خانه » شرایط دریافت ویزای تحصیلی + مراحل اخذ ویزا

شرایط دریافت ویزای تحصیلی + مراحل اخذ ویزا

ویزای تحصیلی
4.6/5 - (5 امتیاز)

اگر تا کنون به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور فکر کرده باشید. قطعا یکی از ذهن مشغولی‌های شما ویزای تحصیلی بوده است. یا شاید هدف اصلی شما مهاجرت باشد. و می‌خواهید از طریق تحصیل این کار را انجام دهید. به هر صورت مهاجرت به خارج از کشور از طریق تحصیل بسیار مورد توجه است. در واقع می‌توان گفت یکی از راه‌های پرطرفدار مهاجرت به خارج از کشور، مهاجرت تحصیلی است. از این رو افراد زیادی برای ویزای تحصیلی اقدام می کنند. باید بگوییم سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی برای تحصیل به کشور ما مهاجرت می‌کنند. هدف این افراد تحصیل در دانشگاهای کشورمان ایران است. در مقابل دانشجویانی هم از کشور ما برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند. در هر صورت ویزای تحصیلی برای مهاجرت لازم است. که در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم تا اطلاعاتی به دست آورید.

دریافت ویزای تحصیلی

مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

هدف از مهاجرت چیست؟

جریان دانش آموزان در دهه‌های اخیر بسیار سریع رشد کرده است. در برخی مناطق اهمیت آن دو برابر شده است که این رشد بی‌سابقه بوده است. جریان کسانی که به دنبال کار هستند نیز روز به روز بیشتر می‌شود. دو عنصر اصلی مؤثر بر مهاجرت، دستمزد و کیفیت آموزش است. این دو موضوع را برای مهاجرت به هر جایی باید مد نظر قرار دهید. باید تاکید کرد که کشورهایی که دارای بالاترین کیفیت آموزش هستند، لزوما کشورهایی نیستند که دستمزد بالایی دارند. بنابراین نیاز به وجود دارد بررسی کنید که آیا این کیفیت آموزش عالی یا سطح دستمزد است. که جهت جریان دانشجویی را تعیین می‌کند. اول، ما یک مدل دو مرحله‌ای ساده را ایجاد می‌کنیم. تصمیمات مربوط به انتخاب‌های آموزشی را به کسانی که در جستجوی شغل هستند. از این رو مهاجرت دانشجویان به سمت کشورهایی است که بالاترین کیفیت آموزش عالی را دارند.

در دهه گذشته تحرک جوانان به سرعت رشد کرده است. و تمایل به پیشرفت در آن‌ها بیشتر دیده می شود. جالب این که این جریان نیست که گذرا باشد. همگن از یک طرف جریان افرادی است که قبلاً ماهر هستند. این افراد معمولا به آن جا مهاجرت می‌کنند کار از سوی دیگر کار باشد. این سوال پیش می‌آید که آیا جوانان برای تحصیل مهاجرت می‌کنند. مهاجرت از نقاط مختلف در دهه گذشته به سرعت در حال رشد است. در سال 2006، جریان افرادی که تحصیلات خارج از خود را کسب می‌کنند دو برابر شده است.

هدف از مهاجرت

هدف از مهاجرت تحصیلی چیست؟

باید بگوییم آموزش عالی و علم کمابیش طبق تعریف بین المللی هستند. برای دانش سیستماتیک جدید ارتباط با دانشگاه‌های بین المللی لازم است. با این حال باید بگوییم آن‌ها تمایل دارند تحصیل را در مقاطع بالاتر ادامه دهند. در حکمرانی، برنامه‌های درسی را با توجه به نیازهای کشور ایجاد می‌شود. چرا که باید این دروس مبتنی بر نیازهای ملی باشند. درجات و مقررات کنترل کیفیت آموزشی باید همواره مد نظر قرار گیرد. چرا که برای جذب دانشجوی بین المللی کیفیت آموزشی مهم‌ترین چیز است. ویزای تحصیلی موردی است که برای مهاجرت تحصیلی لازم است. البته باید بگوییم تلاش های هدفمند برای اطمینان از آن نیز مورد نیاز است. دانش سیستماتیک به راحتی از مرزها عبور می کند. که این باعث می شود فرایند تحصیل به سادگی بیشتری انجام شود. به عنوان یکی از اهداف اولویت دار سیاست آموزش عالی و پژوهشی.

ایجاد روندهای نا صحیح برای اخد ویزای تحصیلی تورم‌ زا می‌شود. این باعث می‌شود که روند جذب دانشجو مختل شود. ازطرفی دانشجویان نیز سخت‌تر می‌توانند مهاجرت کنند. در نتیجه می‌توان گفت ساختار نادرست به هردو سوی تحصیلات دانشگاهی آسیب می‌رساند. این افراد برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی به ویزای تحصیلی نیاز دارند. در این نوشته با نکات و شرایط گرفتن این نوع ویزا آشنا خواهید شد. از شما می‌خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید. با گرفتن ویزای تحصیلی، دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه معتبر، اجازه اقامت در کشور مقصد را کسب کرده است.

مطلب پیشنهادی: تحصیل در اروپا

مزایای مهاجرت تحصیلی

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی است. ویزای دانشجویی، به دانشجویان این اجازه را می دهد؛ که برای مدت ۱۲ ماه و یا بیشتر در خارج از کشور خود تحصیل کنند. معمولاً ویزا یا همان روادید به صورت برچسب یا مُهر بر روی کاغذ های مربوطه؛ در پاسپورت (گذرنامه) اشخاص، چسبانده یا زده می‌ شود. که دارنده آن برای مدت معینی در کشور مقصد اقامت کرده؛ در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسه‌های آموزشی کشور به تحصیل اشتغال دارد. داشتن مهارت های علمی در سطح بالا می تواند در پروسه ی پذیرش شما در یک دانشگاه بین المللی دارای تاثیرات مثبتی باشد. دریافت ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در هر یک از کشورهای خارجی برای دانشجویان الزامی است. این نوع ویزا یکی از پر متقاضی ترین ویزا ها شناخته می شود. همچنین کشور های مختلف نیز قوانین متفاوتی را برای دریافت ویزا و ورود به کشور های خود دارند.

ویزا هایی کوتاه مدت اند که زمان اعتبار آن ها ممکن است، سه ماهه،شش ماهه و یک ساله باشد. به طور کلی ویزا دربردارنده هدف سفر، مدت اقامت و مهلت ورود به کشور مقصد است. همان طور که می دانید ویزا انواع مختلفی دارد. ویزای کاری یا سرمایه گذاری مثال هایی از این دست هستند. که ویزای تحصیلی همانطور که از اسمش پیداست، مربوط به تحصیل در مدرسه، کالج یا دانشگاه کشور مقصد می شود. هر کدام از این ویزا ها روشی متفاوت برای اخذ دارند.

اهمیت دریافت ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی در واقع پیگیری آموزش و پرورش در کشوری است؛ که شما آن را به عنوان کشور مقصد انتخاب کرده اید. با استفاده از این ویزا می توانید در مدت زمانی مشخص و معین، در کشوری که برای تحصیل انتخاب کرده اید؛ زندگی کرده و به تحصیل بپردازید. از این می توان گفت ثبت نام ویزا تحصیلی موضوع بسیار مهمی است. ویزای دانشجو طبق شرایط تحصیل وی و مدت زمانی که از دوره ی تحصیلش باقی مانده است تمدید می گردد. داشتن مهارت های علمی در سطح بالا می تواند در پروسه ی پذیرش شما در یک دانشگاه بین المللی دارای تاثیرات مثبتی باشد. تمامی دانشگاه ها قبل از پذیر شما به عنوان یک دانشجو، به بررسی مدارک و رزومه ی شما می پردازند. لذا لازم است که از مدارکی که باید ارائه شود آگاه شوید. از این رو در بخشی از مقاله به همین موضوع نیز خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای تحصیلی مرحله بعد از اپلای یا اخذ پذیرش تحصیلی از مدرسه یا دانشگاه مدنظرتان است. همان طور که در ابتدا گفتیم، شروط دریافت ویزای تحصیلی در هر کشوری مثلا تحصیل در کانادا متفاوت است؛ و توسط اداره ی مهاجرت همان کشور تعیین می گردد. تمامی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرایط خاصی را دارند. برخی از آن ها برای پذیرش، از آزمون های ورودی استفاده می کنند. که در این مقاله به ثبت نام ویزا تحصیلی نیز خواهیم پرداخت. لذا لازم است که قبل از اقدام به تهیه مدارک برای درخواست این نوع ویزا، با متخصصان مشاوره فرمایید.

اهمیت مهاجرت تحصیلی

آنچه باید درباره ویزای تحصیلی بدانید

این چک لیست دریافت ویزای تحصیلی است. در واقع هر آنچه است که در این باره باید بدانید.

 1. هر مدرکی که به زبان انگلیسی یا رومن نباشد باید با ترجمه تایید شده همراه باشد. عدم ارائه تمام مدارک مورد نیاز ممکن است منجر به امتناع یا تاخیر در پردازش شود.
 2. اظهارات نادرست یا ارائه مدارک تقلبی منجر به امتناع می‌شود. ممکن است از شما خواسته شود در مصاحبه شرکت کنید.
 3. برای برنامه تحصیلی بیش از 6 ماه یک معاینه پزشکی لازم است. متقاضیان مجوز تحصیل طبق دستورالعمل زیر می‌توانید تحت معاینات پزشکی قبلی قرار بگیرید.
 4. ما قویاً توصیه می‌کنیم که درخواست خود را حداقل سه ماه ارسال کنید. قبل از تاریخ پیشنهادی شما برای سفر درخواست‌هایی که پس از 01 آوریل دریافت می‌شوند. حتما توجه داشته باشید که برای ورود به ماه می بعد از 01 اوت برای ورود سپتامبر و بعد از 01 دسامبر.
 5. برای ورودی ژانویه معمولاً به موقع برای شروع کلاس‌ها پردازش نمی‌شود. ممکن است رد شود.
 6. هنگام ارسال فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده باشد حتماً آن را همراه داشته باشید. صفحه بارکد همسر و فرزندان همراه در هر سنی باید فرم‌های درخواست خود را ارسال کنند. بدون هزینه پیک یا زمان تحویل پست ما درخواست شما را فورا دریافت می‌کنیم.
 7. از تأخیر در پردازش اجتناب کنید. برنامه‌های ناقص به شما برگردانده می‌شود. رعایت این موارد می‌تواند به شما در دریافت ویزای تحصیلی کمک کند. حتما این نکات را مد نظر قرار دهید.

مطالب پیشنهادی: ارزان ترین کشور برای مهاجرت

ویزای بازدید خانواده

این ویزا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به دیدار خانواده خود بروید. معمولا کسانی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌کنند. برای دیدن خانواده خود به مشکل بر می‌خورند. اما این راهکار می‌تواند برای این دسته از افراد بسیار مناسب باشد. از این رو در این بخش از مقاله چک لیست درخواست ویزای گردشگری را ارائه دادیم. برای این منظور مدارک زیر ارسال و باید ارائه شود. برای هر مدرک باید اصل و یک کپی ارائه کنید. مدارک باید به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی ارائه شوند (یا ترجمه شده باشند). مدارک ارسالی مسترد نخواهد شد. فقط سند سفر برگشت داده می‌شود. توجه داشته باشید پاسپورت یا سند مسافرتی شما باید حداقل 3 ماه از تاریخ تاریخ اعتبار داشته باشد. که منطقه شنگن را ترک می‌کنید. همچنین لازم است پاسپورت یا سند مسافرتی شما باید حداقل 2 صفحه خالی ویزا داشته باشد.

گذرنامه یا سند سفر شما نمی‌تواند بیش از 10 سال پیش صادر شده باشد. 2.3 الزامات اضافی برای خردسالان زیر 18 سال که به تنهایی یا تنها با یکی از والدین سفر می‌کنند. مجوز سفر (به تنهایی یا با یکی از والدین) که نشان دهنده هدف سفر و امضا شده باشد. توسط هر دو والدین، قیم قانونی یا از طرف والدین، سرپرستی که سفر نمی‌کند. به همراه کپی گذرنامه یا کارت ملی امضا (ها) باید باشد قانونی توسط دفتر اسناد رسمی ثبت شده باشد. یا  والدین/ قیم قانونی می‌توانند درخواست و مجوز را شخصا تسلیم کنند.

چک لیست دریافت ویزا تحصیلی

مدارک لازم برای اخذ ویزا تحصیلی

در این بخش از مقاله به مدارک لازم برای ویزای تحصیلی می‌پردازیم. برای اخذ ویزا تحصیلی مواردی که ذکر می‌شود را مد نظر قرار دهید.

 1. فرم درخواست، به طور کامل تکمیل شده و به امضای متقاضی
 2. یک عکس اخیر در اندازه پاسپورت.
 3. پاسپورت با اعتبار بیش از 1 سال.
 4. بیمه درمانی که تمام مدت اقامت در ایتالیا را پوشش می‌دهد.
 5. اثبات تمکن مالی کافی: (الف) صورت حساب بانکی والدین. ب) ضمانت نامه بانکی مبنی بر وجود وجوه کافی برای کل دوره دوره (درآمد 350 یورو در ماه تقریبا). (ج) مدرک حساب بانکی در کشور مقصد یا گواهی کارت اعتباری ارائه شده توسط والدین.
 6. نامه پذیرش / پذیرش از دانشگاه / کالج با ذکر موارد زیر جزئیات: مدت دوره نوع دوره (موضوعات انجام شده) روش تحصیل (انگلیسی یا به زبان کشور مبدا). مواردی که ذکر شده موارد پیش رو نیز لازم است. رسید گواهی پرداخت 30% شهریه دوره از دانشگاه/کالج
 7. در صورتی که آموزش دوره به زبان کشور مقصد موجود باشد. لطفا ارائه دهید گواهی پایه دانش زبان کشور مقصد یعنی مدرک زبان.
 8. بلیط هواپیما یک طرفه یا رزرو تایید شده.
 9. اثبات محل اقامت چه در محوطه دانشگاه و چه در محل اقامت جایگزین.

لطفاً توجه داشته باشیدکه ممکن است در موارد خاص اسناد اضافی مورد نیاز باشد. که در این صورت متقاضی می‌توانست درخواست می‌شود. بعد از تکمیل این مدارک از متقضی درخواست می‌شود برای مصاحبه حضور یابد مدارک مورد نیاز اخذ ویزا تحصیلی است.

دریافت ویزا تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی اسناد زیر به شدت توصیه می‌شود. نتایج آزمون در 24 ماه گذشته برای نشان دادن توانایی در زبان پیشنهادی گرفته شده است. مطالعه فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی پایان تحصیل و آخرین برگه‌های نمره. این مورد برای کل برنامه برگه‌های علامت تلفیقی قابل قبول نیستند. سایر مدارک تحصیلی مدارک یا دیپلم گزینه ترجیحی برای اثبات وجوه. شواهدی مبنی بر خرید یک سرمایه گذاری تضمین شده. ویژه گواهی از یک موسسه مالی کانادایی شرکت کننده، به مبلغ 10000 دلار. برای پوشش هزینه‌های زندگی برای سال اول خود در کشور مقصد لازم است. شواهدی مبنی بر پرداخت شهریه شما. در عوض، می توانید با ارسال یک کپی از رسید، نیاز مالی را برآورده کنید. هزینه تحصیل شما و یک کپی از وام آموزشی از یک بانک رسمی کشور مبدا. معادل 10000 دلار اظهارنامه مالیات بر درآمد برای شما و والدینتان در دو سال گذشته.

بورسیه تحصیلی یا هر گونه کمک مالی یا جایزه از سوی دولت یا سایر منابع مالی آژانس. باید در نامه رسمی ارائه شود که مبلغ کامل جایزه. مدت آن و هر شرایط حاکم نامه مرجع از افرادی که به شما کمک مالی برای برنامه شما می‌دهند. در نامه باید شغل و رابطه آن ها با شما، تعداد وابستگان آن‌ها را نشان دهد. اطلاعات تماس کامل آن‌ها همچنین باید نامه‌ای از کارفرمای افراد ارائه دهید. به شما کمک مالی برای برنامه شما ارائه می‌دهد. جزئیات تماس کارفرما را به وضوح نشان می‌دهد. آدرس کامل خیابان محل کسب.

مدارک لازم برای ویزا تحصیلی

هزینه اخذ ویزای تحصیلی

یکی از موارد قابل‌توجه برای اخذ ویزای تحصیلی، هزینه دریافت ویزای تحصیلی است. البته آنچه باید بدانید این است که اخذ ویزای تحصیلی در هرکشور با هزینه متفاوتی صورت می‌گیرد. درواقع هزینه‌های این پروسه، توسط وزارت امور خارجه کشور تعیین می‌شود. بنابراین به نسبت کشور مقصد شما، این هزینه تفاوت دارد.

برای مثال هزینه اخذ ویزای حوزه شینگن 122 یورو است. و برای سایر کشورها مبالغ دیگری در نظر گرفته می‌شود. همچنین مبلغی که برای اخذ ویزای دانشجویی نوع D باید پرداخت کنید معادل ۷۵ یورو است. این دسته بندی در کشور آلمان وجود دارد. هزینه‌ای که برای اخذ ویزای تحصیلی برآورد می‌شود، باید در سفارت‌خانه کشور مقصد پرداخت شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی به صورت رایگان

ویزای تحصیلی شرایطی دارد که به طور کامل به آن پرداختیم. اما در شرایطی امکان اخذ ویزای رایگان وجود دارد که به آن می‌پردازیم. ویزا برای موارد زیر به صورت رایگان صادر می‌شود: برای کودکان زیر 6 سال ویزا رایگان صادر می‌شود. دانش آموزان مدرسه، دانش آموزان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی. معلمان همراه که سفرهایی را برای هدف از تحصیل یا آموزش آموزشی. محققان کشورهای ثالث که به منظور انجام کارهای علمی در داخل جامعه سفر می‌کنند. پژوهش نمایندگان موسسات غیرانتفاعی با سن 25 سال یا کمتر. که در سمینارها، کنفرانس ها شرکت می‌کنند. رویدادهای ورزشی، فرهنگی یا آموزشی که توسط سازمان‌های غیرانتفاعی برگزار می‌شود. همسران شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و فرزندان آن‌ها زیر 21 سال. به شرطی که ازدواج توسط کشور شریک اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است. اصل گذرنامه همسران اتحادیه اروپا برای این منظور لازم است.

رزرو سفر رفت و برگشت یا برنامه سفر با تاریخ و شماره پرواز. که ورود و خروج از شینگن را مشخص می‌کند. حالت برخی از مقامات شینگن هنگام درخواست ویزا، برنامه سفر را می‌پذیرند. اما پس از دریافت ویزا، بلیط اصلی هواپیما را درخواست می‌کنند. ویزای تحصیلی شرایط دیگری دارد که به آن پرداختیم. درخواست‌های ویزا باید حداقل 15 روز تقویمی قبل از بازدید مورد نظر تسلیم شوند. نمی‌توان آن‌ها را زودتر تسلیم کرد. بیش از سه ماه قبل از شروع بازدید مورد نظر است. لازم به توضیح است که موارد است که ذکر شد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به اروپا

دریافت ویزا با رویزا

اخذ ویزای تحصیلی با رویزاگروپ

از آنجایی که دریافت ویزای تحصیلی یک پروسه سخت و چالشی است، مهم است که تمام مراحل آن زیر نظر افراد متخصص که تجربه کافی را در این زمینه دارند صورت بگیرد. مجموعه رویزا گروپ به عنوان یک آژانس مهاجرتی با تجربه و متخصص در زمینه مهاجرت تخصصی به کشور رومانی، به عنوان بهترین راهنما و آژانس مهاجرتی شناخته می‌شود. ما در تمام مراحل دریافت ویزای تحصیلی در کنار شما خواهیم بود و با ارائه پشتیبانی‌ها و مشاوره‌های با کیفیت سعی می‌کنیم که دریافت ویزای تحصیلی را به صورت آسان‌تر و کوتاه‌تر انجام دهید. بنابراین اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد دریافت ویزای تحصیلی کشور رومانی را دارید، ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که انتخاب رویزا‌ گروپ برای دریافت انواع مشاوره‌ها و پشتیبانی‌ها‌ می‌تواند تصمیمی کاملا هوشمندانه و آگاهانه باشد.

سوابق تحصیلی

سوابق تحصیلی

سوابق تحصیلی، برنامه‌های تحصیلی و پس از تحصیل متقاضی مثال‌ها عبارت است. مدت زمانی که از آخرین مطالعه متقاضی گذشته است. و این که آیا متقاضی دلایل موجهی برای بازگشت یا شروع مطالعه رسمی دارد. این موضوع، به ویژه پس از هر شکاف قابل توجهی حائض اهمیت است. آیا متقاضی تعهد کافی به دوره را نشان می‌دهد یا خیر. آیا دوره نشان دهنده پیشرفت تحصیلی است یا خیر. اعتبار منطق متقاضی، دانش و تحقیق در مورد آن دوره پیشنهادی تحصیلی و موسسه حامی به چه صورت است. اعتبار منطق متقاضی، دانش و تحقیق در مورد آن ترتیبات زندگی در کشور مقصد چگونه است. همچنین شرایط هر وابسته ممکن است بر توانایی یا انگیزه افراد تأثیر بگذارد متقاضی تحصیل. ارتباط دوره با برنامه های پس از تحصیل در انگلستان یا خارج از کشور. همچنین این نیز لازم است آیا متقاضی قصد دارد از شرایط مجوز خود پیروی کند.

از دیگر مواردی که بررسی می‌شود این است که آیا متقاضی منبع معتبری از بودجه برای پرداخت هزینه‌های دوره دارد. یا خیر، و هزینه‌های زندگی هم برای خود و هم برای افراد وابسته چه طور. برای مدت زمان دوره در کشور مقصد، در مواردی که توانایی کار محدود یا نداشتن دارند. چگونه متقاضی توانسته است بودجه لازم برای هزینه دوره را به دست آورد. به عنوان و همچنین هزینه‌های اقامت و زندگی در کشور مقصد برای خود و هر وابسته دیگر. همین طور بررسی این موارد برای اخذ ویزای تحصیلی توسط کشور مقصد انجام می‌شود.

ویزا تحصیلی رومانی

تحصیل در رومانی

کشور رومانی به عنوان یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته شناخته می‌شود که با کیفیت‌ترین خدمات آموزشی را به مهاجران محصل ارائه می‌دهد. این کشور توانسته است در سال‌های اخیر با جذب تعداد زیادی از دانشجویان خارجی، به عنوان یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجران تحصیلی تبدیل شود. تعداد موسسات و دانشگاه‌های آموزش عالی در کشور رومانی بسیار زیاد است و شما می‌توانید با مهاجرت به این کشور در بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی دنیا تحصیل کنید. بنابراین اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، ما به شما انتخاب کشور رومانی به عنوان مقصد را پیشنهاد می‌کنیم.

مطالب بیشتر: تحصیل در رومانی

ویزای تحصیلی رومانی

شرایط ویزای اقامت طولانی مدت دانشجویی رومانی به شرحی است که در ادامه بیان می‌شود.

 • نامه پذیرش از وزارت آموزش رومانی.
 • اثبات پرداخت شهریه به مدت یک سال پرداخت باید پس از دریافت انجام شود. نامه پذیرش، واریز هزینه به حساب بانکی دانشگاه.
 • مدرک پشتیبانی کافی برای کل دوره مشخص شده در. (تقریباً 2500 یورو).
 • گواهی سوء پیشینه یا سند دیگری با همان ارزش قانونی.
 • بیمه درمانی برای تمام مدت اعتبار ویزا.
 • تایید والدین یا والدین خوانده در ارتباط با اقامت در رومانیایی قلمرو برای اهداف تحصیلی.

اگر شهروند خارجی خردسال باشد، دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا. و همچنین از کانادا، کرواسی، ژاپن، مولداوی، کره جنوبی، سوئیس، ایالات متحده آمریکا و صربستان نیازی به ویزا ندارند. وارد شدن به رومانی سایر دانشجویان بین المللی باید قبل از ورود برای ویزای دانشجویی رومانی درخواست دهند. البته پردازش ویزای دانشجویی ممکن است.

از دو روز تا 2 ماه طول بکشد و فقط می‌توان برای یک درخواست داد. ویزای دانشجویی زمانی که وزارت آموزش و پرورش رومانی نامه پذیرش را صادر کرد. بهتر است زودتر برای نامه پذیرش اقدام کنید. دانشجویانی که با ویزای اقامت طولانی مدت وارد خاک رومانی شده‌اند. می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند تمدید حق اقامت موقت و اخذ اجازه اقامت. درخواست ثبت شده این احترام باید به دفتر رومانیایی برای مهاجرت در رومانیایی توجه شود. باید این کار را انجام دهید درخواست اجازه اقامت برای 1 سال اعتبار دارد و باید هر سال تمدید شود.

مطلب پیشنهادی: ویزای تحصیلی رومانی

سوالات متداول ویزای تحصیلی

قابلیت تمدید ویزای تحصیلی پس از اتمام مدت زمان و انقضای آن وجود دارد.

به صورت هم‌زمان خیر. ولی در صورت داشتن کارت اقامت (پس از دریافت ویزای تحصیلی و ثبت‌نام دانشگاه و دریافت کارت اقامت) با تاریخ انقضای بالای یکسال امکان درخواست دعوت‌نامه برای خانواده (اعضای درجه یک: پدر، مادر،همسر و فرزند) وجود دارد.

شما 4مرحله تا دریافت ویزای دانشجوئی دریافت کنید:

 • برقراری ارتباط با مشاورین متخصص
 • دریافت پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت شهریه مشخص‌شده
 • ورود به مرحله صدور ویزای دانشجوئی

شما ‌می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل و مشاوره رایگان از طریق واتس‌اپ یا تلگرام با ما در تماس باشید.

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

امیدواریم مطالب مفیدی را در زمینه شرایط تحصیل در اروپا به شما ارائه کرده باشیم. این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاورین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا گروپ:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزاها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا گروپ است. رویزا گروپ شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا