فرهنگ مردم رومانی

فرهنگ مردم رومانی

در این مقاله قصد داریم در مورد فرهنگ مردم رومانی صحبت کنیم. در واقع فرهنگ اروپای شرقی تا حدودی بیت فرهنگ مردم ایران و اروپا است. ابتدا اطلاعات کوتاهی در مورد این کشور به شما میدهیم. کشور رومانی یکی از کشور های مهاجر پذیر اتحادیه اروپا است. این کشور واقع شده در اروپای شرقی هست. زبان مردم این کشور انگلیسی و رومانیایی که ریشه از زبان لاتین دارد، هست. دین مردم این کشور غالبا مسیحی است. پایتخت رومانی بخارست است که به پاریس شرقی نیز معروف است. پایتخت این کشور بسیار زیبا و مردم خوبی دارد. این مطلب برای کسانی که قصد مهاجرت از ایران را دارند بسیار مفید است.

درخواست مشاوره رایگان رویزا گروپ

در صورت در خواست مشاوره رایگان از سمت رویزا گروپ میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا به زودی از رویزا گروپ با شما تماس گرفته شود.

بنر تماس
فرهنگ رومانی

فرهنگ مردم رومانی:

مردم رومانی افرادی خون گرم و با وقار هستند. ادیان مختلفی در این کشور دیده میشود، اما اغلب آن ها مسیحی هستند. مردم کشور رومانی با توجه به حضور در اروپا، فرهنگ آن ها بیشتر شبیه اروپایی ها است. ولی نه به آن خشکی و سردی، بلکه شبیه به ما ایرانی ها خون گرم هستند. خواص زیاد دیگری نیز مردم کشور رومانی دارند، که در ادامه این مطلب به آن میپردازیم.

نام این کشور برگرفته از امپراتوری روم است و حتی زبان این مردم شبیه به ایتالیایی هم هست. نژاد مردم این کشور رومن هست و نژاد های دیگری مثل جرمن ها و مجارستانی ها هم در این کشور زندگی میکنند. این کشور دارای قدمت تاریخی بسیار قوی است و همچنین پایتخت آن دارای موزه ها و بنا های تاریخی زیبایی است. در ادامه این مطلب به نژادپرستی در کشور رومانی هم میپردازیم.

میزان نژاد پرستی:

اغلب مردم دنیا، متاسفانه نژاد خود را نژاد برتر میدانند. اما در رومانی به این صورت نیست و در واقع رومن ها اصلا انسان های نژاد پرستی نیستند. این یکی از مهم ترین گزینه ها برای افرادی است که به فکر مهاجرت به رومانی میافتند. در واقع پاسخ به این افراد بسیار ساده و راحت است. مهم نیست که رنگ پوست شما سفید است یا سیاه، مهم نیست زبان شما عرب هستید یا عجم. مهم نیست شما زیبا هستید یا زشت. در واقع مردم رومانی همه را انسان میدانند و فرقی بین نژاد ها قائل نمیشوند.

تحصیل

اهمیت تحصیلات در کشور رومانی:

کشور رومانی جز کشور های شرقی اروپا است که علم و دانش اهمیت بالایی در آن دارد. در واقغ کشور رومانی اهمیت بسیار زیادی به تحصیل مردم و دانش اون ها میده. دولت این کشور دانشگاه های تراز اول رو برای تحصیل در رومانی ساخته است.  همچنین روم ها به قدری در علم و دانش پیشرفت داشته اند، که در حال حاضر جز قوی ترین کشور ها از لحاظ علم و تکنولوژی هستند. همچنین آن ها در زمینه علم پزشکی بسیار قوی شده اند. در فرهنگ مردم رومانی تحصیل جایگاه ویژه و بلند مرتبه ای را دارد. تجربه تحصیل در رومانی میتونه یک تجربه بی نظیر و استثنایی برات باشه.

یکی از رشته های بسیار محبوب بین ایرانی ها که رومانی توش سری تو سرا داره، دندانپزشکی هست. شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دندانپرشکی در رومانی به این صفحه مراجعه کنید.

کشور اقتصادی و رو به پیشرفت:

مردم رومانی ذاتا مردمی هستند که به خوبی به اقتصاد اشراف کامل دارند. شاید این کشور سر و صدای زیادی در اقتصاد و تجارت دنیا نداشته باشه، اما بسیاری از اقتصاد دان های بزرگ دنیا در کشور رومانی سرمایه گذاری میکنن. مردم کشور رومانی پس از دوران سخت قرون وسطی و جنگ های جهانی اول و دوم که حضور مداوم این کشور بود. حالا چند سالی است که شاخص اقتصادی خوبی را برای خود ساخته اند. همچنین کشور خوبی برای اقتصاد و سرمایه گذاری شده است.

کلیسای رومانی

فرهنگ دینی مردم رومانی:

همانطور در همین مقاله اشاره کردیم، بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند. در واقع بیش از 85% مردم این کشور مسیحی و از مذهب ارتدکس پیروی میکنند. البته ادیان و مذهب های مختلفی در این کشور وجود دارد. همچنین بعد از دین مسیحیت اسلام و یهودیت دین های دیگر مردم رومانی هستند.

مردم مقرراتی و کاری:

مردم این کشور بسیار به قوانین موجود احترام میگذارند و فرهنگ بالای در این زمینه دارند. همچنین مردم این کشور بسیار اهل کار و تلاش هستند. نرخ بیکاری در رومانی طی سال های گذشته زیر 4 درصد بوده است. کار در رومانی به خوبی برای همه افراد وجود دارد. این مردم طبق ساعات کاری خود واقعا کار میکنند و در زمان استراحت استراحت میکنند. هر چیزی سر جای خودش قرار دارد و زندگی ها به درستی جریان دارد. 

غذای رومانی

فرهنگ تغذیه در رومانی:

بیشتر مردم این کشور بسیار به نوع تغذیه و سبد غذایی اهمیت میدهند. در واقع مردم این کشور بسیار به سلامتی خود اهمیت میدهند. همچنین این موضوع در فرهنگ مردم این کشور نمایان شده است. از زمان قدیم و غذاهای سنتی این کشور، این موضوع مشهود است. انواع غذاهای سنتی این کشور شامل:سوپ برش، میتیتی، سوپ چوربا، سارما، مامالیگا و … است. 

آداب و معاشرت در این کشور:

همانطور که گفتیم اغلب مردم رومانی، خون گرم و مهمان نواز هستند. البته که مثل ایرانی ها فرهنگ تعارف در این کشور وجود ندارد. اهمیت آنان به قضاوت نکردن دیگران و حفظ حریم شخصی بسیار بالا است و به این موضوع اهمیت میدهند. همچنین احترام و اخلاق در بین مردم این کشور از اهمیت بالای برخوردار است. مردم رومانی بسیار مردم آرام و خوش قلبی هستند و این در تمام کشور موجود است.

اگر سفر به کشور رومانی رو تجربه کردید و به خونه یکی از مردم این کشور رفتید سعی کنید با ادب و احترام رفتار کنید. مردم این کشور هدیه را احترام طرفین به یک دیگر میدانند حال هرچقدر این هدیه کوچک باشد مهم نیست. مردم این کشور از تعارف خیلی چیزی نمیدانند و اگر سر سفره آن ها نشستید منتظر تعارف کردن نباشید و خودتان هر چیزی که میل دارید را بردارید. در فرهنگ مردم رومانی تعارف کردن وجود ندارد.

پوشش مردم رومانی

آزادی از نوع پوشش:

کشور رومانی مثل کشور ایران دارای لباس های سنتی مخصوص به خود هستند. اما با گذشت زمان پوشش غربی را برای پوشش خود انتخاب کردند. همچنین به دلیل وجود آزادی در این کشور، خودتان تعیین کننده نوع پوشش خود خواهید بود و کسی به شما عیب و ایرادی نمیگیرد. در این کشور شما میتوانید شلوارک بپوشید و یا با چادر و ابا به بیرون بروید. هیچکس در این کشور با هر نوع پوشش شما حق تعرض به شما و یا حتی نگاه کردن به شما را ندارد.

تفریح در رومانی:

اگر شما نیز فردی هستید که به دنبال مهاجرت به رومانی هستید، پس بهتر است در مورد تفریحات این کشور هم بدانید. تفریح کردن در این کشور جز واجبات است و مردم به شدت به این مورد اهمیت میدهند. همچنین دولت رومانی تفریحات مختلفی رو برای تمامی نسل ها در کشورش برقرار کرده. فرهنگ مردم رومانی در تفریح به شدت شبیه به غرب اروپا میباشد.

لوگو رویزا گروپ

رویزا؛ رویای زندگی شما …

این مطلب توسط رویزا نوشته شده است و امیدوار هستیم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق روش های زیر با مشاورین خودتون در رویزا ارتباط برقرار کنید. مشاروین رویزا همه روزه و همه ساعت در خدمت شما عزیزان هستند.

مهاجرت به رومانی با رویزا:

ویزای رومانی یکی از بهترین و معتبر ترین ویزا ها در دنیاست. اگر قصد اقامت در رومانی را دارید، اینکار تخصص رویزا است. رویزا شرایط مهاجرت به رومانی را برای شما فراهم میکند. اگر شما هم کشور رومانی برای مهاجرت انتخاب کردید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

*** توجه: لطفا به علت حضور ما در کشور رومانی با راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تماس مستقیم و پاسخگویی ما، متحمل هزینه زیادی میشوید.

اینستاگرام

شما میتوانید از طریق اینستاگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

واتس اَپ

شما میتوانید از طریق واتس اَپ با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

تلگرام

شما میتوانید از طریق تلگرام با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

فیس بوک

شما میتوانید از طریق فیس بوک با مشاورین رویزا در ارتباط باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا