خانه » صفر تا صد مهاجرت تحصیلی در سریع‌ترین زمان با مشاوره رایگان

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی در سریع‌ترین زمان با مشاوره رایگان

مهاجرت تحصیلی
4.3/5 - (22 امتیاز)

تجربه مهاجرت شاید در زندگی هر انسانی که قصد مهاجرت دارد، عجیب‌ترین تجربه باشد. ما در رویزا گروپ با تجربه بیش از 10 سال فعالیت در این حوزه به خوبی از تمامی دغدغه شما عزیزان با خبر هستیم. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین شیوه های مهاجرت است. به خصوص مهاجرت تحصیلی در سنین نوجوانی و جوانی بسیار گزینه خوبی می‌تواند باشد. شما با مهاجرت تحصیلی ممکن است دو هدف را دنبال کنید. اولین گزینه آن است که با ویزای تحصیلی قصد دارید در یک دانشگاه بسیار خوب و معتبر در کشور خارجی تحصیل کنید. یا قصد دارید با مهاجرت تحصیلی به کشور مد نظر خود مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنید. ما در رویزا گروپ کارشناسان و مشاوران بسیار خوبی در حوزه مهاجرت داریم که می‌توانند در این بخش به شما کمک کنند. امروز در این مجله رویزا گروپ اطلاعات بسیار ویژه‌ای را دریافت خواهید کرد.

توجه: مجموعه رویزا گروپ تمامی اطلاعاتی را که برای مهاجرت تحصیلی نیاز دارید را در اختیارتان خواهد گذاشت. تنها کافی است تا فرم زیر را پر کنید تا با مشاورین با تجربه رویزا، مشورت کنید و پاسخ تمامی سوال‌هایتان را کسب کنید! فرم زیر را پر کنید تا مشاورین رویزا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند!

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس

بدیهی است برای اقدام به مهاجرت و گرفتن ویزا نیاز به ارائه مدارک دارید. مدرکی مهم که پیش نیاز اخذ ویزای تحصیلی است. امکان دریافت مدارک به طور شخصی و از طریق یک شرکت تخصصی امکان پذیر است. رویزا گروپ نیز یک شرکت تخخصی در حوزه مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود. شما عزیزان میتوانید با ارتباط با مشاورین رویزا گروپ از اطلاعات بیشتر در این حوزه مطلع شوید. 

مهاجرت تحصیلی با رویزا گروپ

رویزا گروپ یکی از شرکت‌های برتر مشاوره تحصیلی در ایران است که با بیش از ۱۵ سال سابقه در ارائه خدمات مهاجرت تحصیلی به دانشجویان، یکی از پیشروان بازار آموزش و پژوهش در ایران شناخته شده است. شرکت رویزا گروپ با ارائه خدمات مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف جهان، به دانشجویان ایرانی امکان راه‌اندازی یک زندگی موفق در خارج از کشور را فراهم می‌کند.

در این شرکت، دانشجویان با مشاوران تحصیلی مجرب و متخصص در ارتباط هستند. مشاوران رویزا گروپ با بررسی شرایط هر دانشجویی، بهترین گزینه‌های مهاجرت تحصیلی برای آن دانشجوی را پیشنهاد می‌دهند. این پیشنهادات شامل ارائه اطلاعات دقیق در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌ها، گزینه‌های بورسیه و امکانات و خدمات در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف است.

امروزه مهاجرت تبدیل به یک امر اساسی برای اقشار نختلف جامعه شده است. این امر دیگر دانشجو و … را نمی‌شناسد. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد اقدام به مهاجرت می‌کنند. اما راحت‌ترین و بهترین شیوه مهاجرت، از روش همین مهاجرت تحصیلی است. برخی فکر می‌کنند این روش بیشتر برای دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این گونه نیست و این روش امروز برای اقشار مختلفی از جامعه استفاده می‌شود. ما امروز در رویزا گروپ در ای بخش به صورت تخصصی تر به این موضوع میپردازیم.

مهاجرت تحصیلی به اروپا

مهاجرت تحصیلی به اروپا امروزه برای دانشجویان ایرانی جذابیت زیادی دارد. این قاره دارای دانشگاه‌های برتر جهان است که به دانشجویان فرصتی برای ارتقای سطح تحصیلات، پژوهش و تجربه زندگی در یک فضای جهانی را فراهم می‌کند.

در اروپا، دانشگاه‌های برتری وجود دارند که با تخصص‌های مختلف خود، دانشجویان را به سمت کارآفرینی و شغل‌های خلاقانه هدایت می‌کنند. همچنین، اروپا با بیش از ۵۰۰۰ دانشگاه و بیش از ۱۰ میلیون دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مراکز تحصیلی جهان است. برای مهاجرت تحصیلی به اروپا، ابتدا باید با برنامه‌ریزی دقیق، مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های اروپایی را به دست آورید. برخی از مدارک مورد نیاز شامل مدرک آزمون زبان، رزومه، توصیه‌ نامه، انگیزه‌ نامه و مدرک تحصیلی می‌باشند.

سپس، باید به دنبال دانشگاه‌های مناسب برای مطالعه در رشته تحصیلی مورد علاقه خود باشید. برای این منظور می‌توانید از وب‌سایت‌های دانشگاه‌های مختلف استفاده کنید و با دانشجویانی که قبلاً در آن دانشگاه تحصیل کرده‌اند تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید. در نهایت، باید به موضوع ویزای تحصیلی در اروپا توجه کنید. برای ورود به بیشتر کشورهای اروپایی، دانشجویان باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه سن مهاجرت تحصیلی مراجعه کنید.

کلاس درس دانشگاه

مزایای مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی مزایای زیادی برای فرد مهاجر دارد. مزایای مهاجرت جهت تحصیل را به طور خلاصه در سه مورد می‌شود بیان کرد. اول این که آموزش عالی موقعیت شغلی و افزایش کیفیت زندگی را در پی دارد. خواسته اصلی متقاضیان مهاجرت به منظور تحصیل، بهره مندی از آموزش عالی است. البته این تمایل به ویژه در جوانان دیده می‌شود. مهاجرت تحصیلی فرصتی برای اخذ اقامت دائم کشور مبدا را فراهم می‌کند. اخذ مدرک تحصیلی بین المللی و معتبر، تقویت مهارت زبانی، زندگی در کشوری پیشرفته از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی است. همین طور آشنایی با اقلیم و فرهنگ‌های گوناگون هم مزیت فوق العاده ایاست که نباید نادیده گرفته شود. از جمله مزایای مهاجرت از طریق تحصیل می‌توان به اشتغال در مشاغلی ایده آل اشاره کرد. البته این مورد به خیلی از متغیرها از جمله کشوری که به آن مهاجرت می‌کنید.

همین طور رشته تحصیلی و مهارت که بلد هستید شما بستگی دارد. از جمله مزیت دیگر مهاجرت تحصیلی می‌شود امکان کار وقت در حین تحصیل اشاره کرد. طبیعتاً کلیه ارتباطات زندگی روزمره، مکالمات، رسانه‌ها و … از زبانی به جز زبان مادری دانشجو استفاده می‌کند. این مورد باعث افزایش مهارت زبانی وی می‌شود. مهاجرت تحصیل علاوه بر بالا بردن سطح دانش فرد، می‌تواند به بالا بردن سطح کیفی زندگی وی نیز کمک کند. در برخی از موارد مانند مهاجرت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی، پیشنهاد موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی فرد مهاجر دریافت می‌کند.

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی

اگر می‌خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید ثابت کنید که انگلیسی را در سطح کافی صحبت می‌کنید. و می‌توانید انگلیسی را به خوبی درک می‌کنید. یک آزمون امن زبان انگلیسی توسط مقامات ویزا و مهاجرت کشور دریافت می‌شود. به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی متقاضی در نظر گرفته می‌شود. تفاوت بین SELT و سایر انواع آزمون‌های زبان در این است. که آزمون زبان انگلیسی ایمن به طور رسمی توسط دولت بریتانیا به رسمیت شناخته شده و مورد اعتماد است. سوالی که شاید بپرسید این است که رزرو آزمون آیلتس چه کسی به SELT نیاز دارد؟ دانش‌آموزانی که قصد دارند دوره‌ای را در سطح آکادمیک تحصیل کنند. برای دریافت ویزای دانشجویی بین المللی باید SELT را بگذرانند. نمره کافی در SELT تضمینی است که دانشجویان بین المللی ورودی می توانند در جامعه باشند. همچنین بتوانند در خارج کشور تحصیل کنند.

نتیجه قبولی یا عدم موفقیت تعیین می‌کند که آیا سطح زبان انگلیسی لازم را دارید یا خیر. سوال دیگر این است که چه کسی به SELT نیاز ندارد؟ باید بگوییم همه متقاضیان ویزای تحصیلی نیازی به قبولی SELT ندارند. دانشجویان بین المللی که از داخل اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، یا سوئیس می آیند و نیازی به ویزای تحصیلی ندارند. دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که برای تحصیل در مقطع بالاتر پذیرفته شده‌اند. بین المللی‌هایی که فقط برای یادگیری زبان انگلیسی برای مدت کمتر از 11 ماه مهاجرت می‌کنند. مهاجرت تحصیلی را تجربه می کنند.

مزایای مهاجرت تحصیلی

معایب مهاجرت تحصیلی:

 هر چیز خوبی معایبی نیز دارد. مهاجرت تحصیلی نیز همین طور است. حس غربت و دوری از خانواده از اولین مسائل مهاجرت است. پرداخت شهریه و مخارج تحصیلی نیز عیب دیگر مهاجرت تحصیلی است. البته که برای رفع و رجوع معایب مهاجرت تحصیلی به خصوص بخش مالی آن می‌توانید از پشتیبان مالی کمک بگیرید. به غیر از موارد بالا برای مهاجرت تحصیلی نمی‌شود معیب دیگر را متصور شد. اما برای این منظور باید چه اقداماتی را صورت داد. به منظور شروع فرآیند مهاجرت لازم است یک سری مقدمات را فراهم نمایید. توجه داشته باشید لازم است نسبت به پروسه‌های مهاجرتی حساسیت فراوانی داشته باشید. چرا که این فرایندها هزینه بر بوده و همچنین مسئله زمان با ارزش فرد متقاضی نیز مطرح است. به همین دلیل بر آن شدیم تا اقدامات لازم برای مهاجرت را با شما در میان بگذاریم.

بعد از این نوبت به جمع آوری اطلاعات مهاجرت تحصیلی می‌رسد. بهتر است پیش از هر کاری به انتخاب رشته دانشگاهی و همین طور کشور مقصد بپردازید. بعد از انتخاب رشته تحصیلی نوبت به محاسبات مالی می‌رسد و براورد هزینه می‌رسد. یعنی باید شرایط اقتصادی کشور مورد نظرتان را بسنجید و از تناسب هزینه تحصیل با بودجه مالی خود مطمئن شوید. در نهایت یک برآورد همه جانبه انجام دهید و اگر شرایط را مساعد یافتید آن گاه برای مهاجرت اقدام کنید. مهاجرت تحصیلی ابعاد دیگری دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پراخت.

مهاجرت تحصیلی برای چه افرادی است؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که این شیوه از مهاجرت سن خاصی دارد و شاید از آن ها دیگر گذشته باشد. اما این فکر و حرف تقریبا 100 درصد اشتباه است. این شیوه از مهاجرت کردن نه تنها نیاز به سن خاصی ندارد، بلکه شرایط آن هم آن قدر سخت نیست. مهاجرت تحصیلی اگر به قصد تحصیل در مدرسه باشد، نسبت به شرایط آن کشور باید تصمیم گیری شود. اما برای تحصیل در دانشگاه‌ها شرط سن نیست. بلکه شما برای مهاجرت تحصیلی باید مدارکی که صرفا برای ادامه تحصیل شما نیاز هست را داشته باشید. در هر کشوری این مورد متفاوت است. 

به طور مثال برای تحصیل دانشگاهی در قاره اروپا، شما باید مدرک دیپلم داشته باشید. شرط معدل آنقدر هم ملاک نیست! (البته این مورد بسته به نوع کشوری است که انتخاب می‌کنید.) صرفا برای تحصیل در اروپا، بیش از مدرک دیپلم شما که حتی چه رشته‌ای است، مدرک آیلتس شما اهمیت دارد. این نمره آیلتس بسته به آن کشوری دارد که شما برای مهاجرت انتخاب می‌کنید.

اما ما در رویزا گروپ ساده‌ترین و آسان‌ترین راه را پیش پای شما می‌گذاریم. چطور است که فقط شرط پذیرش شما در دانشگاه‌های معتبر داشتن مدرک دیپلم و داشتن مدرک ایلتس با نمره بالای 6 باشد؟! آن وقت با همین مدرک در هر رشته‌ای که علاقه مندید تحصیل کنید. حتی با دیپلم ریاضی که از ایران گرفتید و نمرات نه چندان عالی! در رشته پزشکی تحصیل کنید. پس پیشنهاد رویزا گروپ را جدی بگیرید.

کشورهای مختلف برای مهاجرت تحصیلی

یکی از مسائل مورد بحث در زمینه مهاجرت تحصیلی، مقصد مهاجرت است. همانطور که می‌دانید تحصیل از مهم‌ترین و موثرترین عوامل به شمار می‌رود. لذا انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی تاثیر زیادی بر روند این پروسه خواهد داشت. در این بخش قصد داریم به بررسی شرایط کشورهای مختلف برای مهاجرت تحصیلی بپردازیم.

1. مهاجرت تحصیلی به آلمان: جالب است بدانید که آلمان کشوری است که خدمات رایگان را در زمینه تحصیل به مهاجران ارائه می‌دهد. یکی از موارد چالشی در طول پروسه مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان، زبان سخت این کشور است. شما می‌توانید پس از طی شدن پروسه مهاجرت تحصیلی خود، اقدام به پیدا کردن کار در کشور آلمان کنید و در پایان رساندن این مراحل می‌تواند در انتها منجر به اخذ اقامت دائم کشور آلمان برای شما شود

2. مهاجرت تحصیلی به انگلستان:افراد بین ۴ تا ۱۷ سال می‌توانند برای تحصیل در انگلستان اقدام کنند. یک دانشجو برای تحصیل در انگلستان، باید تسلط بسیار زیادی بر مهارت‌های زبان انگلیسی داشته باشد. شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، از دانشگاه‌ها پذیرش بگیرید و در مصاحبه حضوری در سفارت شرکت کنید. به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان، ضعیف بودن رزومه خود، ما شانس کمی برای دریافت پذیرش و همچنین ویزای تحصیلی کشور انگلیس دارید. بنابراین برای اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلیس، باید دارای سطح زبان بسیار بالا و رزومه قوی باشید

3. مهاجرت تحصیلی به رومانی: یکی از بهترین و راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، کشور رومانی است که کشوری اروپایی و بسیار پیشرفته است. کشور رومانی به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورهای رومانی برای تحصیل و زندگی شناخته می‌شود. شما می‌توانید به راحتی در طول سال درآمدی را کسب کنید که به شما امکان پس‌اندازهای بسیار زیاد را می‌دهد. همانطور که گفتیم بررسی کیفیت موسسات آموزش عالی و اعتبار مدارکی که در دانشگاه‌های کشورهای مختلف به شما اعطا می‌شود، بسیار حائز اهمیت است. جالب است بدانید که کشور رومانی دارای ۲۶ دانشگاه بین المللی است و به شما این امکان را می‌دهد که در محیطی که سطح بالایی از نظر کیفیت آموزشی دارد، تحصیل کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که کشور رومانی همه ساله به دانشجویان خارجی، بورسیه تحصیلی ارائه می‌کند تا شما تجربه شیرین‌تر از تحصیل در این کشور فوق العاده داشته باشید.

4. مهاجرت تحصیلی به هلند: کشور هلند به دلیل داشتن سخت‌گیری کمتری در ارائه ویزای تحصیلی، همواره بین مهاجران دانشجو مقصدی ایده‌آل است. کشور هلند با ارائه ویزای کاری و اقامت دائم پس از دوره تحصیل، مدت‌هاست که به مقصدی جالب و حائز اهمیت برای افراد تبدیل شده است. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، است که در سال‌های اخیر هزینه‌های زندگی در کشور هلند بسیار بالا رفته است و این کشور را به یکی از کشورهای تقریباً گران برای زندگی تبدیل کرده است. شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های هلند کنید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت اقدام نمایید.

5. مهاجرت تحصیلی به کانادا: اعطای ویزای تحصیلی در کشور کانادا نیز بسیار از اعطای ویزای کاری آسان‌تر است. کشور کانادا نرخ قبولی بالایی برای ارائه پذیرش به ایرانیان دارد و شما می‌توانید با مهاجرت به کشور کانادا، پس از اتمام تحصیل خود با سرعتی بالا به بازار کار وارد شوید. جالب است بدانید که کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و با داشتن نظام آموزشی بسیار با کیفیت از مقصدهای محبوب مهاجران تحصیلی است.

راحت ترین کشور برای مهاجرت

هدف؛ اصلی‌ترین عامل در مهاجرت تحصیلی:

درست است که گفتیم شما با هر مدرکی می‌توانید به هر دانشگاهی که می‌خواهید بروید، اما هدف شما از مهاجرت حرف اول را می‌زند. غالبا در این بخش اهداف به دو بخش تقسیم می‌شوند:

 1. مهاجرت برای تحصیل
 2. تحصیل برای گرفتن اقامت

گاهی وقت‌ها شما برای اینکه علم بیشتری کسب کنید، اقدام به مهاجرت می‌کنید و این هدف می‌تواند منجر به بازگشت شما به کشورتان باشد. در اینجا پس شما باید بسیار حواستان باشد که در چه رشته و دانشگاهی تحصیل می‌کنید. در واقع اولویت اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاهی شما اولویت اول خواهد بود. 

اما اگر هدف شما از تحصیلات دانشگاهی مهاجرت و در واقع گرفتن اقامت کشور مد نظرتان باشد، داستان کمی متفاوت می‌شود. شما در این بخش نباید از اولویت اعتبار مدرک خود کم کنید. اما بیش از آن باید به کشوری که قصد مهاجرت تحصیلی به آن را دارید، توجه کنید. انتخاب کشور مطلوب و ایده آل شما است که در این بخش حرف اصلی را می‌زند.

اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی

رویزا گروپ می‌تواند پس از بررسی نیاز و خواسته‌های شما بهترین راه را برای مهاجرت بر سر راه شما قرار دهد. ما در رویزا گروپ پس از بررسی‌های دقیق بهترین راهکار را برای انتخاب کشور ایده آل شما، دانشگاه و حتی رشته مد نظر شما را ارائه می‌کنیم. تا شما با در نظر گرفتن هدف خود به خواسته‌های خود برسید. پس کافی است تا با رویزا گروپ تماس بگیرید تا با بررسی دقیق هدف شما از مهاجرت تحصیلی بهترین راهکار به شما ارائه شود.

نقش فرهنگ در مهاجرت تحصیلی! 

ارتباط بین هنر، فرهنگ و مهاجرت از دیرباز در مطالعات فرهنگی و علوم انسانی مورد مطالعه قرار گرفته است. با این حال، این حوزه تحقیقاتی نسبتاً نادیده گرفته شده است. زمینه رو به رشد بین المللی مطالعات مهاجرت در اروپا به لحاظ تاریخی داشته است. تحت سلطه جمعیت شناسی، جامعه شناسی و علوم سیاسی بود. دلایل این بی توجهی نشان دهنده رویکرد غالب به مهاجرت و مهاجران از آن زمان است. پایان جنگ جهانی دوم اولاً، برای چندین دهه، مهاجرت اساساً به عنوان یک پدیده اقتصادی دوره‌ای تلقی می‌شد. مهاجران عمدتاً به عنوان کارگر و به عنوان نیرو در نظر گرفته می‌شدند. تولید در اقتصاد جهانی همان طور که صیاد (1991) به ما یادآوری می‌کند. مشروعیت حضور آن‌ها منحصراً بر اساس کار، وضعیت آن‌ها به عنوان کارگر و بر اساس آن‌ها بود. مهاجرت تحصیلی اما کمی متفاوت از این موضوعات و مسائل است.

کمک مستقیم به اقتصاد در آن شرایط، فعالیت‌ها و مشارکت فرهنگی آن‌ها تقریباً به طور کامل نادیده گرفته شد. تنها کارکرد مهاجران کار و کار بود مصرف کننده یا تولید کننده هنر و فرهنگ نباشند. علاوه بر این، مانند اکثر مهاجران فقط از سطح پایین آموزش رسمی برخوردار بودند. چرا که از مناطق محروم می‌آمدند. این ایده که آن‌ها می توانند ذائقه هنری داشته باشند یا اینکه دارند می‌توانستند هنرمند باشند. دومین، فقدان علاقه به زندگی هنری و فرهنگی مهاجران و مهاجرت تحصیلی نیز بازتاب کلی‌تری بود. که بی توجهی به هنر و فرهنگ شد.

مهاجرت تحصیلی آسان

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی:

برای این که مهاجرت کنید لازم است مدارکی را ارائه دهید. مدارک لازم مهاجرت تحصیلی هم برای این کار لازم است. باید به این نکته توجه کنیدکه مدارک بسته به کشور مقصد، دانشگاه پذیرنده و همین طور رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که بخشی از این مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز می‌باشد. همین طور بخش دیگر آن باید برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه شود. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به شرح زیر است. ارائه مدارک شناسایی شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی اولین مورد است. همین طور اصل مدارک تحصیلی به اضافه ریز نمرات نیز لازم است. این مدارک باید در مقاطع دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی و… ارائه شود. اصل مدرک زبان آیلتس، تافل، پی تی ای البته اگر این مدارک را دارین نیز بهتر است ارائه شود.

گواهی نامه معتبر دوره‌های آکادمیک گذرانده شده و رزومه تحصیلی هم از شما خواسته می‌شود. انگیزه نامه مهاجرت هم مدرکی می‌باشد که لازم است ارائه شود. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز ارائه مدارکی که بیان می‌شود لازم است. رسید پرداخت قسمتی از شهریه مدارک شناسایی اولین مدرکی است که برای مهاجرت تحصیلی باید ارائه دهید. کارت ملی و شناسنامه والدین برای افراد مجرد هم باید ارائه شود. مدارک شناسایی همسر و سند ازدواج برای افراد متاهل همین طور مدارک مالی همچون نامه تقبل هزینه‌‌ها از سوی اسپانسر مالی. همچنین گواهی نامه بانک و گردش حساب بانکی 3 الی 6 ماه اخیر نیز لازم است که ارائه شود.

 • فرم جهت درخواست ویزای تحصیلی و پاسپورت
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انتخابی و مورد نظر
 • ترجمه مدارک شناسایی و سند مالکیت در صورت وجود
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی و سوابق تحصیلی
 • مدارک برای اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه مخارج زندگی و همچنین دیگر هزینه ها
 • مدرک زبان معتبر 
 • بیمه
 • رزرو بلیط برای مقصد مورد نظر مهاجرت تحصیلی
 • ارائه مدرکی که نشان دهد دلایل کافی برای بازگشت به کشور را پس از فارغ التحصیلی خواهید داشت
 • عکس شناسنامه و پاسپورت و غیره از جمله مدارکی به شمار می ‌روند که باید برای اقامت در کشور مورد نظر از طریق تحصیل ارائه شوند.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی:

در بخش قبلی مقاله به مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی لازم است ارائه دهید پرداختیم. در این یخش می‌خواهیم ارائه مدرک زبان را برای مهارجت تحصیلی بررسی کنیم. همان طور که احتمالا می‌دانید یکی از شرایط و مراحل مهاجرت تحصیلی به ارائه مدرک زبان مربوط می‌شود. اخذ پذیرش تحصیلی از اغلب دانشگاه‌های دنیا نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس آکادمیک یا تافل است. البته این قانون یک استثنا هم دارد که در صورت امکان می‌توانید از آن بهره مند شود. این استثنا این است که در صورتی که قبلاً تحصیلات خود را در دانشگاه‌های انگلیسی زبان سپری کرده باشید. می‌توانید بدون داشتن و ارائه مدرک زبان، پذیرش تحصیلی خود را بگیرید. برای این منظور لازم است مکاتباتی را صورت دهید. توجه داشته باشید چنین مکاتباتی بسیار حساس بوده و نیازمند دقتی مضاعف است.

این مکاتبات باید با سطح مناسبی از دانش انگلیسی انجام گیرد لذا بسیار حساس خواهد بود. از این رو انجام این امور توسط یک وکیل و یا شرکت مهاجرتی می‌تواند ریسک این امور را به صفر برساند. اهمیت این موضوع وقتی قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را داشته باشید دو چندان می‌شود. با این کار شما به طور کامل از راهنمای مهاجرت تحصیلی بهره مند خواهید شد. خوب است که یک نکته را بدانید که در این شرایط کرونایی کمک حال شما خواهد بود. اگر در دوران کرونا اقدام به مهاجرت کنید. اکثر دانشگاه‌ها در این شرایط برای پذیرش دانشجویان بین المللی سخت گیری‌های کمتری را اعمال می‌کنند.

دانشگاه های اروپایی

مخارج مهاجرت تحصیلی:

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که لازم است قبل از مهاجرت از طریق تحصیل کسب کنید؛ هزینه‌ها و مخارج مهاجرت، تحصیل و زندگی در کشور مقصد است. برا این که بدانید هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف چقدر است باید هریک را به صورت مجزا بررسی کنید. اما اگر بخواهیم خیلی کوتاه درباره ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی بگوییم؛ به نام‌هایی می‌رسیم که در ادامه بیان خواهیم کرد. ارزان‌ترین دانشگاه‌های دنیا در کشورهای ترکیه، کشور ایتالیا، کشور روسیه، کشور چین، کشوراسپانیا و کشور اوکراین قرار دارند. همچنین بیشترین هزینه تحصیل و زندگی به کشورهای آمریکا، کشور کانادا، کشور استرالیا. همینطور کشور انگلستان، کشور لندن کشور نیوزلند و کشور دانمارک مربوط می شود. توصیه اکید داریم که پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی حتماً برآورد صحیحی از مخارج داشته باشید.

در این راستا می‌توانید از وکیل مهاجرت و یا شرکت‌های مهاجرتی تحصیلی راهنمایی بخواهید. اگر خواهان مهاجرت به اروپا جهت تحصیل هستید خوب است به نکته زیر توجه داشته باشید. به طور معمول هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان بیشتر از دانشگاه‌های فرانسوی زبان است. و نکته دیگر این است که تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی معمولاً رایگان از آب در می‌آید. البته که تحصیل رایگان در آلمان نیازمند رعایت شرایط مهاجرت تحصیلی است. البته اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید، فرصت تحصیل رایگان در اغلب دانشگاه‌های مطرح دنیا را خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: راحت‌ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی:

همانطور که قطعا می‌دانید اقدام برای مهاجرت تحصیلی نیازمند دانش و آگاهی کافی است تا نتیجه دلخواه داشته باشد. با این تفاسیر در وهله اول باید از شیوه مهاجرت تحصیلی اگاه شوید و در این باره کسب اطلاعات کنید. همینطور لازم است از مراحل مهاجرت تحصیلی و بسیاری موارد دیگر آگاه شوید. موضوع مهم بهترین زمان مهاجرت تحصیلی نیز از جمله مواردی است که باید مورد توجه متقاضیان قرار گیرد. برای تعیین بهترین زمان مهاجرت تحصیلی فاکتورها و متغیرهای مختلفی مطرح است که باید مورد توجه قرار گیرد. از جمله این موارد می‌شود به موضوع سن شخص متقاضی و قوانین مهاجرتی کشور مقصد اشاره داشت. دانستن این نکته خالی ازلطف نیست که مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس باید در سنین 3 تا 18 سالگی انجام شود. البته در این شرایط امکان اخذ ویزای همراه توسط یکی از والدین نیز وجود دارد که مزیت مهمی است.

مهاجرت تحصیلی رایگان و بورسیه تحصیلی مواردی هستند که اغلب میل زیادی به تجربه آن‌ها وجود دارد. چرا که بالا بودن مخارج تحصیل در کشورهای خارجی افراد را دچار نگرانی می‌کند. در نتیجه طبیعی است که به دنبال مهاجرت رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی باشند. اگر شما هم تمایل به گرفتن بورسیه تحصیلی دارید خبری خوبی برایتان داریم. باید بگوییم که امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد. از جمله کشور آلمان، کشور فرانسه، کشورهای نوردیک، کشور اتریش، کشور آرژانتین، کشور هند، کشور تایوان و… در بخش بعدی مقاله به بورسیه تحصیلی خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی:

از مهاجرت تحصیلی رایگان که بگذریم و به بورسیه تحصیلی بپرداریم. بورسیه‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند. وجه تمایز آن‌ها در پوشش دهی میزان هزینه‌ها است. با همه این تعاریف انواع بورسیه تحصیلی در میان دانش آموزان بین المللی محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارد. هزینه مهاجرت تحصیلی با اخذ بورسیه تحصیلی به طرز چشم گیری کم می‌شود و حتی به صفر می‌رسد. به این ترتیب و با اخذ ویزای تحصیلی بابت هزینه مهاجرت تحصیلی نیز دچار مضیقه مالی نخواهید شد. در فرایند مهاجرت تحصیلی حتما از متخصصان این حوزه مشاوره دریافت کنید. به خصوص اگر در رشته‌های پزشکی قصد ادامه تحصیل دارید. چرا که ورود به دانشکده‌های پزشکی در ایران با موانع زیر همراه است. نکته اول وجود جو رقابتی سنگین کنکور سراسری است. همچنین کم بودن کرسی‌های تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه‌های دولتی هم مورد دیگر است.

بورسیه دولتی:

افراد زیادی برای تحصیل در خارج از کشور ترغیب می‌شوند. اما هزینه این مهاجرت بسیار گران‌تر از سایر رشته‌ها است. مدت این دوره نیز طولانی خواهد بود و به 3 الی 7 سال خواهد رسید. البته کار دانشجویی راهکاری برای کاستن از هزینه‌های مهاجرت است. غالب دانشجویان به منظور کاهش فشار هزینه تحصیل در کشور مقصد، به سراغ کار دانشجویی می‌روند. مدت زمان کار دانشجویی حین تحصیل بسته به مقطع تحصیلی و قوانین مهاجرتی کشور پذیرنده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برخی از کشورها تنها به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را به صورت پاره وقت می‌دهند.

برای مهاجرت تحصیلی لازم است ابعاد مختلفی را در نظر بگیرید. بدین منظور حضور یک شرکت مهاجرتی در کنار شما می‌تواند باعث شود تصمیمی درست بگیرید. رویزا گروپ برای ارائه مشاوره و انجام فرایند مهاجرت در کنار شما است. ما با ده سال تجربه در حوزه مهاجرت می‌توانیم برای ساختن آینده دلخواهتان کمک حالتان باشیم.

قدرت تحصیل

ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی:

اگر شما هم به دنبال یک کشور ارزان و مناسب برای تحصیل هستید، پیشنهاد ما به شما عزیزان کشور رومانی است. رومانی یک کشور رو به پیشرفت در علم و اقتصاد می‌باشد. از همین رو سالانه تعداد زیادی از افراد با مهاجرت به این کشور از راه های مختلف وارد این کشور می‌شوند. رومانی جز بهترین کشورها برای مهاجرت و همچنین ارزان‌ترین آن‌ها شناخته می‌شود. علاوه بر این موضوع، ارائه مدارک معتبر توسط دانشگاه‌های این کشور در کنار هزینه‌های مقرون به صرفه بسیار چشمگیر است. اگر شما نیز قصد مهاجرت به رومانی را دارید، می‌توانید با برقراری ارتباط با رویزا گروپ اطلاعات بیشتری را کسب کنید. ما در رویزا گروپ هموراه در کنار شما عزیزان هستیم.

اگر قصد مهاجرت به هریک از کشورهای اروپایی را دارید؛ پیشنهاد منی‌شود به لینک مهاجرت تحصیلی به اروپا مراجعه کنید.

نقش مهاجران بر رشد رومانی

تحرک دانشجویی بین المللی فرصت‌هایی را برای کسب، ایجاد و انتقال فراهم می‌کند. دانش با این حال، اطلاعات کمی در مورد تأثیر دانش آموزان بر تنظیماتی که آن ها باز می‌گردند. در این بخش از مقاله بررسی می‌کند که کدام‌ها هستند تأثیرات دانشجویان بین‌ المللی سیار رومانیایی در جوامع مبدأ. در پاسخ دهندگان یک تجربه مثبت در طول تحرک، با زبان و تحصیلات را نشان می‌دهند. تفاوت‌های قابل توجهی بین سیستم آموزشی و محل کار از نظر تاثیر دانش آموزان پس از بازگشت. نتایج توجه را به پیامدهای احتمالی این وضعیت و چگونگی بازگشت جلب کرد. محیط‌ها ممکن است از تجربه بین المللی دانشجویان بهره مند شوند. تحرک بین المللی دانشجویی، سیستم آموزشی، اثرات مهاجرت، رومانی معرفی مهاجرت می‌باشد. اثرات آن بر کشورهای مبدأ به طور گسترده در این مقاله پوشش داده شده است. لذا مهاجرت تحصیلی می‌تواند چنین اثراتی را بگذارد.

ادبیات مهاجرت تحقیقات نشان می‌دهد که چگونه عودت کنندگان می‌توانند توسعه اقتصادی را تقویت کنند. روی خود یا خانواده خود سرمایه گذاری کنند. آموزش اعضا، ارتقای جایگاه اجتماعی یا به چالش کشیدن روابط قدرت و مهاجرت تحصیلی می‌باشد. از این رو روند رو به افزایش قابل توجه مهاجرت دانشجویان بین المللی باعث شد. تا محققان آن را به عنوان برچسب گذاری کنند. یکی از سریع‌ترین جریان‌های رو به رشد مهاجرت در جهان علاوه بر این، محققان استدلال می‌کنند. که این رشد مثبت برای دوره بعدی و مهاجرت تحصیلی افراد دیگر نیز حفظ خواهد شد.

چگونه مهاجرت تحصیلی کنیم

رومانی بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

در تمام انواع مهاجرت، اکثریت قریب به اتفاق مهاجران مهاجران اقتصادی در سن کار هستند. که از تحصیل به عنوان یک عامل کلیدی یاد نمی‌کنند. مسائل آموزشی بیشتر جوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آن‌هایی که بچه دارند ادبیات نشان می‌دهد که جوانان بین 15 تا 25 ساله هستند. گروهی که به شدت به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنند. مطابق با دغدغههای اصلی خود کسب صلاحیت‌های خوب منجر به یک شغل خوب می‌شود. مدرسه نشان دهنده راهی برای خروج از فقر و فرصتی برای بهبود وضعیت اقتصادی خود و خانواده‌شان. احتمال مهاجرت فرزندان کوچک‌تر به دلایل پیوستن مجدد به اعضای خانواده بیشتر است. تا برای چشم انداز تحصیل و اشتغال این تصمیم معمولا با آن‌ها گرفته می‌شود. هنگامی که در حال حرکت هستند، خانواده‌های دارای فرزند ممکن است. در نظر بگیرند سطح درآمد و طبقه ادبیات نشان می‌دهد.

کسانی که عمدتاً برای تحصیل مهاجرت می‌کنند، کسانی هستند که می‌توانند که توانایی پرداخت هزینه‌های مدرسه و خوابگاه را داشته باشد. آن‌ها معمولاً از خانواده‌هایی هستند که می‌توانند بزرگ شوند. بودجه برای سفر مشخص نیست که چگونه آرزوها و منابع برای تسهیل مهاجرت با هم کار می‌کنند. افرادی که می‌توانند به صورت قانونی یا غیرقانونی به خارج از کشور مهاجرت کنند، فقیرترین افراد نیستند. اما کشور رومانی را می‌توان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی دانست. از این رو در ادامه بیشتر به این کشور خواهیم پرداخت تا بیشتر با آن آشنا شویم.

در وبلاگ رویزا بخوانید: مهاجرت تحصیلی چقدر هزینه دارد

راه مهاجرت تحصیلی

مراحل گرفتن ویزا شنگن

قبل از شروع تحصیل در اروپا، باید از درست بودن مدارک خود مطمئن شوید. مهاجرت تحصیلی بدون داشتن مدارک و گذراندن مراحل امکان پذیر نیست. شما باید همیشه مدارک شناسایی معتبر و در صورت وجود ویزای مطابق با وضعیت اقامت خود داشته باشید. آیا برای تحصیل در اروپا به ویزا نیاز دارید؟ تقریباً هر فردی که تابعیت غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را دارد. زمانی که بخواهد برای مدت طولانی‌تری در اروپا بماند، نیاز به ویزا دارد. دانشجویان اغلب باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند. یا ویزای اقامت موقت برای دانشجویان تقاضا دهند. با استفاده از این ویزا می‌توانید برای مدت معینی در کشور میزبان خود بمانید. برای اطلاعات بیشتر پورتال مهاجرت اتحادیه اروپا را بررسی کنید، زیرا قوانین ویزا ممکن است در هر کشور متفاوت باشد. شاید از ما بپرسید که آیا می‌توانم زمانی که ویزای دانشجویی دارم و مهاجرت تحصیلی کرده‌ام، کار کنم؟

اکثر کشورها به دانشجویانی که ویزا دارند اجازه کار پاره وقت می‌دهند. اما برخی کشورها محدودیت‌هایی را برای ساعات کاری دارندگان ویزا قائل می‌شوند. همچنین ممکن است به یک مجوز کار اضافی نیاز داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر، وبسایت مهاجرت هر کشور را بررسی کنید. نحوه درخواست ویزای شینگن دانشجویی بررسی کنید که آیا به ویزای دانشجویی شینگن نیاز دارید یا خیر. مشخص کنید که کجا باید درخواست دهید. بهترین زمان برای ارسال درخواست ویزا را مشخص کنید. فرم درخواست ویزای کوتاه مدت را پر کنید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی را جمع آوری کنید.

استراتژی اتحادیه اروپا در جذب دانشجو بین المللی

در دنیایی که بیش از هر زمان دیگری با چالش‌های متعدد و متنوع ‌تری مواجه است. داشتن افراد تحصیل کرده برای توسعه اقتصادی و اجتماعی حیاتی می‌‌شود. هدف اتحادیه اروپا مبنی بر این که تا سال 2020 میانگین سهم افراد 30 تا 34 ساله در کشورهای عضو اتحادیه اروپا. با سطح تحصیلات عالی باید حداقل 40٪ باشد، در مسیر درست قرار دارد. در حال حاضر به 39٪ در سال 2016 رسیده است. بخش بزرگی از این امر از طریق افزایش سهم فارغ التحصیلان دوره متوسطه واجد شرایط ورود به آموزش عالی حاصل شده است. این سهم بین سال‌های 2008 تا 2015 4 درصد افزایش یافته است. در عین حال، در سطح اروپا، دیگر نمی‌توان کاهش جمعیتی را نادیده گرفت. برخی از کشورها بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می‌گیرند. برای کودکان و جوانان 0 تا 29 ساله. درصد در کل جمعیت 28 اتحادیه اروپا بود.

این به مجموعه کوچک‌تری از دانشجویان بالقوه تبدیل می‌شود. که می‌توانند مهاجرت تحصیلی را از بین آن‌ها انتخاب کنند. این کاهش جمعیتی شروع به تأثیرگذاری بر سیستم‌های آموزش عالی کشورهای اروپایی کرده است. به طوری که تعداد مطلق پذیرفته شدگان آموزش عالی 19 درصد در همان بازه زمانی کاهش می‌یابد. با این حال، حتی در این چارچوب، برخی از مؤسسات آموزش عالی همچنان شاهد رشد تعداد پذیرفته شدگان خود هستند. هنگامی که در مهاجرت تحصیلی در این مورد توسط مطالعه روند انجمن دانشگاه‌های اروپایی مورد بررسی قرار گرفت. این پدیده مشاهده می‌شود.

مهاجرت تحصیلی رویزا گروپ

20 دانشگاه برتر اروپا

اروپا که دارای برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. مهاجرت تحصیلی در اروپا از نظر زبان، سبک زندگی و هزینه‌های تحصیل بسیار متفاوت است. بنابراین مهم است که قبل از رفتن کمی تحقیق کنید. 420 دانشگاه اروپایی در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2022 وجود دارد. 20 دانشگاه برتر اروپایی امسال شامل ورودی‌هایی از بریتانیا، سوئیس، فرانسه، آلمان، هلند و بلژیک است. با نگاهی به 20 دانشگاه برتر اروپایی، ادامه مطلب را بخوانید. رتبه بندی بهترین موسسات آموزش عالی در جهان را بر اساس داده‌های مربوطه جمع آوری شده. و از دانشگاه‌های سراسر جهان منتشر می‌کند. دانشگاه برتر اروپا بر اساس رتبه بندی اروپایی تایمز آموزش عالی صورت گرفته است. این لیست می‌تواند کمک خوبی برای انتخاب دانشگاه برای مهاجرت تحصیلی باشد. در ادامه لیست دانشگاه‌ها را بخوانید.

دانشگاه آکسفورد (بریتانیا). دانشگاه کمبریج (بریتانیا). امپریال کالج لندن (بریتانیا). ETH زوریخ – موسسه فناوری فدرال سوئیس (سوئیس). دانشگاه کالج لندن (UCL) (بریتانیا). دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (بریتانیا). دانشگاه ادینبورگ (بریتانیا). دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس (LMU) مونیخ (آلمان). کینگز کالج لندن (بریتانیا). موسسه کارولینسکا (سوئد). دانشگاه فنی مونیخ (آلمان). دانشگاه هایدلبرگ (آلمان). Polycole Polytechnique Fédérale de Lozanne (سوئیس). KU Leuven (بلژیک). دانشگاه تحقیقاتی PSL پاریس (فرانسه). دانشگاه و مرکز تحقیقات واگنینگن (هلند). دانشگاه آمستردام (هلند) دانشگاه لیدن (هلند). دانشگاه بخارست (Universitatea din Bucuresti) و دانشگاه پزشکی بخارست (UMF Carol Davila) بهترین دانشگاه‌های اروپا هستند. که مهاجرت تحصیلی به آن‌ها گران است.

ارزان‌ترین دانشگاه های اروپا

ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا برای دانشجویان بین المللی و برای مهاجرت تحصیلی پیش روی شماست. آیا شما یک دانشجوی بین المللی هستید که به دنبال فرصتی برای تحصیل در اروپا هستید؟ خوب، چه کسی نمی‌خواهد در برخی از دانشگاه‌های کلاس جهانی در اروپا تحصیل کند. چه روز خود را با قدم زدن در کلیسای جامع زیبا بگذرانید یا از غذاهای خوشمزه خیابانی در مسیر کلاس لذت ببرید. تحصیل در خارج از کشور در اروپا می تواند شگفت انگیزترین تجربه سفر باشد. با این وجود، تحصیل در خارج از کشور به معنای فرصت‌های زیادی برای ملاقات با افراد جدید است. در عین یادگیری فرهنگ‌های جدید شگفت انگیز و حضور در یک دانشگاه عالی است. هزاران نفر از مسافران جوان دانشجو آرزوی تحصیل رایگان در خارج از کشور در اروپا را دارند. در این بخش از مقاله به ارزان ‌ترین دانشگاه‌های اروپا برای دانشجویان بین‌المللی می‌ پردازیم.

ارزان‌ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی و کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، عبارت است از:

 1. دانشگاه آزاد برلین، آلمان
 2. دانشگاه پیزا، ایتالیا
 3. دانشگاه هایدلبرگ، آلمان
 4. دانشگاه بازل، سوئیس
 5. دانشگاه وورتسبورگ، آلمان
 6. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک، روسیه
 7. دانشگاه گیتینگن، آلمان
 8. دانشگاه پاریس-ساکلی، فرانسه
 9. دانشگاه علوم کاربردی Fontys، هلند
 10. مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا، ایتالیا
 11. دانشگاه مانهایم، آلمان
 12. دانشگاه RWTH آخن، آلمان
 13. دانشگاه وین، اتریش
 14. دانشگاه نورد، نروژ
 15. دانشگاه کرت، یونان و دانشگاه بخارست، رومانی ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا هستند. البته اعتبار مدرک خوبی دارند.

رومانی، پیش رو در جذب دانشجوی بین المللی

تحرک دانشجویی بین المللی فرصت‌هایی را برای کسب، ایجاد و انتقال فراهم می‌کند. از دانش با این حال، اطلاعات کمی در مورد تأثیر دانش آموزان بر تنظیمات آن‌ها وجود دارد. در این بخش از مقاله به بررسی تاثیر دانشجویان بین‌ المللی رومانی می‌پردازیم. جوامع مبدأ پاسخ دهندگان یک تجربه مثبت در طول تحرک نشان می‌دهند. با زبان و دانش آکادمیک به عنوان انباشت اصلی. تفاوت‌های قابل توجه از نظر تأثیر دانش آموزان بر سیستم آموزشی و کار شناسایی می‌شوند محیط. نتایج بر پیامدهای احتمالی و چگونگی بازگشت تاکید می‌کند. محیط‌ها ممکن است از تجربه بین المللی دانشجویان بهره مند شوند. رومانی معرفی مهاجرت بازگشتی و اثرات آن بر کشورهای مبدأ پوشش داده شده است. به طور گسترده در ادبیات مهاجرت تحصیلی نیز همین گونه است. تحقیقات نشان دهد که چگونه عودت کنندگان می‌تواند توسعه اقتصادی را تقویت و سرمایه انسانی را غنی کند.

سرمایه گذاری در خود یا تحصیلات اعضای خانواده، ارتقای موقعیت اجتماعی یا به چالش کشیدن قدرت روابط، ایجاد یک “فرهنگ مهاجرت”. هویت‌های ترکیبی یا اتخاذ انواع مختلف عادات و ارزش‌ها بودن درگیر سیاست. در بخش غیردولتی یا انجام امور بشر دوستانه. فعالیت‌ها در بحث پیرامون مهاجرت تحصیلی بازگشتی و اثرات آن، محققین به آن می‌پردازند. مهاجران کارگری که بازگشته‌ اند و این که چگونه می‌توانند تأثیر بگذارند. با کار در این زمینه، این مقاله به طور تجربی اثرات آن را بررسی می‌کند. چرا که رومانی از پیش رویان جذب دانشجوی بین المللی در اروپا است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

جهان همچنان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. در حالی که ما به تغییرات ناگهانی در قوانین سفر و الزامات واکسیناسیون عادت کرده‌ایم. دانش‌ دانشجویان همچنان به دنبال اطلاعاتی هستند که به اجرای روان‌تر سفر تحصیلی آن‌ها کمک کند. با پوشش تغییرات درخواست‌‌های ویزا در وبلاگ‌های دانشجویی. راهنمای بورسیه تحصیلی و رتبه‌ بندی دانشگاه‌ها، ما امسال مجموعه‌ای از مقالات را منتشر کرده‌ایم. که مهم نیست در کجای سفر تحصیلی خود هستید، قابل خواندن هستند. مهم‌ترین چیز در مورد درخواست ویزای دانشجویی شما این است. که آن را خیلی قبل از زمانی که قصد خروج از کشور خود را دارید انجام دهید. این فرآیند برای درخواست‌های ویزا با اطلاعات از دست رفته ممکن است تا شش ماه یا حتی بیشتر طول بکشد. بنا بر این توصیه می‌شود به محض قبولی در برنامه تحصیلی در خارج از کشور شروع کنید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی :

داشتن پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور. داشتن مدرک زبان و گذراندن دوره‌هایی مانند آیلتس و تافل و داشتن مدرک معتبر نداشتن گپ تحصیلی توانایی در پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در خارج از کشور. نداشتن گپ تحصیلی برای گرفتن ویزای تحصیلی اهمیت دارد. گپ تحصیلی به معنای فاصله بین فارغ التحصیلی و پذیرش از دانشگاه مقصد است. بهتر است که فاصله میان اتمام تحصیلات و درخواست برای ادامه تحصیل زیاد نباشد. داشتن امتیازهای خاص نظیر داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته. با رعایت این موارد گرفتن ویزای تحصیلی راحت‌تر انجام می‌شود.

چرا تحصیل در رومانی

در این قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چرا مهاجرت تحصیلی به رومانی خوب است. کشور رومانی با تنوع فرهنگ، هزینه‌های مقرون به صرفه جز بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است. همچنین امکان ورود به سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز از دیگر مزایای مهاجرت به رومانی است. رومانی به دلیل داشتن مراکز مهم تحقیقاتی یکی از مقاصد پرطرفدار دانشجویان جهت ادامه تحصیل می‌باشد. این کشور نسبت به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در دسته کشورهای اروپایی قرار می‌گیرد که هزینه تحصیل بسیار پایینی را دارند. به طوری که دانشگاه بخارست این کشور در لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارد. کشور رومانی در سال‌های اخیر دارای رشد سریع جذب دانشجو بوده است. به طور کلی یک مرکز عالی تحقیقات آموزشی می‌باشد که از شهرت جهانی برخوردار است. مهاجرت تحصیلی به رومانی قطعا تصمیم درستی برای شما خواهد بود.

اما چرا تحصیل در رومانی مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است؟ دلایل انتخاب کشور رومانی جهت تحصیل به این شرح است که. کشور رومانی عضو اتحادیه اروپا است. همانطور که می‌دانید مدرک دانشگاهی از اتحادیه اروپا همیشه بالاتر از مدارک دانشگاهی سایر نقاط اروپا دیده می شود. هزینه زندگی در کشور رومانی ارزان‌تر از سایر نقاط اروپا می باشد. برای تحصیل در رومانی نیازی به مدرک تافل و یا آیلتس نیست. دانشجویان بین المللی در کشور رومانی به دلیل فرهنگ چند ملیتی در دانشگاه‌های این کشور پذیرفته می شوند.

جمع بندی:

ما در رویزا گروپ سعی کردیم با معرفی و مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی شما را تا حد بسیار زیادی در این راه راهنمایی کنیم. شما عزیزان برای گرفتن اطلاعات بیشتر و یک مشاوره اختصاصی رایگان می‌توانید با رویزا گروپ تماس حاصل نماید. همچنین در انتها یکی از پیشنهادات ما تحصیل شما در دانشگاه‌های رومانی است. یکی از برترین دانشگاه‌ها که در زمینه مهاجرین نیز بسیار فعال است. دانشگاه universitatea din bucuresti است. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های اروپایی و با کیفیت و متد اروپایی می‌باشد. این دانشگاه بهترین دانشگاه کشور رومانی است که تحت قرارداد رویزا گروپ نیز قرار دارد.

همچنین پیشنهاد میشود مطلب تحصیل در رومانی را مطالعه کنید.

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

امیدواریم مطالب مفیدی را در زمینه مهاجرت تحصیلی به شما ارائه کرده باشیم. این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاروین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا گروپ:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبرترین ویزاها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا گروپ است. رویزا گروپ شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

درباره نویسنده

2 دیدگاه دربارهٔ «صفر تا صد مهاجرت تحصیلی در سریع‌ترین زمان با مشاوره رایگان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا