خانه » شرایط تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در سال 2024

شرایط تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در سال 2024

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی
به این صفحه امتیاز دهید!

اگر قصد مهاجرت تحصیلی را داشته باشید، قطعا موضوع تمکن مالی برای ویزای تحصیلی به گوشتان خورده است. آنچه در این مطلب مورد بررسی قرار می‌گیرد، میزان و شرایط این تمکن مالی برای دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی است. زیرا این موضوع به طور قطع شرایط خاص خود را متحمل می‌شود. و اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید باید اطلاعات خود را در این زمینه کامل کرده باشید. بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به صورت کامل مبحث شرایط تمکن مالی در ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار دهیم. 

مشاوره آنلاین رویزاگروپ

یکی از اصلی‌ترین مزایای همراهی با رویزاگروپ، بهره‌مندی از شرایط مشاوره آنلاین توسط متخصصین و مشاوران ما است. که شما میتوانید با پر کردن فرم زیر، درخواست خود را جهت شرایط تمکن مالی در ویزای تحصیلی، به صورت رایگان برای ما ارسال کنید. و مطمئن باشید در اولین زمان ممکن، به درخواست شما پاسخ خواهیم داد.

نوبت دهی مشاوره رایگان

دریافت ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی سندی است که به فرد اجازه می‌دهد، بتواند در کشوری دیگر تحصیل کند. ویزای تحصیلی درواقع این اجازه را به افراد می‌‌‌دهد تا بتوانند به صورت کوتاه مدت در یک کشور به منظور تحصیل اقامت داشته باشند. این ویزا زمانی صاد رمی‌شود که شما از طرف یک دانشگاه در کشور مقصد پذیرش مورد نظر را دریافت کرده باشید.

یکی از اولین اقدامات برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، اخذ ویزای تحصیلی است. اخذ این ویزا، با شروط متفاوتی صورت میگیرد. و یکی از این شروط دریافت ویزای تحصیلی است. یکی از موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی، اثبات تمکن مالی برای فرد است. 

مطالب مرتبط: مهاجرت تحصیلی

تمکن مالی چیست؟

گواهی تمکن مالی در ویزای تحصیلی از جمله مدارک اصلی است که هرفرد باید، ارائه دهد. این گواهی درواقع سندی است که نشان دهنده، توانایی مالی یک فرد برای زندگی و تحصیل در یک کشور است. این یعنی فرد از پس هزینه‌های زندگی خود در کشور مورد نظر برخواهد آمد. این مدرک معمولا توسط بانک صادر می‌شود و تضمینی برای سفارت کشور مقصد و یا دانشگاه مورد نظر شما است. که نشان می‌دهد شما سرمایه کافی برای تحصیل و حضور در یک کشور را دارید.

درواقع علت صدور چنین مدرکی، اثبات این است که شما پس از حضور در یک کشور قادر به پرداخت هزینه‌های مسکن، خوراک، تحصیل و خدمات درمانی هستید. و دولت نباید نگرانی از این بابت برای دانشجویان بین المللی داشته باشد. دقت داشته باشید که این تمکن مالی بر اساس موجودی حساب و گردش مالی شما در بازه مشخصی ثابت می‌شود.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

 1. اصل کارت ملی متقاضی جهت اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی
 2.  اصل پاسپورت متقاضی
 3.  اصل وکالت‌نامه نماینده قانونی درصورت وکالت به غیر
 4.  فرم تکمیل شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی

در نظر داشته باشید که این گواهی، به این جهت صادر می‌شود. ثابت کند شما توانایی پرداخت هزینه زندگی خود د رکشور مورد نظر را دارید. گواهی تمکن باید در سربرگ مخصوص بانکی صادر شده باشد. تاریخ افتتاح حساب در آن ذکر شود که باید حداقل ۶ ماه از آن گذشته باشد. و موجودی حساب در روزی که گواهی صادر می شود، دقیقا درج شود. که این موارد از مواردی است که باید برای گرفتن گواهی تمکن مالی به آن توجه کنید. 

شرایط گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

برای گواهی تمکن مالی، باید شرایط خاصی را رعایت کنید. برای مثال لازم است که بانک مورد نظر شما تایید شده و مشخص باشد و تمامی شروط لازم را رعایت کند. به علاوه میزان موجودی حساب شما، باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. پس این بررسی و حساب کردن گردش مالی، باعث می‌شود که مدارک صادر شده به طور کامل به شرایط مالی شما مشرف باشند. 

آسان‌ترین راه برای دریافت این تمکن مالی قرار دادن تمامی اموال در یک حساب واحد است. زیرا با این حساب، به راحتی قادر به محاسبه گردش مالی خود در بازه‌های معین باشید. تهیه گواهی تمکن مالی از بانک مدت زمانی در حدود، یک تا دو روز طول می‌کشد. اما این گواهی تا حدود 6 ماه معتبر است. 

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

مبلغ تمکن مالی برای آلمان

میزان تمکن مالی در حال حاصر برای کشور آلمان مبلغی در حدود، 10333 یورو است. یعنی شما باید، این مبلغ را به مدت 6 ماه در حساب خود نگه‌دارید. و این در حالی است که شما نباید در این مدت، از پول موجود در حسابتان برداشت کنید. پس از 6 ماه این مبلغ، به حساب شما در آلمان فرستاده می‌شود.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نامه تمکن مالی ارائه شده به سفارت آلمان باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی باشد و در صورتی که نامه ی تمکن مالی شما از طرف بانک با زبان فارسی است، شما باید این نامه را در دارالترجمه های رسمی ترجمه کنید و سپس به سفارت آلمان ارائه دهید. این نامه نشان دهنده ضمانت مالی ویزای دانشجویی آلمان می باشد.

مطالب مرتبط: تحصیل در آلمان

مبلغ تمکن مالی برای روسیه

مهاجرت به روسیه با استفاده از تمکن مالی دارای هزینه های جانبی متعددی میباشد بطوریکه در حالت کلی برای گرفتن اقامت روسیه از طریق تمکن مالی باید هزینه ای در حدود 5 الی 12 هزار دلار بپردازید ، این هزینه ها شامل هزینه های امور اداری ، اماده سازی اسناد و داکیومت سازی ، تشکیل کارتکس و … در کشور روسیه است.

همچنین برای دریافت تمکن مالی برای ویزای تحصیلی این باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشید. و مدارکی را فراهم کنید که تعدادی از مدارک به شرح ذیل است.

 • گواهی سلامت پزشکی و بیمه درمانی
 • صورت حساب‌های بانکی
 • پاسپورت معتبر
 • عدم سابقه کیفری
 • مدارک زبان
 • مدارک هویتی و شناسایی
 • گواهی مربوط به تمکن مالی
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات محل اقامت
 • شواهد مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مدنی
تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

مبلغ تمکن مالی برای جمهوری چک

 نامه تمکن مالی ویزای چک باید به واحد یورو اعلام شود و ایده آل ترین مبلغ تمکن مالی برای ویزای چک، بین ۷۰ تا ۱۰۰میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که تعداد تراکنشات ۳ ماه آخر حساب شما بالا باشد، شانس بیشتری در اخذ ویزای چک خواهید داشت. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که این گردش مالی تا حد زیادی به شما جهت دریافت ویزای چک کمک خواهد کرد. بنابراین دریافت ویزای جمهوری چک تا حد زیادی وابسته به دریافت تمکن مالی است. مدارک ویزای چک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.

مطالب مرتبط: تحصیل در جمهوری چک

مبلغ تمکن مالی برای رومانی

اثبات تمکن مالی برای مدت زمان اقامت خود در رومانی، شما باید تقریبا ۲۵۰۰ یورو و شهریه داشته باشید.  در این صورت شما می‌توانید ضمانت خود را جهت، اقدر بودن به پرداخت شهریه و تمکن مالی ، به دولت و سفارت کشور رومانی اثبات کنید. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی از جمله مواردی است که تمامی افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید رعایت کنند.

 تمکن مالی رومانی می‌تواند با ایجاد شرایط بهتر برای اقتصادی‌تر شدن افراد در کشور مبدأ، از مهاجرت غیرقانونی کاسته و مهاجرت رسمی و مورد نظارت را ترجیح دهند. همچنین دولت با وضع چنین قوانینی می‌تواند از شرایط زندگی مهاجران به ویژه مهاجران تحصیلی به کشور خود اطمینان حاصل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک تمکن مالی رومانی مراجعه کنید.

سخن پایانی

دریافت گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی موضوعی است که برای بسیاری از کشورها ضروری است. تنها مبلغ تعیین شده برای دولت هرکشور متفاوت است. تمکن مالی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر مهاجرت در یک کشور، نقش حیاتی و برجسته‌ای ایفا می‌کند. این ارتباط نشان می‌دهد که توانایی یک کشور در مدیریت منابع مالی خود و ایجاد اقتصاد پایدار، تأثیر قابل توجهی بر میزان و نوع مهاجرت در آن کشور دارد.

این مسئله از جنبه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد. یک کشور با تمکن مالی قوی، قادر است فرصت‌های شغلی و اقتصادی مناسب را برای اهالی خود ایجاد کند. این امکان مهاجرت به دنبال بهترین فرصت‌های شغلی و کسب درآمد بهتر را کاهش می‌دهد. همچنین تمکن مالی منجر به کاهش نرخ فقر و بهبود توازن در توزیع درآمد می‌شود. این اقدامات باعث ایجاد شرایطی می‌‌شوند که افراد کم تری به دنبال مهاجرت به دنبال بهبود شرایط اقتصادی خود باشند

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا