تحصیلات پزشکی در رومانی

تحصیلات پزشکی در رومانی

بسیاری از افراد قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند. این امکان ممکن است برای هر کسی در کشور خودمان وجود نداشته باشد. بسیاری از افراد از همین بابت اقدام به مهاجرت به کشور های دیگر میکنند. یکی از کشور های اروپایی مناسب برای مهاجرت، رومانی است. کشور رومانی جز کشور های بسیار خوبی اروپایی به خصوص در زمینه تحصیل است. همچنین افراد زیادی برای انجام تحصیلات پزشکی به این کشور مهاجرت میکنند. تحصیلات پزشکی در رومانی جز رشته های محبوب در زمینه تحصیلی در این کشور است. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، همراه ما باشید. ما در این مجله اینترنتی در مورد تحصیل پزشکی در رومانی با شما گفت و گو میکنیم.

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

علت مهاجرت افراد برای تحصیل پزشکی:

کشور رومانی جز کشور های تاپ اروپایی برای تحصیل و کار است. بسیاری از افراد با مهاجرت به رومانی به دنبال پیشرفت برای کار و زندگی آینده خود هستند. همینطور بسیاری از افراد هستند که به دنبال تحصیل و ساخت یک زندگی رویایی برای خود هستند. خیلی از افراد در کشور خودمان سعی به تحصیل در زمینه پزشکی را دارند. این افراد برای موفقیت و قبولی در دانشگاه های پزشکی در ایران، سال ها تلاش میکنند. تعداد این افراد در هر سال شاید چندین هزار نفر باشد. اما ظرفیت رشته های پزشکی یک هزارم تعداد نفرات شرکت کننده در کنکور های سراسری است. به همین علت موفقیت بسیاری از این افراد شایسته با تلاش های بسیار زیاد به ثمر نمیرسد. به همین علت افرادی هستند که با یک تصمیم هوشمندانه، برای تحصیل مهاجرت میکنند. 

این افراد که تعداد بسیار کمی هم هستند، اقدام به مهاجرت به کشور های خارجی میکنند. بسیاری از افراد که به دنبال تحصیل پزشکی برای مهاجرت هستند، نیاز به یک مشاوره درست دارند. خیلی از این افراد ممکن است به دلیل تصمیمات و مشاوره های غلط راه اشتباهی را بروند. رویزا متخصص دریافت ویزای کشور رومانی برای ایرانیان است. اما مشاوره تحصیلی رویزا یک مشاوره کامل برای هر کسی هست که به دنبال تحصیل پرشکی برای مهاجرت است. البته این موضوع صرفا مربوط به رشته های پزشکی نمیشود و رویزا در تمامی رشته ها مشاوره تحصیلی را ارائه میکند. علت ذکر رشته پزشکی صرفا به دلیل مربوط بودن این رشته به این مجله اینترنتی است.

بیمارستان

تحصیل پزشکی برای مهاجرت:

همونطور که قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم، بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به کشور های خارجی هستند. این افراد معمولا به دو دسته تقسیم بندی میشوند. دسته اول کسانی که به دنبال تحصیلات عالیه در خارج از کشور هستند. دسته دوم هم کسانی هستند که به دنبال مهاجرت به کشور های خارجی هستند. همونطور که باز هم اشاره کردیم، یکی از این دسته کشور ها کشور رومانی است. این کشور جز کشور های بسیار محبوب برای مهاجرین از سراسر جهان، به خصوص ایرانیان است. رومانی به دلیل نزدیکی به کشور ایران نسبت به سایر کشور های اروپایی جز محبوب ترین کشور ها است. همینطور یکی از رشته های محبوب برای تحصیل، رشته پزشکی در این کشور است. شرایط تحصیلات پزشکی در رومانی نسبت به ایران دارای تفاوت های بسیاری است.

یکی از راه ها برای مهاجرت به بعضی کشور ها، تحصیل کردن در اون کشور هست. تحصیل پزشکی برای مهاجرت یکی از انواع راه های مهاجرت است. تحصیل پزشکی برای مهاجرت در هر کشوری شرایط متفاوتی دارد. تحصیلات پزشکی در رومانی شرایط ویژه تری نسبت به شرایط تحصیل پزشکی در ایران برای مهاجرین دارد. این کشور جز برترین کشور های جهان از لحاظ پزشکی است. همینطور این کشور به دلیل حضور در اتحادیه اروپا از شرایط ویژه تحصیلی برخوردار است.

 

تحصیلات پزشکی در کشور رومانی

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور رومانی:

کشور رومانی شرایط ویژه ای برای مهاجرینی که اقدام به تحصیل در این کشور میکنند قرار داده است. این شرایط به خصوص برای ایرانیان نیز وجود دارد، که در ادامه به آن ها میپردازیم. اما لازم است در مورد شرایط دریافت ویزای تحصیلی این کشور، به خصوص در زمینه پزشکی صحبت کنیم. اولین مورد اینکه برای تحصیلات پزشکی در رومانی و هر رشته دیگری در این کشور، شما نیازی به کنکور ندارید. در واقع کشور رومانی ملاک برای انتخاب دانشجویانش را، آزمون یا کنکوری قرار نداده است. پذیرش در دانشگاه های این کشور برای تحصیل در هر رشته ای با معدل دیپلم صورت میگرد. در واقع شرط اول برای انتخاب شما به عنوان یک دانشجو معدل دیپلم شما است.

کسانی که مدرک دیپلم دارند و قصد تحصیل در داشنگاه های رومانی را دارند، نیازی به آزمون ورودی نخواهند داشت. در واقع برای تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های رومانی شما نیاز به معدل بالای 14 دیپلم دارید. همین موضوع مهمترین شرط برای ورود به دانشگاه های کشور رومانی است.

نکته مهم:

بسیاری از افراد در رشته های ریاضی و انسانی تحصیل کرده اند و قصد تحصیلا پزشکی در رومانی رو دارند. اولویت قبولی این افراد در دانشگاه های رومانی، رشته تحصیلی خودشان است. اما آن ها الزامی برای تحصیلات مرتبط با مدرک دیپلم خود را ندارند. در واقع بسیاری از افراد که به دنبال تحصیلات پزشکی در رومانی هستند، بهتر است که مدرک تجربی داشته باشند. اما این موضوع صرفا یک امتیاز مثب برای دانشجویان است. پس الزامی برای داشتن مدرک دیپلم مرتبط با رشته وجود ندارد. بسیاری از مهاجرین ایرانی بوده اند که با مدرک ریاضی موفق به پذیرش در دانشگاه های پزشکی رومانی شده اند.

لوازم پزشکی

مدرک زبان مورد نیاز:

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی برای مهاجرت به کشور رومانی، زبان انگلیسی هست. یعنی شما عزیزان برای تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه ها نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید. مدرک زبان انگلیسی مورد تایید کشور رومانی آیلتس 6 است. همچنین رویزا توانایی تبدیل مدارک هم سطح و یا برگذاری آزمون آنلاین برای دریافت مدرک معتبر را دارد. ما با فراهم آوردن این شرایط برای هم وطنان عزیز، کار دریافت مدرک زبان را راحت تر کردیم. همانطور هم که اشاره کردیم مدارک هم سطح با نمره آیلتس 6 مورد قبول رویزا هست.

اما برای رشته پزشکی شرایط زبان و مدرک این کشور متفاوت خواهد بود. برای تحصیلات پزشکی در رومانی، شما نیاز به دریافت مدرک زبان رومانیایی دارید. علت این موضوع هم این است که شما برای درس های عملی باید در بیمارستان ها کار کنید. به همین علت شما نیاز به دریافت مدرک زبان رومانیایی دارید. کلاس های زبان زیادی برای آموزش زبان رومانیایی در ایران وجود دارد. همچنین رویزا اقدام به آموزش زبان رومانیایی به صورت آنلاین کرده است. این سیستم به زودی در رویزا پیاده سازی خواهد شد. همچنین بعد از آموزش شما مدرک معتبر زبان رومانیایی را دریافت میکنید. یکی دیگر از راه ها برای آموزش زبان رومانیایی کالج های مخصوص خود کشور رومانی هستند.

نکته مهم:

برای تحصیل پزشکی برای مهاجرت به کشور رومانی، شما به صورت الزام نیاز به دریافت این مدرک ندارید. هر چند گرفتن این مدرک به شما توصیه میشود. اما زبان رومانیایی صرفا برای بحث های تخصصی در این رشته است. اما برای رشته های دیگر و پرشکی عمومی شما نیاز به دریافت این مدرک ندارید. در واقع شما صرفا برای رشته های پزشکی که کار عملی دارند به این مدرک نیاز دارید. همچنین قابل ذکر است کشور رومانی جز کشور های اتحادیه اروپا است. یعنی زبان انگلیسی در این کشور بین مردم رواج دارد. همینطور از واحد ارزی یورو نیز در این کشور استفاده میشود.

دکتر

شرایط ویزای تحصیلی برای ایرنیان:

یکی از مواردی که پیش تر به آن اشاره کردیم، دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان است. مردم ایران یکی از دسته مردمی هستند که کلا برای مهاجرت به این کشور، شرایط ویژه ای دارند. در واقع کشور رومانی کشوری است که با ایران رابطه بسیار خوبی دارد. ضمن این موضوع رویزا اولین شرکت مهاجرتی ایرانی به کشور رومانی است. رویزا سابقه بیش از 10 سال فعالیت رو توی این کشور دارد. برای همین رابطه بسیار خوبی بین رویزا و دولت کشور رومانی وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا کسانی که قصد مهاجرت از ایران به این کشور رو دارند کار سختی نداشته باشند. 

تحصیل پزشکی برای مهاجرت

رشته دندانپزشکی در رومانی:

یکی از رشته های مورد علاقه بسیاری از ایرانیان، رشته دندانپزشکی است. رشته دندانپزشکی جز رشته های بسیار محبوب در کشور رومانی است. این کشور در زمینه دندانپزشکی توانایی های بسیار خوبی را دارد. در واقع محصیل این رشته، یک متخصص بسیار عالی هستند که در هر جای دنیا کار دارند. همینطور مدرک دندانپزشکی دانشگاه های کشور رومانی در ایران و سراسر اروپا قابل قبول است. مدرک داشنگاهی رشته تحصیلی دندانپزشکی رومانی، نه تنها در ایران، بلکه تمام دنیا معتبر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دندانپزشکی در رومانی این مجله اینترنتی را مطالعه کنید.

رشته دامپزشکی در رومانی:

یکی دیگر از رشته های محبوب در زمینه پزشکی در کشور رومانی، رشته دامپزشکی در این کشور است. کشور رومانی هم مثل سایر کشور های اروپایی، دارای فرهنگ حیوانات خانگی است. یعنی داشتن حیوان خانگی در این کشور نیز بسیار رواج دارد. پس به همین علت یکی از کار ها و رشته های بسیار خوب، دامپزشکی است. رشته دامپزشکی جز رشته های بسیار خوب و بسیار پر درآمد در این کشور است. همچنین مدرک تحصیلی این رشته برای تمام دنیا دارای اعتبار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار و تحصیل دامپزشکی در رومانی، این مقاله رو مطالعه کنید.

داروساز

رشته داروسازی در رومانی:

کشور رومانی جز کشور های بسیار پیشرفته اروپایی در زمینه پزشکی، به خصوص داروسازی است. در این کشور اهمیت بسیار زیادی به این شغل نیز داده میشود. بسیاری از افراد که به دنبال تحصیل در این زمینه هستند، این کشور را انتخاب میکنند. رشته داروسازی در رومانی با متد های روز اروپایی تدریس میشود. همچنین مدرک این رشته نیز در ایران و تمام دنیا معتبر و قابل قبول است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار و تحصیل داروسازی در رومانی به این مقاله مراجعه کنید.

دانشگاه پزشکی بخارست:

کشور رومانی بهترین دانشگاه ها را در سراسر دنیا در اختیار دارد. به خصوص این کشور در زمینه پزشکی دانشگاه های بسیار خوبی دارد. یکی از این دانشگاه های خوب و معتبر، دانشگاه UMF Carol Davila است. این دانشگاه یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه های این کشور به شمار میاید. همچنین این دانشگاه یک دانشگاه جهانی پزشکی به حساب میاید. قدمت این دانشگاه به بیش از 100 سال پیش باز میگردد. مدرک دانشگاهی این کشور معتبر برای تمام دنیا و ایران است. 

دانشگاه پزشکی

دریافت اقامت بعد از تحصیلات پزشکی در رومانی:

هدف بسیاری از افراد برای تحصیلات پزشکی در رومانی، دریافت ویزای این کشور است. شما پس از تحصیلات پزشکی در رومانی و هر رشته ای دیگر میتوانید اقامت دائم این کشور رو بگیرید. دریافت اقامت کشور رومانی تخصص رویزا بعد از تحصیلات در این کشور است. همچنین راه های دیگری مثل کار در کشور رومانی و سرمایه گذاری نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین رویزا در ارتباط باشید. 

از کجا شروع کنیم:

بسیاری از افراد به دنبال یک فرصت برای مهاجرت به کشور های اروپایی هستند. اما آن ها اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند. این افراد نیاز به یک مشاوره و راهنمایی درست در این زمینه دارند. رویزا ضمن فعالیت در زمینه مهاجرت به کشور رومانی، یک مشاور خوب مهاجرتی نیز هست. شما میتوانید با تماس با مشاورین رویزا، اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نماید.

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

امیدواریم مطالب مفیدی را در مورد تحصیلات پزشکی در رومانی به شما ارائه کرده باشیم. این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاروین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزا ها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا است. رویزا شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا