دانشجویان بین‌المللی فراهم گشته، بهره‌مند شوید.

گرفتن ویزای تحصیلی با رویزا

بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در فکر گرفتن ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کشور رومانی هستید، مطمئناً سوال‌های زیادی در ذهن خود دارید. رویزا گروپ در اینجا به کمک شما می‌آید تا مسیر گرفتن ویزای تحصیلی را برای شما هموار کند. رویزا گروه با داشتن بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه مهاجرت تخصصی به کشور رومانی، قطع به یقین بهترین مشاوری است که شما می‌توانید برای مهاجرت به کشور رومانی و گرفتن ویزای تحصیلی رومانی روی آن حساب باز کنید. ما پس از ۱۴ سال فعالیت و کسب تجربه در این زمینه تخصص کافی را در زمینه مهاجرت تخصصی به کشور رومانی، از طریق روش‌های مختلف همچون مهاجرت کاری و گرفتن ویزای تحصیلی دریافت کرده‌ایم و می‌توانیم به شما عزیزان با دانش حقوقی بسیار زیاد خود کمک‌های شایانی کنیم. بنابراین اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور رومانی را دارید، برای اولین قدم روی رویزا گروپ حساب باز کنید و از طریق روش‌های زیر اقدام به برقراری ارتباط با مشاوران رویزا گروپ نمایید.

مهاجرت از گرفتن ویزای تحصیلی

برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد؟

در سال‌های اخیر که مهاجرت دانشجویان بسیار بیشتر شده است، افراد زیادی نیاز به دریافت اطلاعات مفید در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند و به همین خاطر است که در این بخش از این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد.
در اولین قدم شما بایستی دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای خود مشخص کنید که قصد تحصیل در چه رشته‌ای را دارید. بنابراین پس از انتخاب رشته مورد نظر خود به دنبال دانشگاه‌های معتبری باشید که رشته مورد نظر شما را ارائه می‌کنند. پس از انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود باید برنامه تحصیلی دانشگاه‌ها و شرایط اپلای کشور مورد نظر را برای گرفتن ویزای تحصیلی چک کنید. شما بایستی به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از برنامه تحصیلی دانشگاه مورد نظر آگاهی پیدا کنید. در مرحله بعد باید مدارک مورد نیاز دانشگاه مقصد را جمع آوری کنید و در مدت زمان مشخص به دانشگاه ارائه نمایید.
همچنین شما بایستی توانایی مالی برای تحصیل در خارج از کشور را به کشور مورد نظر خود ثابت کنید. برای اثبات این موضوع شما می‌توانید مبلغی را در حساب بانکی خود نگه دارید و پس از دریافت فیش به سفارت مورد نظر ارائه نمایید. در مرحله بعدی باید مدارک مشخصی را مانند رزومه و مدارک تحصیلی را به دانشگاه ارسال کنید و از دانشگاه برای گرفتن ویزای تحصیلی درخواست کنید. در این مرحله شما بایستی منتظر دریافت پذیرش خود از کشور مورد نظر باشید.

شرایط و مدارک گرفتن ویزای تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت از طریق گرفتن ویزای تحصیلی به کشورهای اروپایی همچون کشور رومانی دارای شرایط و مدارک خاصی است. شما عزیزان بایستی قبل از گام برداشتن در مسیر مهاجرت حتماً با انواع شرایط و مدارک گرفتن ویزای تحصیلی آشنایی کافی را پیدا کنید. عدم آگاهی از شرایط و مدارک گرفتن ویزای تحصیلی می‌تواند باعث تراشیده شدن هزینه و طولانی شدن مسیر مهاجرت به تحصیلی برای شما عزیزان شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مورد نیاز را در این زمینه از آژانس‌های مهاجرتی با تجربه و متخصص دریافت می‌کنید. در ادامه به صورت کلی به معرفی شرایط و مدارک گرفتن ویزای تحصیلی می‌پردازیم.

مدارک

 1. نامه پذیرش از دانشگاه
 2. در صورت وجود، نامه فاند یا کمک هزینه تحصیلی
 3. تمامی صفحات پاسپورت با مهر
 4. شناسنامه و کارت ملی
 5. نامه توضیحات
 6. نمره آیلتس یا تافل و یا مدارک مربوطه زبان
 7. رزومه گواهی عدم سوء پیشینه با ترجمه
 8. ارائه موجودی حساب و حداقل ۴ ماه گردش حساب
 9. ارائه عقدنامه در صورت تاهل
 10. ارائه هرگونه مدرک شغلی که از آن درآمد کسب می‌کنید

شرایط

 1. دارا بودن نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد نظر
 2. متقاعد کردن آفیسر در زمینه چرایی انتخاب رشته و دانشگاه
 3. متقاعد کردن آفیسر در زمینه بازگشت به کشور مبدا پس از تحصیل
 4. نداشتن سوء پیشینه
 5. داشتن حداقل مبلغ تمکن مالی برای اخذ ویزا
 6. داشتن وابستگی در کشور خود همچون خانواده و یا کسب و کار

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شرایط و مدارکی که در این مطلب اقدام به معرفی آن پرداختیم، شرایط و مدارک کلی گرفتن ویزای تحصیلی هستند. پس شما عزیزان بایستی برای دریافت اطلاعات تخصصی و جزئی‌تر در زمینه شرایط و مدارک گرفتن ویزای تحصیلی، با آژانس‌های مهاجرتی متخصص و با تجربه مشورت کنید.

دریافت پذیرش تحصیلی

پس از دریافت من پذیرش خود از کشور مورد نظر شما بایستی برای مصاحبه ویزا به سفارت کشور مقصد مراجعه کنید و در مصاحبه‌های مربوطه شرکت کنید. در این مصاحبه‌ها معمولاً از شما سوالاتی در رابطه با برنامه تحصیلی، اهداف زندگی و توانمندی‌های آموزشی و مالی پرسیده می‌شود و شما باید پاسخ مورد نظر سفارت را به آن‌ها ارائه دهید. به نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی با سفارت کشور مقصد تماس حاصل کنید و درباره پروسه گرفتن ویزای تحصیلی سوال کنید. شاید در نگاه اول پرداختن به تمام این موارد کمی سخت به نظر برسد، اما رو ویزا در تمام طول مهاجرت و گرفتن ویزای تحصیلی به شما می‌گوید که برای گرفتن ویزای تحصیلی چه باید کرد تا این پروسه برای راحت‌تر طی شود.

دریافت پذیرش تحصیلی

چرا رومانی؟

گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی می‌تواند انتخاب هوشمندانه باشد؛ چرا که در سال‌های گذشته به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر این کشور، رومانی به یکی از مقصدهای جذاب برای مهاجرت از طریق گرفتن ویزای تحصیلی تبدیل شده است. کشور رومانی که اقتصادی پویا دارد شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران محصل ارائه می‌دهد و دانشجویان می‌توانند با بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی بسیار عالی، با درآمد خودشان سطح زندگی بسیار بالا را در کشور رومانی تجربه کنند. همچنین باید افزود که هزینه‌های زندگی در کشور رومانی بسیار مناسب است و شما می‌توانید با مهاجرت به کشور رومانی یک زندگی فوق العاده را با سالی ۶۰۰۰ الی ۸۰۰۰ یورو تجربه کنید.
جالب است بدانید که محیط زندگی کشور رومانی بسیار گرم و صمیمی است و مردم کشور رومانی به عنوان مردم مهاجر پذیر شناخته می‌شوند. کشور رومانی همواره به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته می‌شود که می‌تواند مقصدی بسیار مناسب برای زندگی در این کشور باشد.

مزایای گرفتن ویزای تحصیلی رومانی

در این قسمت قصد داریم به بررسی مزایای گرفتن ویزای تحصیلی بپردازیم و به شما بگوییم که شما با گرفتن ویزای تحصیلی از چه خدماتی برخوردار می‌شوید. گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی دارای مزایای خاص بسیار زیادی است. برخی از این مزایا شامل موارد زیر است.

 • شما می‌توانید با گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی از خدمات سیستم آموزشی عالی و با کیفیت و معتبر دانشگاه‌های رومانی که در رتبه‌بندی جهانی، بسیار شناخته شده هستند، بهره‌مند شوید. رمان با دارا بودن منابع آموزشی و اساتید با تجربه خدمات بسیار خوبی را به مهاجران محصل ارائه می‌کند.
 • جالب است بدانید که شما با گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی می‌توانید با هزینه‌ای بسیار مناسب در یک کشور اروپایی با اقتصادی چشمگیر تحصیل کنید.
 • شما عزیزان می‌توانید با مهاجرت به کشور رومانی از طریق گرفتن ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های بین المللی که رتبه بالایی از نظر سطح سیستم آموزشی دارند، تحصیل کنید.
 • نکته جالبی که درباره کشور رومانی وجود دارد این است که همانطور که می‌دانید کشور رومانی کشور اروپایی است و از موقعیت جغرافیایی بسیار برجسته برخوردار است. به همین خاطر شما می‌توانید با تحصیل و زندگی در کشور رومانی به راحتی به کشورهای دیگر اروپای سفر کنید و از امکانات فرصت‌های بین‌المللی فوق العاده بهره ببرید.
 • همچنین به دلیل بالا بودن سطح زندگی مهاجران محصل در کشور رومانی، شما می‌توانید با گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی در حین تحصیل در یک کشور اروپایی، تجربه عالی از زندگی را کسب کنید و با هزینه‌های معقول یک زندگی فوق العاده و سطح بالا داشته باشید.
 • همچنین باید بدانید که کشور رومانی دارای ساخت‌های عمومی بسیار مدرنی است و شما می‌توانید با مهاجرت تحصیلی به این کشور از امکانات و خدمات بسیار متنوعی برخوردار شوید و یک زندگی راحت و با خیال آسوده را در کشور رومانی تجربه کنید.

مزایای گرفتن ویزای تحصیلی رومانی

کلام آخر رویزا گروپ

پس دانستیم که کشور رومانی یک کشور مهاجر پذیر است که دارای اقتصاد رو به رشد و چشمگیر است. این کشور که در اروپا واقع شده است به دلیل ارائه مزایای بسیار زیاد به مهاجران محصل و دیگر مهاجران همواره به عنوان یک مقصد بسیار جذاب شناخته می‌شود. بنابراین اگر شما هم قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارید، باید بدانید که انتخاب کشور رومانی برای گرفتن ویزای تحصیلی می‌تواند یک انتخاب عالی و هوشمندانه باشد که آینده شما را تضمین کند. البته مهم است که به این موضوع توجه کنید که مهاجرت به کشور رومانی و گرفتن ویزای تحصیلی همواره نیاز به دانش حقوقی و مهاجرتی زیادی دارد و رویزا‌ گروپ اینجاست تا این دانش را به راحتی در اختیار شما بگذارد. شما می‌توانید با مهاجرت از طریق گرفتن ویزای تحصیلی به کشور رومانی آینده خود را تضمین کنید و تجربه‌ای عالی در زمینه مهاجرت را در کنار رویزا گروپ کسب کنید. ما می‌توانیم با دادن انگیزه و دانش حقوقی مورد نظرتان در زمینه مهاجرت، مسیر گرفتن ویزای تحصیلی کشور رومانی را برای شما هموار سازیم.

مهاجرت به رومانی با رویزا

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزا ها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا است. رویزا شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا