خانه » بورسیه مهندسی پزشکی در اروپا و بازار کار آن در سال 2024

بورسیه مهندسی پزشکی در اروپا و بازار کار آن در سال 2024

بورسیه مهندسی پزشکی
به این صفحه امتیاز دهید!

بورسیه رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های اروپایی معتبر یعنی به دست آوردن شرایط عالی برای تحصیل و موفقیت کاری در آینده می‌باشد. اما افراد برای به دست آوردن اطلاعات لازم برای پیدا کردن بهترین دانشگاه‌های اروپایی و شرایط بورسیه هرکشور، مستلزم داشتن یک راهنمای مناسب می‌باشند. اینکه یک مشاور مجرب و حرفه‌ای شما را در تمام مذاحل مهاجرت برای تحصیل راهنمایی کند اهمیت بسیاری دارد. ما در مجموعه مهاجرتی رویزا گروپ مجرب ترین کارشناسان در حوزه مهاجرت و مهاجرت تحصیلی در کشورهای اروپایی را برای مشاوره به شما عزیزان در اختیار داریم. برای اصلاع یافتن از شرایط بورسیه مهندسی پزشکی در بهترین کشورهای اروپایی با ما همراه باشید.

تحصیل در کشورهای اروپایی با بهترین متدها و آموزش‌های با کیفیت برای جوانان یک چالش و یک دستاورد بزرگ می‌باشد. درکنار آن به دست آوردن بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل خود یک موفیقت بسیار بزرگ محسوب می‌شود. بورسیه مهندسی پزشکی نیز از دیگر موفقیت‌ها برای علاقمندان به رشته مهندسی پزشکی می‌باشد. امروز در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را با رشته‌ی مهندسی پزشکی و شرایط بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی و بازار کار این رشته‌ی جذاب آشنا کنیم.

نوبت دهی آنلاین برای مشاوره بورسیه مهندسی پزشکی در کشورهای اروپایی

برای دریافت مشاوره تحصیلی از یک موسسه مهاجرتی شما عزیزان باید بهترین و درست ترین انتخاب را داشته باشید. پیدا کردن یک مجموعه مهاجرتی حرفه‌ای که بتوان بدون استرس و با خیال راحت تمامی مراحل مهاجرت را با آن طی کرد یک چالش محسوب می‌شود. اما مجموعه مهاجرتی رویزا گروپ اینجاست تا با کمک کارشناسان و متخصصان حرفه‌ ای خود در زمینه انواع مهاجرت و مهاجرت تحصیلی بهترین شرایط را برای شما بررسی و به شما پیشنهاد دهد.

با توجه به بالا رفتن آمار تقاضا برای بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی کارشناسان رویزا گروپ در کنار شما هستند تا بهترین شرایط بورسیه را برای شما بررسی کنند. آیا شما نیز متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های اروپایی هستید؟ یا به دنبال دریافت بورسیه مهندسی پزشکی در اروپا هستید؟ می‌توانید با پر کردن فرم زیر و نوع درخواست خود منتظر تماس کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن باشید.

نوبت دهی مشاوره رایگان
بورسیه مهندسی پزشکی

بورسیه تحصیلی

بورسیه یا اسکالرشیب (scholarship) در واقع نوعی کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط متقاضی تحصیل در کشورها و دانشگاه‌های معتبر خارجی می‌باشد. آیا شما در دوران تحصیلی خود بهترین نمرات را کسب کرده‌اید؟ یا مقام دار و رتبه دار در مسابقات و آزمون‌های مختلف جهانی هستید؟ شما می‌توانید با فرستادن مدارک مورد نیاز به دانشگاه مورد نظر در کشورهای اروپایی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید. با توجه به اینکه هزینه‌های زندگی هرروز بالاتر می‌رود و تحصیل در کشورها و دانشگاه‌های خارجی یک آرزو محسوب می‌شود داشتن بورسیه تحصیلی یک موفقیت بزرگ برای افراد به شمار می‌رود. مهندسی پزشکی یکی از رشته‌های مهندسی آتیه دار می‌باشد که به دست آوردن بورسیه مهندسی پزشکی و تحصیل این رشته در کشورهای اروپایی یک شانس بزرگ می‌باشد.

مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی در واقع پلی میان رشته‌های مهندسی از جمله الکترونیک، مکانیک، کامپیوتر و مواد و رشته‌های پزشکی می‌باشد. هدف از رشته مهندسی پزشکی بهره بردن از دانش مهندسی و تکنولوژی‌های نوین در حوزه‌ی سلامت و درمان می‌باشد. یا به نوعی مهندسی پزشکی در واقع طراحی دستگاه‌های حرفه‌ای برای درمان بیماری‌ها می‌باشد. به همین منظور این رشته در جهان و دنیای پزشکی و سلامت اهمیت بسزایی دارد. اگر شما علاقمند به این رشته و خواستار بورسیه مهندسی پزشکی در کشورهای اروپایی هستید با ما در این مطلب همراه باشید.

اگر شما درباره‌ی بورسیه تحصیلی و و نحوه اخذ بورسیه مهندسی پزشکی در دانشگاه‌های اروپایی سوال خاصی دارید و یا به دنبال اطلاعات بیشتر هستید ‌می‌توانید از طریق سایت و یا شبکه‌های اجتماعی رویزا گروپ با ما در ارتباط باشید.

گرایش‌های مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی گرایش‌های متفاوتی دارد که هرکدام از این گرایش بازار کار پرطرفدار و خاص خود را دارند. مهندسی پزشکی به سه گرایش بیومکانیک، بیومتریال و بیوالکتریک تقسیم می‌شود. که شما می‌توانید با توجه به علاقه و توانایی خود یکی از این گرایش‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید با توجه به هدفی که دارید در یکی از این ‎3 گرایش بورسیه مهندسی پزشکی در کشور اروپایی مورد نظر خود شوید.

مهندسی پزشکی در اروپا بورسیه مهندسی پزشکی

اهمیت رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

به دلیل اینکه رشته مهندسی پزشکی مربوط به حوزه سلامت و درمان می‌باشد این رشته در تمام کشورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این رشته در کشورهای اروپایی با پیشرفت قابل توجهی رو به رو بوده است و دانشگاه‌های خارجی معتبر با به وجود آوردن شرایط عالی تحصیلی برای دانشجویان متقاضی این رشته سعی بر پرورش افراد ماهر در این حوزه دارند. به همین منظور خیلی از کشورهای اروپایی با بورسیه مهندسی پزشکی به دانشجویان خارجی متقاضی این رشته سعی بر جذب نیروی جوان و توانمند دارند.

بازار کار مهندسی پزشکی

مهنسی پزشکی یک مسیر پویا و گسترده می‌باشد که با توجه به گرایش‌های مختلفی که دارد شما می‌توانید در حوزه‌های مختلفی به تحصیل در این زمینه بپردازید. همچنین به دلیل گستردگی در این رشته بازار کار متنوعی را می‌توان در رشته مهندسی پزشکی تجربه کرد. دانش‌پژوهان در رشته مهندسی پزشکی در زمینه‌های مختلفی از جمله فنی، واردات و صادرات، تولید، توزیع کننده، کنترل کیفیت، تحقیقات، تدریس در دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و ملزومات پزشکی به فعالیت بپردازند. با توجه به بازارکار گسترده‌ای که مهندسی پزشکی دارد علاقمندان به این رشته و کسب بورسیه مهندسی پزشکی در بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌توانند آینده شغلی بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند.

بهترین دانشگاه‌های اروپایی برای تحصیل مهندسی پزشکی

دانشگاه‌های معتبری در سراسر جهان وجود دارد که بهترین و با کیفیت ترین آموزش را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. به همین منظور تحصیل در رشته‌های مهندسی و مهندسی پزشکی برای دانشجویان یک رویای قشنگ به حساب می‌آید. در ادامه این مطلب 10 دانشگاه برتر رشته مهندسی برای دریافت بورسیه مهندسی پزشکی در اروپا را به شما معرفی می‌کنیم.

1.موسسه تکنولوژی ماساچوست

 1. دانشگاه استنفورد
 2. دانشگاه کمبریج
 3. دانشگاه آکسفورد
 4. دانشگاه هاروارد
 5. دانشگاه توکیو
 6. دانشگاه هایدلبرگ
 7. دانشگاه مونیخ
 8. دانشگاه سوربن
 9. دانشگاه پلی تکنیک بخارست
دانشگاه‌های اروپایی

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور رومانی

کشور رومانی با داشتن چندین دانشگاه برتر در حوزه رشته‌های مهندسی به یکی از مقاصد پرطرفدار برای تحصیل و مهاجرت تبدیل شده است. دانشگاه پلی تکنیک بخارست، دانشگاه پلی تکنیک تیمیشوآرا، دانشگاه فنی مهندسی کلوژ ناپوکا، دانشگاه بیبس بولیای از دانشگاه‌های مطرح در رشته مهندسی و مهندسی پزشکی می‌باشند. در سال 2024 دولت رومانی برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی در بعضی از رشته‌ها ارائه داده است. بورسیه مهندسی پزشکی یکی از برنامه‌های کشور رومانی برای علاقمندان به این رشته می‌باشد. با توجه به اینکه کشور رومانی به تازگی عضو اتحادیه شینگن شده است تحصیل در رومانی یک فرصت عالی برای به دست آوردن اقامت این کشور و ویزای شینگن که یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست می‌باشد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده مهلت تقاضا برای اخذ بورسیه مهندسی پزشکی در کشور رومانی از 16 ژانویه 2024 تا 26 مارس 2024 می‌باشد. یعنی علاقمندان به تحصیل در این رشته می‌توانند نهایت تا 26 اسفند 1402 مدارک خود را برای اخذ بورسیه مهندسی پزشکی ارسال کنند. شما عزیزان با داشتن نمره تحصیلی خوب در دوران تحصیلی قبلی خود می‌توانید برای اخذ این بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

همچنین افرادی که مسلط به زبان رومانیایی نیستند می‌توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی دوره‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی بگذرانند. یا اینکه بعد از اخذ بورسیه مهندسی پزشکی کشور رومانی یک دوره آموزش زبان رومانیایی برای دانشجویان برگزار می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی

برای اخذ بورسیه مهندسی پزشکی در کشورهای اروپایی شما نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مقصد می‌باشید که در ادامه برای اطلاعات شما مدارک مورد نیاز را نام برده‌ایم.

 • تکمیل فرم‌های مربوط به بورسیه
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریزنمرات و ترجمه آن
 • کپی از پاسپورت
 • ارائه رزومه
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه توصیه نامه

اگر شما قصد تحصیل در کشور رومانی و اخذ بورسیه مهندسی پزشکی در کشور رومانی را دارین می‌توانید با تماس با کارشناسان مجموعه رویزا گروپ از شرایط بورسیه تحصیلی و مهندسی پزشکی در دانشگاه‌های معتبر کشور برخوردار شوید.

اسکالرشیپ

کلام آخر رویزا گروپ

با توجه به اینکه هزینه‌های زندگی بسیار زیاد می‌باشد و تحصیل برای بعضی افراد به دلیل وضعیت نابسمان اقتصادی دشوار می‌باشد اخذ بورسیه مهندسی پزشکی یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. به همین منظور ما در رویزا کنار شما هستیم تا با توجه به شرایط شما بهترین مشاوره را برای اخذ بورسیه تحصیلی در رشته مورد نظرتان با شما به اشتراک بگذاریم. اگر شما قصد دارید تا از بورسیه مهندسی پزشکی که دولت رومانی در سال 2024 برای دانشجویان بین المللی تدبیر دیده است استفاده کنید با تماس با مشاوران رویزا گروپ از این شرایط عالی بهره‌مند شوید.

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا