خانه » مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری
2.5/5 - (2 امتیاز)

برای خیلی از افراد مهاجرت به معنای تجربه زندگی است که رویای آن را در سر می پرورانند. راه های زیادی پیش روی این افراد برای مهاجرت است. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و… . اما یکی از پر تقاضا ترین روش های مهاجرت، مهاجرت کاری است. این روش مهاجرت یعنی مهاجرت کاری یکی از روش های مهاجرتی به کشور های مختلف است. از آن جا که کشور ها برای مهاجرینی که برای کار قصد مهاجرت دارند تسهیلات خاصی را در نظر می گیرند. از این رو افراد زیادی تمایل که از طریق روش مهاجرت کاری اقدام به امر مهاجرت نمایند. افراد بدین منظور با توجه به شرایط اقتصادی کشوری که مقصد آن ها تمایل خود را برای مهاجرت به آن نشان می دهند. که برای این لازم است امنیت، شرایط اقتصادی و فاکتور های مهم دیگری کشور مد نظر خود را بررسی نمایند.

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

مهاجرت کاری و معیار های آن:

همان طور که گفتیم برای انتخاب کشوری که قصد دارید به آن جا مهاجرت کنید. لازم است فاکتور هایی را مد نظر قرار داده و آن ها را بررسی کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم به این موارد اشاره کنیم. تا با چشم اندازی صحیح اقدام به مهاجرت کاری نمایید. اولین موردی که مهم ترین فاکتور نیز محصوب می شود که لازم است پیگیری نمایید. نرخ بیکاری آن کشور است. این مورد نشان می دهد که چه قدر شانس پیدا کردن شغل در کشوری مورد نظر خود را دارید. از این رو لازم است حتما نرخ بیکاری کشور مورد نظر خود را بررسی کنید. مورد دیگر حقوق کارگران در آن کشور است. چرا که حتی اگر شغلی پیدا کنید اما حقوق کافی دریافنت کنید. مهاجرت کاری شما چندان سودمند نخواهد بود. توصیه دیگر ما این است که حتما فرآیند استخدام کشور مورد نظر خود را نیز بررسی کنید.

بررسی این نکته لازم است تا متوجه شوید شرایط استخدام کشور مورد نظر با شما سازگار است یا خیر. چرا که احتمال دارد مواردی برای استخدام در کشور مقصد اهمیت داشته باشد که شما آن را نداشته باشید. موارد دیگر این لیست مالیات ،فرآیند اخذ ویزای کاری، ثبات و رفاه اقتصادی، آب و هوا، تناسب درآمد و هزینه‌ها است. این موارد قطعا باید در انتخاب کشور محل زندگی و کار تاثیرگذار باشد. در کنار تمام مواردی که پیش از این ذکر شد. پیش از اقدام برای مهاجرت، بهتر است از بازار کار کشور و مشاغل مورد نیاز آن آگاه شوید.

معیار مهاجرت کاری

مزایای مهاجرت کاری

در این بخش از مقاله قصد داریم این مورد را بررسی کنیم که مهاجرت کاری چه مزایایی دارد؟ به عنوان اولین مورد می شود به این موضوع اشاره کرد که مهاجرت کاری می ‌تواند. تجربه‌ ای منحصر به فرد را در زمینه شغلی شما ایجاد که این موضوع در ارتقا رزومه شغلی شما حائض اهمیت است. لذا بعد از بازگشت به کشور می توانید در مراکز معتبر تری کار کنید و به تبع حقوق بالاتری دریافت کنید. مزیت دیگر مهاجرت کاری این است که شما از طریق کار در کشوری خارجی می‌ توانید درآمدی بیشتر کسب کنید. البته اگر میزان حقوق کشور مورد نظر شما از حقوق کارگران در کشور بالا تر باشد. این مورد مصداق پیدا می کند و به عنوان مزیت می تواند مورد توجه باشد. مزیت دیگر مهاجرت کاری که بسیار مهم هم است این است که با فرهنگ های تازه و کشور مورد نظر آشنا شوید.

مزیت دیگر مهاجرت کاری این است که می توانید مهارت‌ های شغلی متفاوتی را فرا بگیرید. همچنین بسته به کشوری کهبه آن مهاجرت می کنید می توانید فرصت‌های آموزشی متعددی برخوردار شوید. البته همان طور که گفتیم این موضوع به کشوری که به آن مهاجرت کاری خواهید داشت بستگی دارد. مورد دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که داشتن سابقه کاری امتیازی مثبت برای دریافت اقامت دائم. در کشوری که در آن مشغول به کار هستید به شمار می‌آید. که در صورت تمایل به مهاجرت دائمی می توانید از این مزیت و امتیاز بهره مند شوید.

مزایای مهاجرت کاری

شرایط عمومی مهاجرت کاری

 برای مهاجرت کاری لازم است که حائض شرایط خاصی باشید. این شرایط، قوانین و ضوابط برای کشور های مختف متفاوت است. اما می توان در آن ها مواد مشابهی را پیدا کرد که در این بخش به آن ها می پردازیم. لازم به توضیح است بعد از انتخاب کشور مورد نظر بهتر است شرایط مهاجرت کاری به آن کشور را بررسی نماید. اما ما در این بخش از مقاله مواردی که عموما برای مهاجرت کاری مصداق دارد را بررسی می کنیم. اولین مورد سن متقاضی است که یکی از شرایط عمومی مهاجرت کاری محصوب می شود. در این باره باید بگوییم که معمولا برای سن بین 20 تا 30 سال تسهیلات بهتری در نظر گرفته می شود. البته این معنا نیست افرادی که سن بیشتری دارند امکان مهاجرت کاری را ندارند. بلکه همان طور که گفتیم افرادی که در این بازه سنتی هستند راحت تر مهاجرت کاری انجام می دهند.

مورد دیگر مدرک زبان است که به طور معمول حداقل نمره آیلتس 6، 6.5 را برای این امر نیاز دارید. البته در مورد کشور هایی این نمره به 7 هم می رسد. اما مدرک تحصیلی هم در شرایط مهاجرت کاری بسیار مورد توجه کشور ها می باشد. عموما مدرک کارشناسی حداقل میزان تحصیلات مورد نیاز برای مهاجرت کاری می‌ باشد. البته در معدود کشور هایی افرادی با داشتن مهارت بدون مدرک تحصیلی نیز می توانند مهاجرت کاری نمایند. مورد مهم دیگر که به آن می پردازیم سابقه کار است. که اکثر کشورها حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط می طلبند.

شرایط مهاجرت

جاب سیکر

در این قسمت از مقاله قصد داریم یک از روش های مهاجرت کاری را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از روش هایی که از طریق آن می توانید مهاجرت کاری کنید جاب سیکر است. این جا قصد داریم این روش مهاجرت کاری را به شما معرفی کنیم. در روش کشور مقصد فرصتی را برای پیدا کردن شغل به شما فرصت می دهد. در این روش فرد با دریافت ویزایی شش‌ ماهه فرصت دارد در کشور مورد نظر به دنبال کار و موقعیت  شغلی بگردد.  لازم به توضیح است که در اخذ اقامت از طریق جاب سیکر، تمامی هزینه‌ های سفر و اقامت با متقاضی است. لذا باید توجه داشته باشید باید هزینه های لازم برای این پروسه را پیش بینی و تهیه نمایید. توجه به این نکته می تواند باعث شود که در طول این شش ماه به مشکل خاصی بر نخورید. در طول این مدت اگر بتوانید شغلی بیابید.

همچنین قرارداد عقد کنید، نوع ویزا را به ویزای کاری تغییر دهد و به این شکل مهاجرت کاری را رقم بزنید. لازم به توضیح است که اگر در این مدت شغلی پیدا نکنید باید به کشور خود بازگرید. نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که این ویزا قابل تمدید نیست. البته باید بگوییم که معروف‌ ترین ویزای جاب سیکر مربوط به کشور آلمان است. که اگر بخواهید می توانید به آن جا مهاجرت کاری کنید. البته لازم به توضیح است که این به افراد پیشنهاد نمی ‌شود زیرا هزینه زیادی دارد و قابل تمدید نیست.  

جاب سیکر

جاب آفر

دیگر روش مهاجرت کاری جاب آفر است که در این بخش از مقاله به آن می پردازیم. جاب آفر می تواند بهترین روش برای مهاجرت کاری باشد. همان طور که گفتیم بهترین و مطمئن ‌ترین روش مهاجرت کاری جاب آفر است. چرا که در این روش وکلا شما به دنبال شغل مناسب برای شما می گردند. لازم به توضیح است که وکلای مهاجرتی بر اساس میزان مهارت و تخصص فرد جستجو لازم را انجام می‌ دهند. ذکر این نکته لازم است که وکلا بر اساس روزومه ای که برای آن ها ارسال می کنید جویای کار هستند. وکلا در کشور مورد نظر برای وی موقعیت شغلی از کارفرمای خارجی دریافت می ‌کنند. متقاضی مهاجرت با بررسی شرح وظایف شغلی و همچنین حقوق و مزایای آن می تواند شغل را انتخاب کند. در این صورت با کارفرما گفت‌ و گو خواهد کرد و اگر به توافق رسیدند، اقدام به قرار میکنند.

به این نکته توجه داشته باشید که بستن قرارداد از طرف وکیل با کارفرما به ‌صورت حضوری انجام می‌ شود. پس از عقد قرارداد، از طریق نامه تائیدیه پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی مهاجرت کاری امکان پذیر است. زمانی که این قرار داد به تائید وزارت کار کشور مقصد برسد و مهر و امضا شود. متقاضی می ‌تواند از داخل ایران برای دریافت ویزای کاری از طریق سفارت و مهاجرت کاری اقدام نماید. مهاجرت کاری از طریق جاب آفر یکی از بهترین و همین طور کم رسیک ترین روش مهاجرت کاری است. در ادامه موضوعات مهاجرت کاری می پردازیم.

مطلب پیشنهادی: سرمایه گذاری در خارج از کشور

جاب آفر

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

 اما در این بخش از مقاله قصد داریم بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان بپرداریم. پیش از شروع لازم است یاد آورشویم که کشورهای بسیاری برای کار وجود دارد. که می توانید برای مهاجرت کاری به آن کشور ها اقدام کنید. اما در بین آن ها برخی دارای شرایط بهتری برای ایرانی ها هستند. این کشور ها به واسطه قوانین و یا شرایط ذاتی آن ها برای مهاجرت کاری ایرانیان مناسب تر است. به طور مثال کشور های همسایه هر کشور همیشه بهترین کشور ها برای مهاجرت هستند. نمونه این موضوع حجم مهاجرت عزیزان افغان به ایران می باشد. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود یک کشور شرایط مسائد تری برای مهاجرت داشته باشد زبان مشترک است. از این رو می توان گفت کشور های حاشیه خلیج همیشه فارس برای مهاجرت هموطنان عرب زبان ما مناسب است. از طرف دیگر ترکیه هم برای آذری زبان ها مناسب است.

البته کشور های فارسی زبان اکثر شرایط اقتصادی ضعیف تری را به نسبت کشور ما تجربه می کنند. لذا نمی توان این کشور ها را برای مهاجرت کاری پیشنهاد کرد. لذا ایرانیان ناچار به مهاجرت به کشور هایی با زبان غیر فارسی هستند. به همین دلیل ایرانی های زیادی در این کشورها مشغول به کار هستند. البته که برای مهاجرت لازم است به زبان کشور مقصد و یا حداقل زبان انگلیسی مسلط باشید. چرا که بلد بودن زبان در این کشورها باعث کم تر مشکلات زندگی می شود. معمولا کشوری با شرایط اقتصادی ثابت گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری هستند.

مطلب پیشنهادی: بهترین کشور برای مهاجرت 

مهاجرت با استفاده از job

هزینه مهاجرت کاری

در این بخش از مقاله قصد مهم یکی از مهم ترین و حتی مهم ترین موضوع در مهاجرت کاری را بررسی کنیم. و آن چیزی نیست جز هزینه های مهاجرت کاری. هزینه هایی که برای مهاجرت خواهید داشت به موضوعات مختلفی مرتبط است. از این رو می توان گفت تعیین میزان دقیق هزینه‌ های مهاجرتِ کاری نشدنی است. یا اگر کمی ساده تر نگاه کنیم این موضوع اصلا  ساده نیست. اما یا این وجود سعی می کنیم برآورد کلی از هزینه های مهاجرت کاری داشته باشیم. تا به این وسیله برای تامین هزینه ها راحت تر باشید و کمتر به مشکل بخورید. لازم به توضیخ هزینه های مهاجرت کاری را متغیر های زیادی تعیین می کنند. اولین موضوع کشور مقصد است که باید مورد توجه قرار گیرید. چرا که هزینه های  کشور های مختلف با هم متفاوت است. مورد دیگر روش مهاجرت است که باید مورد بررسی ویژه قرار گیرد.

متغیر دیگر در تایین هزینه های مهاجرت کاری شرایط شما است. که این مورد را خودتان باید مورد بررسی قراردهید و برآورد هزینه نمایید. نوع ویزایی که قرار است به شما داده شود هم در تعیین هزینه های مهاجرت کار موثر است. در کنار تمام این موارد مجرد یا متاهل بودن شما نیز هزینه های مهاجرت کاری را تغییر می دهد. در بعضی شرایط شما باید تمکن مالی خود را به کشور مقصد ثابت کنید و مدارک ارائه دهید. و هزار و یک شرایط دیگر که همان طور که گفتیم پیش بینی هزینه های مهاجرت کاری را نشدنی می کند.

دریافت اقامت دائم

یکی ازاهداف معمول و مهم افراد برای مهاجرت کاری دریافت اقامت دائم کشور مقصد است. از این رو این بخش از مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم. اخذ اقامت دائم با مهاجرت کاری مستلزم سپری کردن فرایندی های خاصی است. این فرایند ها و ضوابط درمورد هر کشوری منحصر به فرد است. از این رو توصیه می شود در این خصوص به صورت متمرکز در مورد کشور مورد نظر خود مطالعه کنید. اما ما در این جا موارد مشترک را بیان خواهیم کرد. همان طور که گفتیم بسیاری از مهاجران با هدف اخذ اقامت دائم به کشور محبوب خود مهاجرت می‌کنند. از مهم ترین مزیت های مهاجرت کاری این است که. ویزای شغلی به شما اجازه سکونت موفقت در آن کشور را می‌ دهد. از این رو طی زمان قرارداد کاری خود در کشور مقصد مانده و به کار در شرکت مورد نظر مشغول شوید.

لازم به توضیح است که پس از این که موفق اخذ اقامت دائم شدید. اگر تا مدت زمانی مشخص به زندگی در کشور مقصد ادامه دهید. می ‌توانید در انتها شهروندی و تابعیت کشور را نیز دریافت کنید. این باعث می شود که مهاجرت کاری بسیار مورد توجه افراد قرار گیرد. مهاجرت کاری می تواند باعث شود که شما تابعیت کشور مورد نظر خود را بگیرید. که ای موضوع بسیار خوب و قابل تامل است. البته در کنار تمام این مزایا شرایط یافتن شغلی مناسب می تواند کمی چالش برانگیز باشد. پرداخت مالیات نیز یکی از مشکلات مهاجرت کاری است.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری با سابقه کار

یکی از روش های مهاجرت کاری، مهاجرت با سابقه کاری است. در این بخش  از مقاله به این موضع خواهیم پرداخت. از آن جا که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند مدرک تحصیلی قابل ارائه ای ندارند. این بخش از مقاله می تواند بسیار جذاب و البته راه گشا باشد. باید گفت مهارت و سابقه کار تخصصی می تواند یکی از راه های اخذ اقامت و مهارجرت کاری باشد. این روش برای کشورهایی نیازمند نیروی کار جوان و متخصص هستند کاربرد دارد. چنانچه در زمینه کاری خود متخصص هستید و حرفی برای گفتن دارید. می توانید از طریق این روش مهاجرت کنید. برای مهاجرت کاری از طریق سابقه کار و تخصص به رزومه ای قوی نیاز دارید. چرا که کشورهایی با میانگین سنی بالا و جمعیت کم همیشه به دنبال جذب نیروی کار متخصص هستند. مهاجرت کاری به کشور هایی که به نیروی کار نیاز دارند با سابقه کاری.

امکان پذیر است اما دارای شرایطی است. اولین نکته سطح مهارت شما در حوزه شغلی خودتان است. این موضوع را با ارائه رزومه می توانید به نمایش بگذارید. مورد دیگر که بسیار حائض اهمیت است شرایط سنی است. کشور ها معمولا به نیروی کار جوان تمایل دارند. از این رو اگر در بازه سنی 25تا 35 هستید راحت تر می توانید مهاجرت کنید. مورد دیگر که مورد بررسی قرار می گیرد وضعیت سلامت شخص است. همین طور عدم سوء پیشینه کیفری هم بررسی می شود. مواردی از این دست می تواند در اخذ ویزا و مهاجرت کاری حائز اهمیت باشند.

مهاجرت با سابقه کاری

مزایای مهاجرت کردن

با تمام این شرایطی که بیان شد میخواهیم بررسی کنیم که مزیت مهاجرت کاری چیست. و آیا به نسبت دیگر روش های مهاجرت بهتر است یا خیر. مهمان طور که مشخص است کشورهای توسعه ‌یافته وضعیت اقتصادی با ثبات ‌تری نسبت به کشور ما دارند. افراد در این کشور ها معمولا از امنیت شغلی بیشتری برخوردار هستند. این کشور ها می توانند گزینه های خوبی برای مهاجرت باشند. چنان چه موفق به مهاجرت به این کشور ها شوید می توانید از زندگی با ثبات تری بهره مند شوید. البته این ثبا از لحاظ مالی و اقتصادی منظور نظر ما است. در این این چنانچه به افزایش سطح مهارت و تخصص نیز علاقه داشته باشید. مهاجرت به کشور های پیشرفته می تواند این هدف شما راهم محقق کند. مورد دیگر که می شود به آن اشاره کرد این است که سطح زندگی مردم در کشور های توسعه‌ یافته بالاتر می باشد.

از طرفی اگر در سنین پایین به کشوری پیشرفته مهاجرت کنید زود تر می ‌توانید به استقلال مالی برسید. مورد دیگر این است که زندگی در خارج از ایران مهارت‌ های زبانی شما را بهبود می ‌بخشد. داشتن نهارت صحبت کردن با زبان دوم باعث میشود بتوانید در بهترین دانشگاه‌ ها درس بخوانید. با ارائه مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر امکان استخدام در شرکت های معتبر را خواهید داشت. مزیت دیگر مهاجرت کاری آشنایی با فرهنگ های جدید است. اگر شما جز دسته افراد تنوع‌ طلب هستید شاید تجربه‌ی زندگی در سرزمینی جدید شما را به آنچه می‌خواهید برساند.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت خانوادگی

مهاجرت کاری اروپا

مهاجرت کاری به رومانی

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. رومانی سرزمین کاخ های با شکوه و قلعه های بسیار زیبا است و تمدن دیرینه ای دارد.. زبان رسمی کشور رومانی  رومانیایی است. برای دانستن در این خصوص می توانید به مقاله زبان رومانی مراجعه کنید. همچنین واحد پول کشور رومانی لئو رومانی  می باشد. لازم به توضیح است که کشور رومانی مرکز امور مالی و تجاری اروپای شرقی است.  این کشور در سال های اخیر در صنایع ماشین آلات و تجهیزات رشد چشم گیری داشته است. همین طور رومانی در حوزه مواد شیمیایی و داروسازی نیز کشور قدرتمندی محصوب می شود. در کنار این موارد رومانی در صنایع هوایی و ساخت سلاح نیز پیشرفت های  خوبی را تجربه کرده است. رومانی کشور رو به توسعه ای است که روند پیشرفت را به سرعت در حال طی کردن است. رتبه اقتصادی این کشور در حال حاضر پایین تر از کشورمان است.

 اما در حال جبران این فاصله است. از مزایای مهم مهاجرت کاری این است که با اخذ اقامت کشور رومانی. می توانید بدون ویزا به همه ی کشور های اتحادیه ی اروپا سفر کنید. همین طور می توانید در کلیه ی کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای تحصیل رایگان نیز بهره مند شوید. مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل نیز امکان پذیر است. این روش مهاجرت نیز مزایای بی شماری دارد. از جمله آن می شود به هزینه کمتر نسبت به مهاجرت کاری اشاره کرد. همچنین در مهاجرت تحصیلی امکان پیشرفت بهتری خواهید داشت و فضا برای رشد فراهم تر است.

جمع بندی:

در مجموع می توان گفت با تمام مزایایی که برای مهاجرت کاری برشمردیم. اگر امکان مهاجرت تحصیلی را دارید حتما از این طریق به رومانی مهاجرت کنید. چرا که دانشگاه های رومانی بسیار معتبر هستند. از این رو مدارکی که ارائه می دهند در سرسر اروپا با اعتبار است. امیدوار هستیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم.

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا