خانه » معرفی مهم‌ترین شرایط اقامت در رومانی

معرفی مهم‌ترین شرایط اقامت در رومانی

معرفی مهم‌ترین شرایط اقامت در رومانی
به این صفحه امتیاز دهید!

کسب اطلاعات در زمینه شرایط اقامت در رومانی یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت اقامت در رومانی است. اگر شما علاقمند به دریافت اقامت بلند مدت در رومانی هستید، بایستی با انواع روش‌ها و چگونگی طی شدن پروسه اقامت در رومانی آشنایی داشته باشید. توجه داشته باشید که شرایط اقامت در رومانی بسته به نوع ویزا و هدف مورد نظر شما ممکن است متفاوت باشد. لازم به ذکر است که شرایط اقامت در رومانی و مهاجرت به این کشور ممکن است در طول سال‌های مختلف و با تغییرات قوانین و سیاست‌های کشور رومانی تغییر کند. بنابراین می‌توان گفت که مهمترین نکته این است که همواره اطلاعات خود را از طریق مشورت با مشاورین و یا سفارت کشور رومانی آپدیت کنید. دریافت اطلاعات به روز و دقیق برای مهاجرت به رومانی و شرایط اقامت در رومانی از افراد با تجربه و متخصص امری بسیار حائز اهمیت است.

رویزا گروپ به عنوان یک مجموعه مهاجرتی معتبر که تخصص و تجربه کافی را در زمینه مهاجرت تخصصی به رومانی دارد، امروز قصد دارد تا اطلاعات مفیدی را در زمینه شرایط اقامت در رومانی به شما ارائه دهد. توجه داشته باشید که می‌توانید با رعایت قوانین و مقررات مهاجرتی، ارائه مدارک معتبر و مشاوره با افراد با تجربه مسیر مهاجرت و دریافت اقامت رومانی را با چالش‌های کمتری طی کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات مفیدی را در زمینه شرایط اقامت رومانی کسب کنید و با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارید.

نوبت دهی مشاوره اقامت در رومانی

دریافت نوبت مشاوره از مجموعه‌های مهاجرتی به عنوان یکی از پروسه‌های چالش برانگیز شناخته می‌شود. بنابراین رویزا بستری را فراهم کرده است که بتوانید از طریق سایت رسمی این مجموعه اقدام به دریافت نوبت مشاوره رایگان در زمینه شرایط اقامت در رومانی کنید. می‌توانید برای دریافت نوبت مشاوره از طریق فرم آنلاین زیر اقدام کنید. مشاورین مجموعه ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار می‌کنند و جلسه مشاوره شما برگزار خواهد شد. می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق این فرم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با گوشی موبایل خود اقدام به دریافت نوبت کنید. رویزا در تمام طول مسیر مهاجرت به کشور رومانی در کنار شما خواهد بود و به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهد داد. برای کم کردن چالش‌ها و هزینه‌های این مسیر از طریق فرم زیر اقدام دریافت نوبت مشاوره شرایط اقامت رومانی کنید.

بررسی اقامت در رومانی

مطمئناً دریافت اقامت رومانی می‌تواند به عنوان یک تجربه جذاب و متنوع شناخته شود. رومانی یک کشور زیبا در شرق اروپا است که دارای طبیعتی خیره کننده، فرهنگی متنوع، امکانات گردشگری مناسب و هزینه زندگی مقرون به صرفه است. یکی از مهمترین مزایای دریافت اقامت رومانی این است که می‌توانید از طریق ویزای گردشگری اقدام کنید تا به مدت ۹۰ روز به این کشور سفر کنید. می‌توانید در چنین مدت زمانی کشور مورد نظر را از نظر هزینه‌های زندگی و یا فرهنگ بسنجید تا با اطمینان بیشتری رومانی را برای دریافت اقامت انتخاب کنید. کشور رومانی دارای شهرهای زیبا و تاریخی قابل توجهی است که می‌توانید در این بازه زمانی از آن بازدید کنید. بخارست به عنوان پایتخت رومانی شناخته می‌شود که از جاذبه گردشگری قابل توجهی برخوردار است. این شهر به عنوان یکی از شهرهای پیشرفته اروپایی شناخته می‌شود که هزینه زندگی در آن مقرون به صرفه و اقتصادی است.
یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه شرایط اقامت رومانی بایستی بدانید، این است که هزینه‌های اقامت در رومانی استثنایی هستند و می‌توانید با پرداخت هزینه‌های بسیار اقتصادی برای حمل و نقل و یا خوراک در این کشور زندگی ایده آلی داشته باشید. رمانی به عنوان یک کشور امن شناخته می‌شود. بنابراین به عنوان یک مقصد جذاب برای دریافت اقامت اروپا معرفی می‌شود. توجه داشته باشید که قبل از دریافت اقامت رومانی می‌توانید یک برنامه سفر را از این کشور برنامه‌ریزی کنید و نیازهای خود را مشخص کنید. در طول سفر این نیازها و مشخصات یا ارزیابی کنید تا بتوانید با آگاهی کامل از شرایط اقامت رومانی برای دریافت اقامت رومانی اقدام کنید.

انتخاب رومانی برای اقامت

انتخاب کشور رومانی برای اقامت در سال‌های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. چرا که چنین کشوری مزایای قابل توجهی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. بنابراین افراد زیادی که رویای دریافت اقامت اروپا را دارند، کشور رومانی را انتخاب می‌کنند. کشور رومانی برای دریافت اقامت بایستی با بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور، بررسی زبان، بازار کار و فرهنگ این کشور صورت بگیرد. چرا که تمامی شرایط اقامت رومانی می‌توانند روی کیفیت زندگی افراد تاثیرگذار باشند. در ادامه کمی بیشتر به بررسی معقوله انتخاب رومانی برای اقامت می‌پردازیم.
رومانی به عنوان یک کشور تاریخی شناخته می‌شود که از جاذبه‌های برجسته‌ای برخوردار است. این کشور دارای تاریخی پرافتخار است و به عنوان یکی از کشورهای یخی با جاذبه‌های گردشگری قابل توجه شناخته می‌شود. به طور مثال شهرهایی مانند براشو و یا بخارست دارای معماری‌های تاریخی قابل توجهی هستند. لازم به ذکر است که رومانی به عنوان یکی از کشورهای شناخته می‌شود که هزینه‌های زندگی در آن بسیار محروم به صرفه است.
به طور مثال در مقایسه با کشور هلند، کشور رومانی از نظر شرایط اقامت رومانی دارای هزینه‌های اقتصادی‌تر است. می‌توان گفت که انواع هزینه‌ها همچون هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک و یا حمل و نقل در این کشور دارای هزینه‌های بسیار اقتصادی است. کشور رومانی دارای زبان محلی است و بایستی برای دریافت اقامت این کشور با زبان آن آشنایی داشته باشید. یادگیری زبان این کشور به شما کمک می‌کند تا بتوانید با مردم محلی به صورت راحت‌تر ارتباط بگیرید و از تجربه فرهنگی جالبی برخوردار شوید.

مطلب پیشنهادی رویزا گروپ: ارزان‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت

بررسی اقامت در رومانی

شرایط دریافت اقامت رومانی

شرایط اقامت رومانی ممکن است بر اساس نوع اقامت مورد نظر شما با یکدیگر متفاوت باشد. می‌توان گفت که راه‌های زیادی برای دریافت اقامت رومانی وجود دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تصمیم گیری برای دریافت اقامت و رومانی حتماً با سفارت و یک کنسولگری این کشور تماس بگیرید. مطمئناً مشاورین این مجموعه می‌توانند اطلاعات دقیق را در زمینه الزامات و روند اقامت رومانی به شما ارائه کنند. توجه داشته باشید که قوانین و مقررات مربوط به دریافت اقامت رومانی مطمئناً با گذر زمان دچار تغییر می‌شوند‌. همچنین شما باید توسط افراد با تجربه و متخصص از نظر هزینه و اهداف بررسی شوید تا با مهم‌ترین شرایط اقامت رومانی آشنایی پیدا کنید.
هر کدام از راه‌های دریافت اقامت رومانی دارای شرایط، مزایا و معایب خاص خودش است. شما بایستی با انواع این روش‌ها آشنا شوید و اقدام به ارزیابی آن کنید. برای هر فرد با توجه به هزینه‌‌ای که می‌تواند پرداخت کند و هدفی که برای آن قصد دریافت اقامت رومانی را دارد، روش خاصی وجود دارد. بسیار حائز اهمیت است تا بتوانید در کنار کسب آگاهی در زمینه شرایط اقامت رومانی، بهترین را برای این امر انتخاب کنید.

رویزا قصد دارد در ادامه این مطلب شما را با انواع روش‌های دریافت اقامت رومانی آشنا کند. تمامی این روش‌ها را بررسی کنید و آن را با میزان هزینه و اهداف مورد نظر خود مقایسه کنید. توجه داشته باشید که این دسته از اطلاعات بسیار اولیه هستند و شما بایستی برای دریافت اطلاعات تخصصی‌تر با مشاورین و یا سفارت این کشور مشورت کنید.

شرایط دریافت اقامت رومانی

اقامت رومانی با تحصیل

دریافت اقامت رومانی از طریق تحصیل می‌تواند به عنوان یک گزینه معقول شناخته شود. برای این امر افراد بایستی از طریق تحصیل در یک دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی در رومانی برای دریافت اقامت رومانی اقدام کنند. یکی از مهمترین شرایط اقامت رومانی این است که بایستی در ابتدا از یک دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی پذیرش دریافت کنید. برای این امر می‌توانید از دوره‌های تحصیلی متنوع همچون دوره لیسانس و یا فوق لیسانس اقدام کنید. در طول این پروسه افراد بایستی دانشگاه مورد نظر را بررسی کنند و برای مناسب‌ترین دانشگاه اقدام به دریافت پذیرش و ارائه مدارک کنند.
پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر بایستی برای دریافت ویزای درسی و یا تحصیلی از این کشور اقدام کنید. در طول این پروسه داوطلبین بایستی برای درخواست ویزای تحصیلی به سفارت کشور رومانی در ایران مراجعه کنند. برای این امر مدارک مورد نظر را به سفارت ارائه دهید و اقدام به درخواست ویزای تحصیلی کنید. که برخی از دانشگاه‌ها اقدام به برگزاری مصاحبه برای ارائه پذیرش می‌کنند.‌ حتی ممکن است که شما برای دریافت ویزا ملزم به مصاحبه در سفارت شوید. پس از ارائه مدارک و طی شدن پروسه مصاحبه ویزای تحصیلی شما ارائه می‌شود.

مزایای اقامت رومانی با تحصیل

دریافت اقامت رومانی از طریق تحصیل با پیروی از شرایط اقامت رومانی می‌تواند مزایای قابل توجهی را به شما ارائه دهد. در ادامه قصد داریم تا حد قابل توجهی شما را با مزایای اقامت رومانی با تحصیل آشنا کنیم. توجه داشته باشید که تمامی این مزایا در صورتی شامل حال شما می‌شود که از مهمترین شرایط اقامت در رومانی پیروی کنید.
رومانی دارای سیستم آموزش عالی با کیفیتی است و دارای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با سابقه و مشهوری است. شما می‌توانید در رمان از برنامه‌های تحصیلی متنوع استفاده کنید و در رشته تحصیلی مورد نظر خود اقدام به تحصیل کنید. یکی از مهمترین شرایط اقامت در رمان از طریق تحصیل این است که این کشور دارای هزینه‌های تحصیلی بسیار مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است. توجه داشته باشید که این کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی است و به همین خاطر است که می‌توانید با گذراندن طول سال‌های تحصیلی خود در این کشور تجربه جدیدی را کسب کنید.
رومانی در قلب اروپا قرار دارد و می‌توانید از این جهت در هنگام سال تحصیلی خود به سایر کشورهای اروپایی تحصیل کنید. این امر رو شما اجازه می‌دهد که از فرصت‌های قابل توجهی با سایر نقاط جذاب اروپا برخوردار شوید. برخی دیگر از مهمترین شرایط دریافت اقامت رومانی از طریق تحصیل این است که می‌توانید از فرصت‌های قابل توجهی از نظر شغلی برخوردار شوید و در شبکه سازی آکادمیک استانداردی قرار بگیرید.

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق تحصیل

 1. فرم درخواست ورود به دانشگاه یا همان
 2. پذیرش تحصیلی
 3. مدارک تحصیلی
 4. توصیه نامه‌ها در صورت الزام از اساتید و یا دانشگاه‌های آموزش عالی کشور مبدا
 5. مدارک زبان همچون تافل و یا آیلتس
 6. پاسپورت
 7. عکس رنگی
 8. بیمه سلامت

توجه: برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق تحصیل با مشاورین مجموعه رویزا ارتباط بگیرید.

مطالعه این مطلب نیز پیشنهاد می‌شود: بهترین و راحت‌ترین راه اقامت اروپا

اقامت رومانی با سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت رومانی از طریق سرمایه‌ گذاری بایستی با شرایط اقامت رومانی با این روش و نیازمندی‌های مربوط آشنایی کافی داشته باشید. در طول این پروسه مهم است که با وکیل و یا مشاور حقوقی متخصص مشورت کنید تا بتوانید این مسیر را با کمترین چالش‌ها طی کنید. در رومانی چندین گزینه برای سرمایه‌ گذاری و دریافت اقامت وجود دارد. می‌توانید از طریق سرمایه‌ گذاری مستقیم همچون سرمایه‌ گذاری در شرکت و یا خرید ملک اقدام کنید. همچنین می‌توانید از طریق سرمایه‌ گذاری در صندوق سرمایه‌ گذاری برای دریافت اقامت رومانی اقدام کنید. توجه داشته باشید که رومانی مبلغی حداقلی را برای سرمایه‌ گذاری و دریافت اقامت تعیین کرده است. این مبلغ ممکن است بر اساس نوع سرمایه‌ گذاری و شهر مورد نظر شما متفاوت باشد. از افراد متخصص و با تجربه برای کسب آگاهی در زمینه مبلغ دقیق در این مرحله حائز اهمیت است.
برای سرمایه‌ گذاری و دریافت اقامت رومانی اقدام به تهیه مدارک لازم کنید. این مدارک شامل اسناد شخصی و یا مدارک مالی مرتبط با سرمایه‌ گذاری می‌شوند. پس از جمع آوری مدارک بایستی در مراجع مربوطه ثبت نام کنید و مدارک مورد نظر را ارائه دهید. لازم به ذکر است که بایستی در برخی موارد اقدام به تنظیم قرارداد و یا توافق‌ نامه کنید. توجه داشته باشید که کسب اطلاعات در زمینه شرایط اقامت رومانی با استفاده از روش سرمایه‌ گذاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مزایای اقامت رومانی با سرمایه گذاری

دریافت اقامت رومانی با پیروی از مهمترین شرایط اقامت رومانی با سرمایه‌ گذاری می‌تواند از مزایای و فواید قابل توجهی برخوردار باشد. به طور مثال شما می‌توانید با دریافت اقامت رومانی از امکان حرکت آزاد در اتحادیه اروپا برخوردار شوید. این امر به شما این اجازه را می‌دهد که بدون نیاز به ویزا و محدودیت زمانی به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید. توجه داشته باشید که رومانی عضو اتحادیه اروپا است و با اقامت در این کشور می‌توانید در بازارهای اروپایی و امکانات تجاری قابل توجهی دسترسی پیدا کنید.
رومانی به عنوان یک کشور در حال رشد شناخته می‌شود پس اقتصاد قابل توجهی برخوردار است. بنابراین افراد می‌توانند با سرمایه‌ گذاری در کشور رومانی از فرصت‌های موجود در حوزه‌های مختلف همچون صنعت و یا خدمات مالی و فناوری برخوردار شوند. جالب است بدانید که این کشور دارای یک سیستم بانکی پایدار و قوی است که به شما اجازه می‌دهد که امور مالی را به راحتی مدیریت کنید. مهم است بدانید که کشور رومانی از سرمایه‌گذاران خارجی به طرز قابل توجهی حمایت می‌کند و می‌توانید با اطمینان بیشتری در اقتصاد و سیستم این کشور سرمایه‌ گذاری کنید.

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

 1. مدارک شخصی که شامل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار می‌شود
 2. عکس پاسپورت رنگی با ابعاد مشخص
 3. خواست ویزا و یا اقامت
 4. مدارک مالی
 5. مدارک مربوط به سرمایه‌ گذاری
 6. بیمه سفر و پوشش درمانی
 7. مدارک تکمیلی که گاهاً شامل گواهی‌های تحصیلی تجربه کاری رزومه و سایر مدارک مرتبط با سرمایه‌ گذاری و فعالیت‌های شغلی می‌شوند

توجه: برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری با مشاورین مجموعه رویزا ارتباط بگیرید.

ممکن است مطالعه این مطلب برای شما مفید واقع شود: معرفی شرایط ارزان‌ترین راه مهاجرت به اروپا

اقامت رومانی با سرمایه گذاری

اقامت رومانی با ویزای کاری

دریافت اقامت از طریق ویزای کاری با پیروی از مهم‌ترین شرایط اقامت در رومانی امری بسیار رایج است. برای این امر بایستی در ابتدا با یک کارفرما در کشور رومانی ارتباط بگیرید. این کارفرما بایستی از اعتبار قابل توجهی برخوردار باشد و به شما پیشنهاد استخدام در یک موقعیت شغلی را ارائه دهد. پس از انتخاب کارفرما بایستی با این فرد اقدام به انعقاد قرارداد کاری کنید. این قرارداد جزئیاتی شامل حقوق و مزایا و شرایط کاری را به شما ارائه می‌دهد. در این مرحله بایستی اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز کنید. در ادامه معرفی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری می‌پردازیم. پس از تهیه مدارک بایستی برای درخواست ویزای کاری به سفارت کشور خودتان اقدام کنید. بعد از ارسال بایستی با سفارت در زمینه توانمندی‌ها و تجربه کاری خود مصاحبه کنید. در صورت تایید صلاحیت شما، ویزای کاری به شما ارائه می‌شود.
در این مرحله تنها کافیست تا اقدام به خریداری بلیط کنید و در کشور مقصد حضور پیدا کنید. بسیار حائز اهمیت است که بدانید قبل از شروع فرایند دریافت ویزای کاری و اقامت رومانی بایستی تا حد قابل توجهی با شرایط اقامت در رومانی آشنایی داشته باشید. این امر می‌تواند با مشورت با کنسولگری و یا مجموعه‌های مهاجرتی معتبر صورت بگیرد. این دسته از افراد هستند که می‌توانند شما را راهنمایی کنند تا با یک کارفرمای معتبر در رومانی ارتباط بگیرید.

مزایای اقامت رومانی با ویزای کاری

دریافت اقامت رومانی با ویزای کاری بر اساس مهمترین شرایط اقامت در رومانی می‌تواند دارای مزایای قابل توجهی برای شما باشد. می‌توانید با این امر در بازار کار اروپایی حضور پیدا کنید و در سایر کشورهای اروپایی اقدام به فعالیت حرفه‌ای کنید. ویزای کاری در رومانی به شما این امکان را می‌دهد که از حقوق قانونی و مزایای اجتماعی مرتبط با کارمندان برخوردار شوید. چنین مزایایی شامل حقوق کاری و یا اجازه‌های مربوط به سلامت و ایمنی می‌شود که شما به عنوان یک کارمند از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید.
لازم به ذکر است که با اقامت در رومانی با آگاهی از شرایط اقامت در رومانی و دریافت ویزای کاری از امکانات و خدمات عمومی در این کشور نیز برخوردار می‌شوید. این خدمات حمل و نقل عمومی، دسترسی به سیستم بهداشت و درمان، آموزش یا تفریحات می‌شوند. لارو به ذکر است که شما می‌توانید با دریافت ویزای کاری از امکان تبدیل ویزا به اقامت دائم و یا شهروندی نیز برخوردار شوید.

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق ویزای کاری

 1. فرم درخواست ویزا
 2. عکس‌ که شامل عکس‌های رنگی با سایز استاندارد می‌شود
 3. نامه از کارفرما
 4. قرارداد کاری
 5. پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 6. مدارک تحصیلی و حرفه‌ای
 7. بیمه سفر و پوشش درمانی
 8. مدارک مالی
 9. سایر مدارک همچون گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد

توجه: برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک مورد نیاز دریافت اقامت از طریق ویزای کاری با مشاورین مجموعه رویزا ارتباط بگیرید.

در وبلاگ رویزا بخوانید: مهم‌ترین شرایط ویزای کار در رومانی

کلام آخر رویزا

دانستیم که شرایط اقامت در رومانی شامل چه مواردی می‌شوند. همچنین اطلاعات مفیدی را در زمینه چگونگی قدم برداشتن در این مسیر به شما ارائه دادیم. در این مطلب دانستیم که گام برداشتن در مسیر دریافت اقامت کشور رومانی بایستی حتماً زیر نظر افراد متخصص و با تجربه صورت بگیرد. تا بتوانید این مسیر را با کمترین هزینه و چالش‌ها طی کنید. رویزا گروپ یک آژانس مهاجرتی مطمئن شناخته می‌شود که می‌تواند کمک‌های شایانی را در زمینه شرایط اقامت در رومانی به شما ارائه کند. انتخاب کنید تا بتوانید مسیر را به صورت قانونی و با آگاهی و دانش تخصصی کامل سپری کنید. امید است مطالعه این مطلب در زمینه معرفی انواع شرایط اقامت در رومانی کمک‌های شایانی کرده باشد.

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا